Схема на мерцедес Е 124

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Схема на мерцедес Е 124

Мнение от ummng »

Колеги здравеЙте!Имама проблем с тази кола че не работи дроселовата клапа.Колата е 124 бензин 2.2 литра 94 година мотора е 111.960 .Моторчето на клапата не работи и потенциометъра стои на 72 на живи данни и почти няма изменение при завъртане на клапата.
Бушоните са здрави .Проверих захранването на компютъра има три плюса .Единствено незнам каква роля играе релето К46 .Там има разлика от схемата в аутодатата - на схемата релето има 6 крака захранени а на колата релето е с 4 само и на куплунга има само един плюс .Отворих релето но то е електронно и нещо предпазва - може би
мотора ограничава оборотите защото пишеше че е срещу претоварване.Та въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и каква е разликата в схемата на релето когато е само с 4 извода.
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: Схема на мерцедес Е 124

Мнение от jachar »

обикновено се скапва кабела на дроселната клапа .по точно се напуква изолацията на жичките в снопа
dikra
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 12:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Схема на мерцедес Е 124

Мнение от dikra »

Здравей имам схема за този мотор , ако те интересува ми дай поща да ти ги пусна !! :D
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Схема на мерцедес Е 124

Мнение от dyaneff »

В еси-то я има, при това със стойности, какво, къде да измериш.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на мерцедес Е 124

Мнение от ummng »

Компютъра доколкото премерих има нормално захранване.Малко бях объркал релетата понеже един колега ми каза че двете релета до компа давали проблем но се оказа че релето е от другата страна на акумолатора .Премерих го даже го дадох на късо ефекта е нулев.Захранване има на 27 и на 39 крак на първия куплунг .Проблема е меренето понеже всичко е изолирано яко но нещата вървят май към проблем с кабелите както каза колегата по-горе.
Гледах в есито но схемата е много елементарна нещо но ще гледам пак .Лошото е че се затрупах с работа и нямам много време да я разчопля .Бях сигурен почти це са изгорили компютъра понеже са сменяли дросела от друга та го накарах за по-бързо да донесе другия дросел и компа от другата кола но ефекта е нулев .
За сега проверявам кабелите от компа до дросела пък ще видим.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на мерцедес Е 124

Мнение от ummng »

Най-после стигнахме до проблема.Кабела от компютъра до дроселната клапа напукан и прекъснат и понеже са го мили на автомивка преди това шлауха до куплунга на дросела от компа пълен със някакъв сапун и даваше връзка между отделните жици .Тъпаците сложили шлаух само до куплунга а оттам жиците голи и с добра изолация пък вътре в шлауха напукани и шлауха понеже е наклонен надолу се пълни и няма изтичане.Така че колегата позна .
Благодаря за съдействието!!
Публикувай отговор