Проблем със скоростната кутия на Subaaru Legacy

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Проблем със скоростната кутия на Subaaru Legacy

Мнение от angeltsankov »

Кутията е 5-степенна механична. Проблема е че на пълен волан се появява едно люлеене на мотора и скоростната кутия (все едно вътрешното каре тройка опира в дъното на чашата на карето).Сменил съм 4-те карета и двата лагера, но проблема си остава (ако откача предните полуоски и го оставя само на задно няма люлеене)... единствено имам подобрение когато намаля хлабината между короната и пиньона, но започва да вие като тролей :) Ако някой колега се е сблъскал с този проблем би ли ударил едно рамо
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем със скоростната кутия на Subaaru Legacy

Мнение от karamilev »

А дали наистина не опира?Щом като ги извадиш няма проблем?Пробвай при изправен волан да хванеш аксиалния луфт на полуоската и след това на пълен волан дали изчезва.Имал съм обратния вариянт да изважда карето от кутията(на друга марка) и проблема му беше силно отворени странични наклони.При теб може да е обратното
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Проблем със скоростната кутия на Subaaru Legacy

Мнение от angeltsankov »

Ако се кара направо няма проблем, само на пален волан и това ме наведе на мисълта че е от касетата. https://drive.google.com/file/d/1DSyGYI ... sp=sharing Лагерите са зле и друго не мога да открия
Публикувай отговор