Нисан Х-Трейл вдига обороти.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от stilldark »

Собствен автомобил си е мъка! Значи ситуацията е такава, нисан Х Трейл 2.2 ДЦИ 114кс. с 4х4, Денсо, когато е на място уборотите са си 800, пусна ли го по инерция ги вдига на 1200?!?! Според един колега " така си било трябвало". Аз да си призная нямал съм много опит с нисани, или поне не съм забилязал да имат такъв проблем. Грешки не вдига, купих го с проблем в маховика, който е сменен. Когато извадя бушоните на АБС-а и 4х4то се оправя, но тово е единствено защото не получава информация за скоростта с която се движи.

Имал съм подобен проблем с Фолксваген, и се оказа модула на АБС-а, но там имаше АСР, а тук няма, възможно ли е да е прекодиран със софтуер от автомат?
Някакви идеи как да се оправи този проблем? Дори с прекодиране на компютъра?
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от NASKO12234 »

Мисля че това не е проблем, той просто си е така направен, но на теб не ти харесва това.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от rockton »

NASKO12234 написа:Мисля че това не е проблем, той просто си е така направен, но на теб не ти харесва това.
-Точно така е! Този автомобил така трябвя да се държи, ....- като спре на място след като си го 'пуснал" по инерция(плавно спиране) на светофар примерно,..-Оборотите падат ли на нормални за празен ход на ДВГ-то!??... трябва да паднат в рамките на три четири сек след спирането!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от stilldark »

да, точно така, на място падат до нормалните 800 оборота, само като се движи по инерция се вдигат до 1200-1300 оборота.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от rockton »

-Точно така, този автомобил трябва да работи по този начин, така е предписано, като по "учебник е" :D
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от rudoni »

Имал съм такъв проблем с Форд .Проблемът бе в датчика за скороста на ЕКУ(VSS).Открих го при диагностика в движение -ЕКУ нямаше сигнал, но нямаше и грешки?! На място отчита също ,че няма скорост!Смяна и се оправи! :D
С нами Бог!

0886 224486
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ogromnii »

за форда не мога да кажа, но нисана си е така :) просто така си работи :)
даже е смешно как ако си спрял на нанадолнище и тръгнеш по инерция веднага оборотите скачат на 1200 :)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от bobolin4o »

По надолнището е смешно, ама по нагорнището помага.
За съжаление тъпият Нисан не знае накъде е наклона.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от rockton »

bobolin4o написа: За съжаление тъпият Нисан не знае накъде е наклона.
-Верно си е тъп , :lol: , не напразно му казват -Японския Москвич!!! :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:За съжаление тъпият Нисан не знае накъде е наклона.
Някои джипове дето съм виждал имат на таблото една джаджа дето показва наклона,страничен и по посока на движението дали е баир или нанадолнище! :D
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ivanovbg »

Едно време си правехме много дребни и полезни джаджи за москветата, та не е проблем да се сгласи една джаджа да пуска импулсите от датчика на скоростомера към компа само над определена скорост - примерно 10км/час.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от stilldark »

Не съм измислил за сега нищо, днес идва същия такъв и се държеше по същия начин, предполагам или е често срещан дефект, или са си така.
Вече хората занимаваши се с чип тунинг би трябвало да могат да го оправят този проблем? Можите ли? Досадно е така.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ivanovbg »

Е резни тая жица де :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от bobolin4o »

stilldark написа:Вече хората занимаваши се с чип тунинг би трябвало да могат да го оправят този проблем? Можите ли? Досадно е така.
Бе, че можим - можим, ама цената дали ще ти хареса?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа:...дали ще ти хареса?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Казах ти режи жицата на 21крак на куплунг Е на компа и няма да ги вдига. Даже можеш да направиш датчик за наклон и когато е надолу да прекъсва кабела, a през останалото време да си е както трябва. Нещо такова: http://russian.alibaba.com/product-gs/s ... 49916.html или живачна капсула от стар терморегулатор на бойлер.

Какво сте се хванали за тези софтуери...Наскоро на едно Вито му бяха свили компа. Човека купил втора ръка и дойде да му го съвокупля с колата. Съвокуплих ги и пали и работи, но в авариен режим. Грешка гасящ клапан. Да ама туй вито по новото и такъв клапан няма и няма и кабели на пиновете. Има софтуерно решение за това, но кой ще се занимава. Закачих една крушка вместо клапан и ... воала - няма грешка и лети. Е скъпа крушка излезе. :D
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор