Нисан Х-Трейл вдига обороти.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от stilldark »

До колкото ти разбирам идеята е да прекъсна сигнала за скоростта към ECUто, но той взема импулс от ABS-a po CAN, значи да прекъсна кабела от ABS-a?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ivanovbg »

Сигурен ли си? Коя година си? Ако е по кан компа трябва да е с 2 букси, а не с 5 или 6.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от stilldark »

2003та 2.2 ДЦИ 114к.с. с 2 букси е, Делфи система.
Има жироскопичен сензор според ръководството, възможно е той да прави номера си мисля.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ivanovbg »

Щом е с 2 не става. Има друг 2,2 114 коня, но явно си с новия. Сори, свиквай :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от stilldark »

Междинка някаква, 114коня пък комън рейл, май само 1-2 години го правят с толкова коне, даже в ауто датата го няма, но предполагам е като 136.

bobolin4o сподели цена на лично, пък аз ще си преценям.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:Има софтуерно решение за това, но кой ще се занимава. Закачих една крушка вместо клапан и ... воала - няма грешка и лети. Е скъпа крушка излезе. :D
Е така никога нямаше да го направя, щях да си му програмирам компа със софт, който си е за тоя мотор и щях да взема повече пари, отколкото ти за тая крушка. Работа за един час... а и клиента ще знае, че всичко си е наред.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа:
ivanovbg написа:Има софтуерно решение за това, но кой ще се занимава. Закачих една крушка вместо клапан и ... воала - няма грешка и лети. Е скъпа крушка излезе. :D
Е така никога нямаше да го направя, щях да си му програмирам компа със софт, който си е за тоя мотор и щях да взема повече пари, отколкото ти за тая крушка. Работа за един час... а и клиента ще знае, че всичко си е наред.
Ми аз за тая крушка взех 200лева. Софтуерно Ангел обяви 100. :lol: Две пинчета с крушката се слагат за по малко време отколкото да се изчете.

П.П. Клиента е китаец и парите за съвокупляването са отделно. Това е само за "преработка" на инсталацията за новия модел комп дет ми е донесъл. Не се съгласи на вариант да ходи да търси правилния. :mrgreen:
Последно промяна от ivanovbg на Нед Окт 25, 2015 1:43 am, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ipivan »

И аз на моята кола(бензинов Опел) съм сложил една крушка в една верига на компа.Веднъж се прецака нещо крушката и светна чека.Абе учено става с тези крушки,и на таблото има индикация за крушката! :D
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от rudoni »

Следя темата от интерес и от опознавателна цел!Към Бобо - ние дето сме от село и не четем постоянно бинарни файлове , какво да правим?! Правим ги по селски ,български само да стане , защото ако почна да се обяснявам на тютюнопроизводителя какво трябва да се прави и за колко пари той отива и хвърля колата в моргата! Много те ценя ,защото съм те питал за разни неща ,но е така както казва Краси! Вместо да се правя на човек с две очи сред слепци,защото те не ме виждат , аз го правя както го чувстват и усещат! Те не виждат!И така......
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:Ми аз за тая крушка взех 200лева. Софтуерно Ангел обяви 100. :lol: Две пинчета с крушката се слагат за по малко време отколкото да се изчете.

П.П. Клиента е китаец и парите за съвокупляването са отделно. Това е само за "преработка" на инсталацията за новия модел комп дет ми е донесъл. Не се съгласи на вариант да ходи да търси правилния. :mrgreen:

Евала... почвам и аз да ги редя тия крушки... при такава цена не виждам смисъл да се ровя в бинарни файлове.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от bobolin4o »

Така... за крушката, китаеца и Вито-то...
Лампа свети, грешки няма, кола лети, китаец - мрънка.
Значи, снощи говорих с Ачо, ще те дооправи... и двамата трябва да черпите.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:Така... за крушката, китаеца и Вито-то...
Лампа свети, грешки няма, кола лети, китаец - мрънка.
Значи, снощи говорих с Ачо, ще те дооправи... и двамата трябва да черпите.
Коя лампа свети,чека или допълнителната?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан Х-Трейл вдига обороти.

Мнение от ivanovbg »

Светеше ЕДЦ. Ся не свети. Мерси! Но не схванах какво се случи.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор