Opel Zafira X18XE1

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Opel Zafira X18XE1

Мнение от ivanovbg »

Някой да знае областта на грешките? По точно ме интересува да премахна P0100

http://dox.bg/files/dw?a=44419f3f54
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Opel Zafira X18XE1

Мнение от bobolin4o »

Вече обсъдих с колегата ти тоя казус... преди месец сигурно.
В тази софтуерна версия грешките не са в този фрагмент. Пробвай първо да го ъпдейтнеш с GlobalTis-а, пак го изчети и може би ще има щастие.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Opel Zafira X18XE1

Мнение от ivanovbg »

Самата грешка не искам да трия. Компа не вижда напрежението на МАФ-а и е в авариен режим, който е учудващо точен и колата си работи перфектно. Като се изтрият грешките докато пак влезе в него двигателят се втриса за няколко секунди. Та идеята е само да спра лампата, а грешката да си стои. Опитах хардуерно, но пали другата с ключето и се сърди за липсата и. В момента съм я емулирал с едно съпротивление, но ми се ще софтуерно нещо.

Е ако няма възможност ще остане така. Като гледам софта ми се струва пълен, а не фрагмент. Имаш ли цял ако това е вярно?

Иначе от адрес 2Е50 почва линеаризацията на МАФ-а. Какво ще кажеш,ще има ли ефект ако я зануля? Според мен грешките са в 16 битовия сектор, но засега само си гадая.
Последно промяна от ivanovbg на Нед Мар 13, 2016 9:25 am, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Opel Zafira X18XE1

Мнение от bobolin4o »

Баш фрагмент си е... 24 KB...
Цял нямам, може да го имаш при процедурата по флашване с Tech2.
Въпросът е, че когато я търсих тая грешка в този файл, бях насвалил една камара други и в някои от тях структурата беше леко различна...
Е в тях блокът с грешките си беше там - почти в началото. За съжаление всичко съм изтрил и не мога да ти ги покажа. Мога само да предполагам, че след евентуален ъпдейт софта ще е по-различен като структура и евентуално ще е като тия, дето ги разглеждах... Нищо не пречи да се пробва, щом имаш желание.
Сега, не ми е работа, ама да кажа... щом компа не вижда напрежението от дебитомера, кога ли ще спре да вижда още нещо...?
Що не вземете да го закърпите? Или пък да го смените?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Opel Zafira X18XE1

Мнение от ivanovbg »

Вече 3 години си кара така без проблем. А и разхода е по малък от нормалното и колегата е много доволен. Няма никакви проблемиосвен чека дето свети.

Иначе от адрес 2Е50 почва линеаризацията на МАФ-а. Какво ще кажеш,ще има ли ефект ако я зануля? Според мен грешките са в 16 битовия сектор, но засега само си гадая.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Opel Zafira X18XE1

Мнение от bobolin4o »

Да грешките са в 16 битов вид, хекс, LoHi... просто ги няма обаче в тоя дъмп.
Иначе, щом колегата е доволен, не пипай нищо.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор