EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от stasi »

Todio написа:В Сефанов Пловдив срещу 40лв ще ти налеят най-новия софт за тази кола.
Извинявам се че ще използвам темата но ми стана интересно през буксата може ли да се налее новият файл или си е нужно по БДМ и с какъв инструмент го правят.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от ivanovbg »

Никакъв проблем през буксата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

А с ъпдейта ще се махне ли 'чипа' или каквото там са дрискали по файла?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от ivanovbg »

Да,става в оргинал.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от stasi »

ivanovbg написа:Никакъв проблем през буксата.
Добре да попитам и друго защото още не съм работил с такава кола. Чел съм че при EDC16C9 файла свален от буксата е частичен означава ли това че през буксата може да се качи пълен файл или отново е частичен
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Todio »

Ако работиш с подходяща апаратура - всичко става!!! А за 5лв петел толкова пее.
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от steich »

Някой път МППС-а ( колкото и да не го харесвам като уред ), чете FULL FLASH на ниво BDM през OBD буксата.

Понеже не ползвам такъв, не мога да докладвам винаги ли ... навремето имах оригинал и го разкарах че доста се дънеше.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от stasi »

steich написа:Някой път МППС-а ( колкото и да не го харесвам като уред ), чете FULL FLASH на ниво BDM през OBD буксата.

Понеже не ползвам такъв, не мога да докладвам винаги ли ... навремето имах оригинал и го разкарах че доста се дънеше.
:D Благодаря колега . Преди известно време в друг форум на сънародник махнах вихровите клапи на опел EDC16C9 . Днес му звънях и го попитах как е свалил файла отговорът беше МППС. Между другото темата ми стана доста интересна колега Sofeto има ли развитие по проблема
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

Колегата ми си купи Kessv2 но с него не можахме да свалим файла, просто на еdc16c9 няма в менюто даунлоад, на другите има шантава работа.Обаче пък има за запис ама ме е страх без бекъп директно да запиша файл от нета... Поръчах си mpps китаец, като дойде ще го мислим. Иначе имам приятел с bdm 100 и намерих оригиналния файл 1024кб предполагам е целия и ако остане време ще пробваме по бдм да го качим. (ама пък нямаме дъска-кофти ще поръчам 30$ е)
Ясно става че ще ми трябват уреди за качване и сваляне поне на файлове , за момента нямам време да се заигравам с карти и winols , затова ще се ползва помощ от разбиращи колеги. Но ще си закупя поне нужното да качвам и свалям.

Миналата седмица 3 спринтера 315 със махнат дпф и не вървят , влезнали в авариен, грешки не записва за нищо.Със Стардиагнозата на живи данни се вижда че реже горивото (40мг с пълна газ и турбо 2.200) ама за какъв дявол не се знае... Усещате ли как се задават проблеми с калпаво чипнати/ремапнати/осакатени софтуери...
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от steich »

... като са с омазани софтуери как да плюе грешки ...
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от bobolin4o »

Sofeto написа:Миналата седмица 3 спринтера 315 със махнат дпф и не вървят , влезнали в авариен, грешки не записва за нищо.Със Стардиагнозата на живи данни се вижда че реже горивото (40мг с пълна газ и турбо 2.200) ама за какъв дявол не се знае... Усещате ли как се задават проблеми с калпаво чипнати/ремапнати/осакатени софтуери...
Въобще не се задават, отдавна са вече тук.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

Отново удрям на камък с тая кола, имах малко време да я човъркам и исках да кача оригиналния софт, свалих компа и по хардуернен номер е от астра ?! :D В опкома хардуерния номер е друг ето снимка. кажете какво да правя, намерих ориг фаил за бдм 1мб обаче е по софтуерния номер от оп кома, ама хардуерния на кутията и този виртуалния от оп кома не съвпадат...

Изображение

http://prikachi.com/images.php?images/48/8922048I.jpg
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от ivanovbg »

Ми какъв е проблема? Не е първата със гръмнал и сменен комп. Прочети това от компа и сравни с оригинала или ги пусни тук ние да сравним. Може да са еднакви и ти да си имаш някой изчезващ биелен лагер, а вместо да ремонтираш, търсиш същевременно под вола теле :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от bobolin4o »

Sofeto написа:Отново удрям на камък с тая кола, имах малко време да я човъркам и исках да кача оригиналния софт, свалих компа и по хардуернен номер е от астра ?! :D В опкома хардуерния номер е друг ето снимка. кажете какво да правя, намерих ориг фаил за бдм 1мб обаче е по софтуерния номер от оп кома, ама хардуерния на кутията и този виртуалния от оп кома не съвпадат...

Изображение

http://prikachi.com/images.php?images/48/8922048I.jpg

Е, отварян ли беше компа или не?
Ако не е бил отварян значи е ъпдейтван с оригиналната програма и ако номера на шасито в ОпКома ти съвпада с номера на шасито на колата - значи си с оригинален софтуер за тази кола. Което ще рече, че Краси е прав и тоя комп е сменян някъде.
Остава все пак да го изчетете и да се провери дали е модифициран от някой тунер.
Обикновено некадърниците бърникат безразборно, като наблягат на времената на впръскване...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

ivanovbg написа:Ми какъв е проблема? Не е първата със гръмнал и сменен комп. Прочети това от компа и сравни с оригинала или ги пусни тук ние да сравним. Може да са еднакви и ти да си имаш някой изчезващ биелен лагер, а вместо да ремонтираш, търсиш същевременно под вола теле :wink:
Съгласен съм за механичен проблем, с това започнах но като изключвам дюзи не променя изобщо. Утре пращам дюзите на стенд , като остане време ще сваля файла и ще го кача тук.
Публикувай отговор