EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

bobolin4o написа:
Sofeto написа:

Е, отварян ли беше компа или не?
Ако не е бил отварян значи е ъпдейтван с оригиналната програма и ако номера на шасито в ОпКома ти съвпада с номера на шасито на колата - значи си с оригинален софтуер за тази кола. Което ще рече, че Краси е прав и тоя комп е сменян някъде.
Остава все пак да го изчетете и да се провери дали е модифициран от някой тунер.
Обикновено некадърниците бърникат безразборно, като наблягат на времената на впръскване...
Компа не е отварян, рамата е правилно въведена,само хардуерния се различава от кутията, причината за смяната явно е била удър защото щекерите към инсталацията бяха изпочупени, а тоя комп е по широк от стандартния и не влиза в кутията и стои накриво. Със сигурност е правен опит за чип защото на живи данни надува много 2.8 -3 бара. зададеното и то толкова,грешки няма. Ще го изчета тея дни, междувременно пращам дюзите на стенд .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от ivanovbg »

Нищо чудно, че не може да си направи адаптациите - чипа е ... 3 бара :shock: Изчети го и си го запиши. Налей му сток, впиши дюзите наново и адаптирай. После да я покарат седмица и пак на бдм-а за да върнеш чипа, та да си надува 3-те бара. :idea:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

Добре ще го изчета само да взема БДМа , дюзите са на стенд очаквам и там какво ще излезе. но по кой номер да търся фаил? по хардуерния от оп кома или тоя от кутията? Да рискувам ли по виртуалния , който е от вектра нищо че на кутията е от астра ?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от ivanovbg »

Виртуалния - от опкома, ори по файла дето ще свалиш...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

Дюзите се върнаха от Варна дизел център- идеални били, нямат отклонение. Гледах проверката която са правили със малкия стенд на бош - 6 стъпки, приемам че са добре.
След като налея стоковия софт по бдм нали се затрива всичко, адаптации и т,н. После като върна тунингования файл с адаптациите какво ще стане? И последно тея адаптации как точно да ги направя?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от bobolin4o »

Я удари един телфон - 0887704900
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

Малко раздвижване по темата, свалих файла по бдм със 555про първо процесора после флаша, защото като пробвах от първото меню - read ecu прочете само 400кб, после от адвансед чете от процесора 1мб от флаша 250кб и от епрома 4кб на отделни фаилове, във сайта качен тук за ори фаилове намерих точно по виртуалния номер 1мб предположих че ще стане , качих го веднага . Слагам компа - умрял ни контакт ни дявол :D , айде пак обратно моя си файл този 1мб и колата запали. Сега въпроса е защо не стана с 'новия" файл ,защо моя е .bin а този който тегля е .ori ?Трябва ли да се редактира по някакъв начин>?
Това е първия комп който чета по бдм и съм доста объркан
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от ivanovbg »

Ми така се клонира комп. Изглежда умрял щот трябва да се привърже към колата - пин, вин... такива неща.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от stasi »

Sofeto написа:Малко раздвижване по темата, свалих файла по бдм със 555про първо процесора после флаша, защото като пробвах от първото меню - read ecu прочете само 400кб, после от адвансед чете от процесора 1мб от флаша 250кб и от епрома 4кб на отделни фаилове, във сайта качен тук за ори фаилове намерих точно по виртуалния номер 1мб предположих че ще стане , качих го веднага . Слагам компа - умрял ни контакт ни дявол :D , айде пак обратно моя си файл този 1мб и колата запали. Сега въпроса е защо не стана с 'новия" файл ,защо моя е .bin а този който тегля е .ori ?Трябва ли да се редактира по някакъв начин>?
Това е първия комп който чета по бдм и съм доста объркан
Файла който сте намерили и качили със същия номер хардуер и софтуер ли беше като вашият
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от bobolin4o »

Я пак удари един телефон...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

stasi написа:
Sofeto написа:Малко раздвижване по темата, свалих файла по бдм със 555про първо процесора после флаша, защото като пробвах от първото меню - read ecu прочете само 400кб, после от адвансед чете от процесора 1мб от флаша 250кб и от епрома 4кб на отделни фаилове, във сайта качен тук за ори фаилове намерих точно по виртуалния номер 1мб предположих че ще стане , качих го веднага . Слагам компа - умрял ни контакт ни дявол :D , айде пак обратно моя си файл този 1мб и колата запали. Сега въпроса е защо не стана с 'новия" файл ,защо моя е .bin а този който тегля е .ori ?Трябва ли да се редактира по някакъв начин>?
Това е първия комп който чета по бдм и съм доста объркан
Файла който сте намерили и качили със същия номер хардуер и софтуер ли беше като вашият
Разбирасе и двата номера са еднакви , не бих рискувал с друг фаил
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

bobolin4o написа:Я пак удари един телефон...
Добре
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto »

Малко раздвижване по темата, първо искам да благодаря на колегата боболинчо , отвори ми очите за доста неща, без да сме се виждали наживо ми помогна страшно много , чисто от добра воля, Благодаря ! дори ми прочете файла и видя че не е пипана, въпреки всичко аз съм тома неверни и ходих в официалните и я ъпдейтнах- без успех , проблема с пренадуването си остава, както и чукането. За пренадува - геометрия , чака ред за чистене. По въпроса с чукането взех 4 дюзи от моргата, по корекции са по добре от нашите обаче звука остава. Пуснал съм го да кара градско докато остане време да свалям турбото.
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от stasi »

Sofeto написа:Малко раздвижване по темата, първо искам да благодаря на колегата боболинчо , отвори ми очите за доста неща, без да сме се виждали наживо ми помогна страшно много , чисто от добра воля, Благодаря ! дори ми прочете файла и видя че не е пипана, въпреки всичко аз съм тома неверни и ходих в официалните и я ъпдейтнах- без успех , проблема с пренадуването си остава, както и чукането. За пренадува - геометрия , чака ред за чистене. По въпроса с чукането взех 4 дюзи от моргата, по корекции са по добре от нашите обаче звука остава. Пуснал съм го да кара градско докато остане време да свалям турбото.
Щом софтуера е оригинал остава проблема да е механичен. Това чукане трябва да е от високо налягане в рейла , ако имате манометър вижте какво налягане ви дава на празен ход или пробвайте със смяна на регулатора
morjito
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
Местоположение: Пловдив

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от morjito »

ебати и случая....
можеш да откачиш...
Публикувай отговор