EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Sofeto
КОЛЕГА
МненияCOLON 102
Регистриран наCOLON Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
МестоположениеCOLON Стара Загора

Re: EDC 16C9 Адаптация на датчик налягане

Мнение от Sofeto » Вто Сеп 27, 2016 8:27 pm

bobolin4o написаCOLON
Sofeto написаCOLON

Е, отварян ли беше компа или не?
Ако не е бил отварян значи е ъпдейтван с оригиналната програма и ако номера на шасито в ОпКома ти съвпада с номера на шасито на колата - значи си с оригинален софтуер за тази кола. Което ще рече, че Краси е прав и тоя комп е сменян някъде.
Остава все пак да го изчетете и да се провери дали е модифициран от някой тунер.
Обикновено некадърниците бърникат безразборно, като наблягат на времената на впръскване...
Компа не е отварян, рамата е правилно въведена,само хардуерния се различава от кутията, причината за смяната явно е била удър защото щекерите към инсталацията бяха изпочупени, а тоя комп е по широк от стандартния и не влиза в кутията и стои накриво. Със сигурност е правен опит за чип защото на живи данни надува много 2.8 -3 бара. зададеното и то толкова,грешки няма. Ще го изчета тея дни, междувременно пращам дюзите на стенд .

ivanovbg
КОЛЕГА
МненияCOLON 1904
Регистриран наCOLON Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
МестоположениеCOLON София
CONTACTCOLON

Мнение от ivanovbg » Вто Сеп 27, 2016 11:17 pm

Нищо чудно, че не може да си направи адаптациите - чипа е ... 3 бара :shock: Изчети го и си го запиши. Налей му сток, впиши дюзите наново и адаптирай. После да я покарат седмица и пак на бдм-а за да върнеш чипа, та да си надува 3-те бара. :idea:
Обновление и активация на всички Launch - Easidiag, Idiag, Golo, Mdiag... 0898607267

Sofeto
КОЛЕГА
МненияCOLON 102

Мнение от Sofeto » Сря Сеп 28, 2016 8:55 pm

Добре ще го изчета само да взема БДМа , дюзите са на стенд очаквам и там какво ще излезе. но по кой номер да търся фаил? по хардуерния от оп кома или тоя от кутията? Да рискувам ли по виртуалния , който е от вектра нищо че на кутията е от астра ?

ivanovbg
КОЛЕГА
МненияCOLON 1904
CONTACTCOLON

Мнение от ivanovbg » Сря Сеп 28, 2016 9:44 pm

Виртуалния - от опкома, ори по файла дето ще свалиш...
Обновление и активация на всички Launch - Easidiag, Idiag, Golo, Mdiag... 0898607267

Sofeto
КОЛЕГА
МненияCOLON 102

Мнение от Sofeto » Пет Сеп 30, 2016 9:05 pm

Дюзите се върнаха от Варна дизел център- идеални били, нямат отклонение. Гледах проверката която са правили със малкия стенд на бош - 6 стъпки, приемам че са добре.
След като налея стоковия софт по бдм нали се затрива всичко, адаптации и т,н. После като върна тунингования файл с адаптациите какво ще стане? И последно тея адаптации как точно да ги направя?

bobolin4o
КОЛЕГА
МненияCOLON 1646
Регистриран наCOLON Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
МестоположениеCOLON Велико Търново
CONTACTCOLON

Мнение от bobolin4o » Съб Окт 01, 2016 8:26 am

Я удари един телфон - 0887704900
TuningMaster Изображение
0887 704 900

Sofeto
КОЛЕГА
МненияCOLON 102

Мнение от Sofeto » Вто Окт 11, 2016 8:14 pm

Малко раздвижване по темата, свалих файла по бдм със 555про първо процесора после флаша, защото като пробвах от първото меню - read ecu прочете само 400кб, после от адвансед чете от процесора 1мб от флаша 250кб и от епрома 4кб на отделни фаилове, във сайта качен тук за ори фаилове намерих точно по виртуалния номер 1мб предположих че ще стане , качих го веднага . Слагам компа - умрял ни контакт ни дявол :D , айде пак обратно моя си файл този 1мб и колата запали. Сега въпроса е защо не стана с 'новия" файл ,защо моя е .bin а този който тегля е .ori ?Трябва ли да се редактира по някакъв начин>?
Това е първия комп който чета по бдм и съм доста объркан

ivanovbg
КОЛЕГА
МненияCOLON 1904
CONTACTCOLON

Мнение от ivanovbg » Вто Окт 11, 2016 9:28 pm

Ми така се клонира комп. Изглежда умрял щот трябва да се привърже към колата - пин, вин... такива неща.

stasi
КОЛЕГА
МненияCOLON 53
Регистриран наCOLON Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
МестоположениеCOLON златица

Мнение от stasi » Сря Окт 12, 2016 6:05 am

Sofeto написаCOLONМалко раздвижване по темата, свалих файла по бдм със 555про първо процесора после флаша, защото като пробвах от първото меню - read ecu прочете само 400кб, после от адвансед чете от процесора 1мб от флаша 250кб и от епрома 4кб на отделни фаилове, във сайта качен тук за ори фаилове намерих точно по виртуалния номер 1мб предположих че ще стане , качих го веднага . Слагам компа - умрял ни контакт ни дявол :D , айде пак обратно моя си файл този 1мб и колата запали. Сега въпроса е защо не стана с 'новия" файл ,защо моя е .bin а този който тегля е .ori ?Трябва ли да се редактира по някакъв начин>?
Файла който сте намерили и качили със същия номер хардуер и софтуер ли беше като вашият

bobolin4o
КОЛЕГА
МненияCOLON 1646
Регистриран наCOLON Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
МестоположениеCOLON Велико Търново
CONTACTCOLON

Мнение от bobolin4o » Сря Окт 12, 2016 7:12 am

Я пак удари един телефон...
TuningMaster Изображение
0887 704 900

Sofeto
КОЛЕГА
МненияCOLON 102

Мнение от Sofeto » Сря Окт 12, 2016 2:23 pm

stasi написаCOLON
Sofeto написаCOLONМалко раздвижване по темата, свалих файла по бдм със 555про първо процесора после флаша, защото като пробвах от първото меню - read ecu прочете само 400кб, после от адвансед чете от процесора 1мб от флаша 250кб и от епрома 4кб на отделни фаилове, във сайта качен тук за ори фаилове намерих точно по виртуалния номер 1мб предположих че ще стане , качих го веднага . Слагам компа - умрял ни контакт ни дявол :D , айде пак обратно моя си файл този 1мб и колата запали. Сега въпроса е защо не стана с 'новия" файл ,защо моя е .bin а този който тегля е .ori ?Трябва ли да се редактира по някакъв начин>?
Файла който сте намерили и качили със същия номер хардуер и софтуер ли беше като вашият
Разбирасе и двата номера са еднакви , не бих рискувал с друг фаил

Sofeto
КОЛЕГА
МненияCOLON 102

Мнение от Sofeto » Сря Окт 12, 2016 2:26 pm

bobolin4o написаCOLONЯ пак удари един телефон...
Добре

Sofeto
КОЛЕГА
МненияCOLON 102

Мнение от Sofeto » Пон Окт 24, 2016 9:37 pm

Малко раздвижване по темата, първо искам да благодаря на колегата боболинчо , отвори ми очите за доста неща, без да сме се виждали наживо ми помогна страшно много , чисто от добра воля, Благодаря ! дори ми прочете файла и видя че не е пипана, въпреки всичко аз съм тома неверни и ходих в официалните и я ъпдейтнах- без успех , проблема с пренадуването си остава, както и чукането. За пренадува - геометрия , чака ред за чистене. По въпроса с чукането взех 4 дюзи от моргата, по корекции са по добре от нашите обаче звука остава. Пуснал съм го да кара градско докато остане време да свалям турбото.

stasi
КОЛЕГА
МненияCOLON 53
Регистриран наCOLON Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
МестоположениеCOLON златица

Мнение от stasi » Чет Окт 27, 2016 6:20 am

Sofeto написаCOLONМалко раздвижване по темата, първо искам да благодаря на колегата боболинчо , отвори ми очите за доста неща, без да сме се виждали наживо ми помогна страшно много , чисто от добра воля, Благодаря ! дори ми прочете файла и видя че не е пипана, въпреки всичко аз съм тома неверни и ходих в официалните и я ъпдейтнах- без успех , проблема с пренадуването си остава, както и чукането. За пренадува - геометрия , чака ред за чистене. По въпроса с чукането взех 4 дюзи от моргата, по корекции са по добре от нашите обаче звука остава. Пуснал съм го да кара градско докато остане време да свалям турбото.
Щом софтуера е оригинал остава проблема да е механичен. Това чукане трябва да е от високо налягане в рейла , ако имате манометър вижте какво налягане ви дава на празен ход или пробвайте със смяна на регулатора

morjito
МненияCOLON 7
Регистриран наCOLON Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
МестоположениеCOLON Пловдив

Мнение от morjito » Пет Дек 30, 2016 6:01 am

ебати и случая....
можеш да откачиш...

BUTTON_POST_REPLY