корса d 1,4 2009г

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

корса d 1,4 2009г

Мнение от vesko »

колата има газова,проблема е че сутрин след запалване колата се удавя в богати смеси и почва едно давене и мирис на не изгорял бензин,това за около 2мин, докато мине една определена температура и след тва е ок всичко,колеги сменили свещи бубина температурен датчик,аз размених сондите предна и задна без резултат и втора ръка дросел също без резултат,като грешка хваща само сензора за температура на входящия въздух където ме съмнява да е от него...
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от gt40 »

Това след каране на газ ли? Да няма голямо разминаване на адаптациите?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от Todio »

Дюзи.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от vesko »

Само сутрин го прави, след първото палене и то за кратко после е ок. Ами дюзите ги прекарах през ваната 2 пъти не реагира...
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от Todio »

И 10 пъти да ги прекараш през ваната - все тая. Тези дюзи са с пласмасови корпуси и деформират от високата температура. Няма ли бензин да ги охлажда ги отпиши.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от vesko »

Колата се удавя,отива на 7м.сек. впръскване след като свали на 4-5 и е ок...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от ivanovbg »

Много бедна е газовата смес най вероятно или маф, мап, ламбда... Много малко информация. Колко са тримовете?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от gt40 »

При каране на газ е ясно - дюзите се запушват, ама почва да беднее. В случая не е до дюзи с миризмата на суров бензин, пък с тези времена яко тече бензина в цилиндрите. Ако не е от някой датчик да се шашка, прилича на грип по компа :D Скоро и при мен един се беше побъркал : http://kolegi.info/viewtopic.php?f=18&t=7433#p38260
Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от ivanovbg »

Мите, а помниш ли оня комп, на голф ли, на сеат ли беше дето го сменихме заради същия проблем? Още стои в шкафа и го пробвах на друга кола и там така се държеше.

Сега прочетох и за температурния датчик. При предишното четене го бях подминал. Веско, колко бензин впръсква колата при -40? Мислил ли си? Ясно ли ти е , че този датчик има най голям ефект при ниските температури? Баз държа, че проблема е от месец два - откакто сутрин осезаемо застудя. Лятото не го е имало. И стига с това "хваща" грешка. Може да се хваща риба и жена за циците. Имаш живи данни - сутрин преди да запалиш виж каква температура показват датчиците на контакт и ги сравни с реалната такава. Много неща ще ти се изяснят.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от vesko »

Иванов ти пак избухваш,, циците миците,, :) ами гледал съм го разбира се сутрин и си показва абсулютно коректно, а и между другото е бил сме ян от колега. Имам странното чувство че си мислиш, че си отделя от ценното време първо да седна и да споделя тук, не нее така тук публикувам последно и очаквам,, Колега,, да сподели както правите в случая.
Та относно случая, да в момента на проявяване на проблема впръскването достига до 7м.с. И след малко се изглажда 3м.с стойностите на мапа и сондата са ок, мап във вакум, а сондата следи сместа и показва богати смеси, вчера между другото и направих ресет на адаптацийте и я по карах около 50км. На бензин и днес е много по добре бих казал че е добре
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от ivanovbg »

Циците са си цици :D
Ето виждаш ли? Смени и датчика за температура на въздуха и всичко ще си дойде на мястото, иначе следващия месец ще е пак при теб със същия проблем. След ден два каране на бензин я викни да и настроиш и газовата и клиента ще е доволен.Все пак внимавай, от днес се затопли времето сутрин и не е 1-2 градуса колкото беше преди.

П.П.Интересно ми е що досега не си ресетнал адаптациите.Все пак е само няколко клика и обикновено това първо се прави, вместо да отделяш време за тая тема.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от vesko »

За газта нито имам кабели нито разбирам, ко се праий там, но днес като се загледах в грешката и видях, че е за темп. на околния въздух а не на постъпващия в двигателя... Даже след като се наведох видях че мястото му е празно в бронята, а дали да го на пазарувам се чудя, или така да остане
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от ipivan »

vesko написа: Нед Ное 17, 2019 7:30 pm а дали да го на пазарувам се чудя, или така да остане
Той не влияе на работата на мотора.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: корса d 1,4 2009г

Мнение от gt40 »

Аз за това питах за адаптации след работа на газ, за да не се усложнява живота с друго.
Публикувай отговор