Launch X431-отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
na4red
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:50 am

Launch X431-отзиви

Мнение от na4red »

Здравейте . Кажете нещо повече за този скенер - как се представя , струва ли си инвестицията, какви са отзивите от него ? Ще се радвам да чуя вашите мнения
na4red
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:50 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от na4red »

Никой ли не знае :roll:
MOTORSPORT
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:41 pm
Местоположение: LOVECH

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от MOTORSPORT »

По добре си купи AUTOBOSS работи идеално .
Живей за да ядосваш другите!!!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от mitko »

Апаратурата е добра .Но проблема е с ъпдеитите там се плащат .
na4red
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:50 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от na4red »

Вече е закупена :wink: ,благодаря ви за отговорите :P
roko
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 1:46 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от roko »

ako vi triabvat updeiti za X431 imam,smeniam S/N i imate 2 godine free update :lol:
autobo
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 8:19 pm

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от autobo »

Колега вече го ползваш 6 месеца, дай отзиви.
Reconstructor
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 10:22 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от Reconstructor »

roko написа:ako vi triabvat updeiti za X431 imam,smeniam S/N i imate 2 godine free update :lol:
На мен ми трябват. :)
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от dent »

на какви пари може да се закупи Х431 гледах оферти за 5500Лв. и ми се струва скъпичко ?
na4red
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:50 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от na4red »

autobo написа:Колега вече го ползваш 6 месеца, дай отзиви.
Апаратурата не е лоша - както каза един от колегите проблема е единствено с ъпдейтите но не е болка за умиране понеже след изтичането на 1 година в която можеш да теглиш най новия софт апаратурата продължава да си работи с последния който си изтеглил -пък и при повечето големи производители си е така - софта се плаща след изтичането на безплатното сваляне . Ползваш го да кажем 5 години след изтичането на последния направен от теб ъпдейт на софт ,купуваш си отново пълния пакет софт и пак имаш най новите диагностични програми до този момент (пълния пакет беше към 1300 лева- за 30 марки автомобили и ъпдейт за 1 година не е кой знае колко много).Като минус изтъквам пълната липса на български език - все пак диагностичната техническа терминология на английски не малка и може да се получи така че ако си свикнал да работиш с кирилизиран софт и продукти да се озъбиш :shock: .Гръмко рекламират многото езици с които работел лаунча но аз такива не видях - езиците за които пишат са за основното меню на скенера а не за диагностичните програми с които по принцип се работи .В действителност има все пак избор на езици за работа със диагностичния софт но те са най често китайски , английски и сръбски .Когато наскоро свалях от сайта последната версия софт за бмв бяха написали че тази версия работи на руски, английски ,немски и още куп езици но всъщност когато кликнах върху страничната графа за избор на езика преди свалянето на този файл езиците бяха 3 - английски , китайски и сръбски ! Никъде не фигурираше руския например за който бяха писали ?Ако има по запознати с тази част колеги нека пиша къде е прословутия руски диагностичен софт на тези марки .Както и да е - долу горе се оправям засега с английския .Има и друго - когато пуснах уреда за първи път след инсталирането на софта влязох в контролния панел и избрах руски език .Всичко си беше наред - главното меню стана на руски но когато влязох в менюто за избор на марките автомобили всичко липсваше :shock: Оказа се след дълго умуване че диагностичния софт (например за мерцедес ) трябва да е също на руски за да се появи (което е и логично де ама тогава кой да знае :lol: ) - а такъв софт или какъвто и да е бил на руски за диагностичните файлове за марките автомобили както казах по горе не намерих никъде в сайта на лаунч - та затова си го ползвам само на английски .То дори е и написано че на този език всичко е най изчерпателно като превод (в руска или друга версия например е възможен неточен превод което би объркало диагностика).За софта толкова - требе да знаете английски :wink: .С диагностиката се справя прилично - досега съм имал само няколко проблема - не можа да се свърже изобщо с едно мицубиши (не помня модела) , също така не успях да вляза в engine менюто на едно бмв 318TDS и един мерцедес ML 270 дизел - за последния грешката може да е моя защото в последствие научих че при някой модели на мерцедес за достъп до двигателя е нужно колата да е запалена :oops: (не се смейте още съм нов :lol: ) но може и причината да е била и друга - надписа AMG отзад (чип тунинг) .За сметка на това имах абсолютно пълен достъп до почти всички системи на посочените коли .Изобщо като цяло работата с лаунча е доста лесна - цялото устройство се управлява с тъч-скрийн .Има ли записани грешки лаунча ги намира веднага -самото зареждане на софта отнема не повече от десетина секунди като освен от големината на файла зависи и от свободния обем на флаш картата с която работи устройството .Вградения принер си работи перфектно - доста е бърз а и хартията се намира лесно 57мм е .Засега толкова ако мога да помогна с нещо питайте .
Последно промяна от na4red на Чет Дек 11, 2008 1:04 am, променено общо 1 път.
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от alex07 »

И КОЛКО ПАРИ Е ЦЯЛОТО УДОВОЛСТВИЕ
teo
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 10:19 pm

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от teo »

Колеги, аз имах Launch X431 -TOOP много приятна играчка с леко меню и много зависи с кои марки коли искате да си играете. Например с тойота софта е пълно копие на оригинала и чете и адаптира перфектно тествал съм го на тойота ланд крузер 2008 и тойота FJ 2008. Със субару работи уникално пълно копие на оригинала тествал съм го на трибека 2007-2008 и включително на аутбек. С хонда европейска проблеми няма, но с акурата няма опции да влезеш в пълното меню на колата, с мазда MDX се разбираме добре сравнително. Има неразбирателство с Бош системите... отвратителен е ако искаш да работиш с VAG групата. С рената има проблем с ербека не винаги. При опел е пълно копие на оригинала и работи перфектно. С МБ не съм трошил нищо, немога да дам мнение. А БМВ е прилично. С осцилоскопа не съм се заигравал, а БД са тъпи някакви ел. схеми на стари автомобили. Дано съм бил от помощ. :D
disocar
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 2:40 pm

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от disocar »

За roko и други колеги, интересувам се от ъпдейтите за Launch X431. Ето тел за връзка с мен: 0888 426093.
roko
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 1:46 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от roko »

ако ниакой иска ъпдеит или х431 мойе да ми пише на лична или на 0896673642
mitzzo
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 10:38 am

Re: Launch X431-отзиви

Мнение от mitzzo »

Здравейте колеги,имам едно питане и се надявам някои да ми помогне,интерисува ме как с диагностична апаратура Launch X431 да проверя даден автомобил дали са му реални километрите?Понеже съм от скоро с подобна апаратура и все още съм нов.Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!!
Публикувай отговор