Съвет за начинаещ!

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от rangel1 »

Колеги пак се извинявам че ви жегнах по тая аматьорска тема но мисля че форума е за да може всеки да си каже мнението това беше просто моето мислене по вьпроса,пьк може и да греша не споря.Важно е че все пак можеби ще помогнем за избора на някой начинаещ колега.
Аз сьм доволен от дебата,благодаря за участието ви.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от galin »

Здравейте колеги, ще изпозлвам темата на колегата за да не пускам нова. И аз в момента обмислям покупка на тестер и много се чудя какъв да е. Спрял съм се на ATS900 ама като чета функциите на кабелите в програматори.ком и много взех да се разубеждавам, дали на адиа тестера ще ми върши същата работа. За KTS не говорим не мога да отделя такива суми но до около 3500 лв. бих си позволил.
Дайте ми съвет дали да взема ATS900 с двуканален осцилоскоп или да си накупя кабели от програматори.ком. Защото като си правя сметката при цена от 150 лв. за кабел за 1500 лв. ще си купя кабели за 10 марки автомобили да не говорим че само кабела на ВАГ покрива 4 марки. А и по описанията в сайта тези кабели правят всичко даже и коли изчукват и боядисват едва ли не :wink: .Но си мисля че друго е клиента да види че имаш що годе маркова апаратура а не кабел от 100 лв. но пък то важно е какво ще свършиш и за това дилемата ми е голяма.
Дайте ми съвет че ми предстои скоро покупка.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от waseko »

Разгледай Smartmodulе - 5041 на Tehnotest или ST6600 BrainBee-в промоция.Поздрав
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от mitko »

Ако смяташ че ATS е маркова апаратура купи си , но вече и клиентите знаят че това не става за нищо . По добре отдели още някой лев и вземи друго .

regards
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от galin »

mitko написа:Ако смяташ че ATS е маркова апаратура купи си , но вече и клиентите знаят че това не става за нищо . По добре отдели още някой лев и вземи друго .

regards
Добре, какво значи не става за нищо, дай ми пример за нещо което става и какви са плюсовете на едното и другото и какви са минусите. То така само да се каже не става вземи си друго ми от къде да знам че другото става! И кое е това което става, аз тва питам. Не съм казал че ats е върхово постижение на техниката и за това искам някой ако е работил да ми каже да става за първо второ трето и не става в сравнение с друг модул поради това онова и т.н.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от mitko »

ATS е големия брат на Адиа Аутотест 2 . Единственият му плюс е че е с осцилоскоп спрямо Аутотест 2 .като обхват на марки и модели е направо уникално слаб . Това е българско копие на KTS но така копирано все есно индигото е било на 25 години (образно казано ) Както чета колко пари си приготвил няма как да ти кажа хубава техника за тия пари .Около тия пари най доброто е TEXA и KTS всичко друго хубво е над 8000лв . И ако се беше поровил из фрума няма да ми задаваш такива въпроси , темата е разисквана над 10 поста
viewtopic.php?f=19&t=246
viewtopic.php?f=19&t=1408
viewtopic.php?f=19&t=246

regards
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от galin »

Според твоето мнение в първата тема съвсем спокойно да купувам ATS900. Аз говорих и с пичовете в Пловдив днес. Супер коректни ми се сториха защото не си рекламираха продукта на 100 % а си му казаха какво може да прави какво не. Цялата работа е че от към софт не поддържат всичко. Ама на мен като за начало смятам че ми стига. А и всекидневния съпорт както каза ти дори и в неделя ми харесва така че взимам ats-a пък каквото сабя покаже. :)
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от auto »

Още един шаран на пловдивската въдица/KTS 300/ много зле и все още не прекопиран.Честито!!!!!!!!!
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от galin »

Добре разбрах че не сте фенове на Адиа :D Аз продължавам с питането някакви отзиви за диагностичната апаратура на Евромаркет, ОТС ето и сайта http://www.otctools.com/
Или да се заробвам с един KTS и тва е.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от mitko »

Ако сега започваш по добре KTS тои те води в диагностиката . А всички други играчки само четът и от там нанатъка ти се ровиш . Не съм фен на KTS ,но като му знам възможностите ,за тия пари нема какво да го бие . А за Адиа ако се продава за 1000лв струва .Повече е обир !! :D

regards
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от waseko »

Причтелю,ти само питаш ,а не четеш това което ти се дава като сламка,пък и във форума има доста теми ,обсъждащи и КТС и Атс и Текса и Технотест.Писах ти да си прожериш поддържани системи на СмартМодула-а(това е интерфейса на прословутата Виза,само че вече ЕДИ-кой си релийз)Ако не можеш да ползваш нета ето линк с поддържани системи
http://www.sendspace.com/file/hhr0bg
Сега,за сравнение КТС и Смарт-а,нямам нито единия нито другия кодочетец,но,първо водеща фирма ,техен дистрибутор казва че клиенти се оплакват повече от КТС,за сметка на втория и второ според тях КТС не е по-добър от Смарт-а.Сега отделно трябва да обърнеш внимание и на куп др.неща-заробващи условия за абонамент,цена ъпдейти,възможност за ползване БЕЗ абонамент,наличие на поддръжка на SIS и мн.др.
Но и друго,в повечето случаи кодочетеца е само насочващ към проблема,ако имаш познания и инфо можеш да го замениш с професионален мултицет,той само спестява време в този процен случаи,но в някои е необходимост,защото определени процедури можеш да свуршиш само с негова помощ.П.С мисля,че сега от Панаира ще можеш да вземеш Смарт-а за по-малко от 2700 без ДДС.Успех
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от galin »

Благодаря на всички за мненията. Вече ще преценям какво да взема. Само да си намеря ново помещение че голям проблем с намирането стана, няма къде да работим. :cry:
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от venelek »

Здравейте.
Колега galin щом си склонен да отделиш около 3500 за кодочетец си вземи един КТС.С отстъпката и ако имаш възможност да си възстановиш ддс-то ще ти стъпи на тея пари.Софт има така че става и без да плащаш ъпдейти.


А относно АТС900-аз до скоро работих с такъв и го замених с КТС 540,по обясними причини.АТС-а е основно насочен към двигатели другите системи са така да се каже бонус.
Имах случай при диагностика на ОПЕЛ СИНТРА с ОП-КОМ не успях да се свържа с нищо освен еърбеците,после го закачих с АТС-а и видях двигател,абс и др.вече не си спомнян точно какво.
И още един ОПЕЛ СИГНУМ с мотор z30dt мисля че беше.ОП-КОМ-а не закачи двигателя а с АТС-а през OBD влязох,видях грешки и живи данни и отсраних проблема.


Успех с избора и дано поне малко съм ти помогнал.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
irtop
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:08 pm

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от irtop »

Привет.

Моето мнение е че трябва да посетиш пловдивския панаир. Би трябвало цените там да са по изгодни.

Поздрави
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от waseko »

Публикувай отговор