Съвет за начинаещ!

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
niki89
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 6:46 pm

Съвет за начинаещ!

Мнение от niki89 »

Привет, колеги!Имам автосервиз и пункт за ГТП в малък град.Занимавам се отдавна с ремонт на автомобили, но знаете как е по малките градове...Повечето коли са между 1990 и 2000 година и преобладават Ауди, VW, Опел и тук там Рено и Пежо.До сега не съм работил с кодочетци, мотортестери и пр.Та чета темите из форума за Бош Еси Троник, за кодочетци и т.н. и имам няколко въпроса:Върши ли ми работа програмата Бош Еси някаква работа, без нужната апаратура?Какво точно правят тези кодочетци, мотортестери и кабели за диагностика?Какво би било най-добре да си закупя за такова място където работя?
Благодаря предварително!Весели празници на всички!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от waseko »

Според мен най-тънко,за да започнеш и покриваш по-старите автомобили до 2000-VISA Uniscan(100lw.).Ako искаш да покриеш и повече масови ,по-нови коли добави и последния VAG-COM(160)лв.Може и Opel-com.Има много подобни теми,другия път може никой да не ти отговори.Успех.
Последно промяна от waseko на Пон Дек 29, 2008 12:43 am, променено общо 1 път.
niki89
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 6:46 pm

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от niki89 »

Много се извинявам, обаче забравих да поясна, че държа програмата да е на български или руски език. :oops: Тази Visa Uniscan я има на руски и като гледам е перфектна и ще ми върши работа.Колега би ли казал къде е 100лв., защото аз я намерих за 240 :shock: --> http://programatoribg.com/visa/index.htm
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от alex07 »

niki89 написа:Много се извинявам, обаче забравих да поясна, че държа програмата да е на български или руски език. :oops: Тази Visa Uniscan я има на руски и като гледам е перфектна и ще ми върши работа.Колега би ли казал къде е 100лв., защото аз я намерих за 240 :shock: --> http://programatoribg.com/visa/index.htm
колега и аз съм нов ама трябва да кажа че маи няма на български език :roll: :roll: :roll: :wink:
нека каже някой дето се занимава повече време но аз не съм срещал
MOTORSPORT
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:41 pm
Местоположение: LOVECH

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от MOTORSPORT »

Визата работи перфектно на руски .
Живей за да ядосваш другите!!!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от waseko »

niki89 написа:Много се извинявам, обаче забравих да поясна, че държа програмата да е на български или руски език. :oops: Тази Visa Uniscan я има на руски и като гледам е перфектна и ще ми върши работа.Колега би ли казал къде е 100лв., защото аз я намерих за 240 :shock: --> http://programatoribg.com/visa/index.htm
Ето ти линк,коректен продавач,аз имам софт отчасти преведен на BG,но я има във вариант на руски
http://autodiag.hit.bg/
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от mitko »

alex07 написа:
niki89 написа:Много се извинявам, обаче забравих да поясна, че държа програмата да е на български или руски език. :oops: Тази Visa Uniscan я има на руски и като гледам е перфектна и ще ми върши работа.Колега би ли казал къде е 100лв., защото аз я намерих за 240 :shock: --> http://programatoribg.com/visa/index.htm
колега и аз съм нов ама трябва да кажа че маи няма на български език :roll: :roll: :roll: :wink:
нека каже някой дето се занимава повече време но аз не съм срещал
Има как да няма KTS .Но да си кажем честно превода е смешен поне за мене. И ако един диагностик не ползва английски език възможностите му са безкрайно ограничени .Чете грешката и почва да разпитва тези който знаят английски и търсят информация или разчита на благоволението на колеги да му кажат, като пита в някоий форум. :D
А в почечето форуми вече нешата минаха на принципа кажи какво си проверил за да ти дадем сламка да продължиш.

Best Regards
na4red
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:50 am

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от na4red »

То между другото доста от новите и скъпи скенери предлагат онлайн помощ .Ама 15..20 хиляди за скенерче ...... :shock:
veli
КОЛЕГА
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:42 am
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от veli »

колега ,ако имаш вазможност вземи си КТС.Не че е господ,ама 6те ти свьрши прекрасна работа.ЕСИ троник е прекрасна програма и стига да имаш желание ще научиш много и ще печелиш.В комбинация с един хубав мултицет и твоя газанализатор мисля че за година две ще си на задожолително ниво.Заложи на скьпото!!!
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от Mitaka12 »

Проблема със софтуера на английски е лесно решим - "Училища Европа" или някоя друга чуждоезикова школа :mrgreen:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от rangel1 »

един по един си купуваш специализирани скенери от рода на VAG .......... и смятам че е по добре от тия скьпи универсални боклуци дето се чудиш дали ще извьршиш комуникация с някой контролер или просто някой друг ще прибере увациите а за теб ти остава загубата на време и скьпия уни боклук.Поне като нямаш скенер за някоя марка няма да си губиш времето.
Прмерно за цената вискооважавания ктс можеш да подьржаш цялата ваг група,бмв на повисоко ниво от ктс,мерцедес сьщто,пежо,ситроен,опел,рено,форд,италианки и азиатки и то
май не останаха много други.Смята м че това е правилния пьт и всьшност кое е това универсално чудо дето може всичко????????
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от bobolin4o »

rangel1 написа:един по един си купуваш специализирани скенери от рода на VAG .......... и смятам че е по добре от тия скьпи универсални боклуци дето се чудиш дали ще извьршиш комуникация с някой контролер или просто някой друг ще прибере увациите а за теб ти остава загубата на време и скьпия уни боклук.Поне като нямаш скенер за някоя марка няма да си губиш времето.
Прмерно за цената вискооважавания ктс можеш да подьржаш цялата ваг група,бмв на повисоко ниво от ктс,мерцедес сьщто,пежо,ситроен,опел,рено,форд,италианки и азиатки и то
май не останаха много други.Смята м че това е правилния пьт и всьшност кое е това универсално чудо дето може всичко????????
Рангеле, не мислиш ли, че от миналия декември са минали вече 5 месеца?
По тая тема се е изприказвало вече всичко, нищо ново не казваш...
Все пак мисля, че не си прав - без многомарков скенер не минава, има и други коли освен тия дето си ги изброил.
Пък и искаш да кажеш, че за около 4500 лева може да се купят цпециализирани тестери за изброените от теб марки? За всички освен "Италианките" знам, че има китайски клонинги - обаче цената на всички тестери надхвърля със сигурност цената на един KTS.
За "Екзаминер" не бях чувал - цената му клони към 15000 лева.
Вярно е и това, че което може специализирания, рядко може да се каже за многомарковия... но е вярно и това, че само супер скенер не оправя колата - трябва и мозък...
И все пак за начало на всеки един диагностик му трябва многомарков, а след това специализиран.
Или заковава табела примерно "Мерцедес Диагностичен Център" и така...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от rangel1 »

Видях че са минали 5 месеца и смятам че такива заглавия трябва редовно да се опресняват
с различни мнения и темата винаги ще бьде актуална защото постояно ще има желаещи да започнат сьс скенери и т.н.Този форум е пьлен с асове на автодиагностиката и много уважавам такива хора но тьжното е че някой забравят от кьде са трьгнали и се бьзикат с начинаещите вместо да им помогнат .Аз сьм просто гаражен майстор а за такива като мен
е доста трудно да започнат с апаратура за 5000лв+ьпдейти.За това започнах с евтини но доста
добри скенерчета VAG,Opel Skener.....и някакси стигнах до извода в предния ми пост.
Просто споделих мнението си ВСЕК ЛУД С НОМЕРА СИ ,с идея да помогна........
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от mitko »

Ето следния проблем в този форум . Ти тръгваш сега и много добре казваш ,че тръгват всички с китаиски тестерчета за по 50 лв Съгласен съм с тебе ,но тогава защо изразяваш това мнение кое е по добре като не си ползвал друго???? И се засягаш ,когато ти казват че не си прав колеги който са минали отдавна по тоя път! Купи си и други скенери пробваи ги и тогава даи мнение !Аз примерно подкрепям Bobo ,не от гледна точка на това че го познавам и зная каква техника има ,а от гледна точка на това че на прохождашия диагностик не му трябват уреди да програмират и конфигурират ,зашото тои незнае още какво прави и къде пипа .При наличие на такива уреди в ръцете на начинаещ и незнаещ Английски все едно луд с картешница . Започнали сме всички с тестери от типа ХОБИ КИТ (четене и триене на грешки) и след това сме преминали на програмиране конфигуриране .........
С казаното до тука не искам да обиждам или да се базикам с никого . Идеята е че не трябва да се хвърляш на тестери за по 5000 -15000 лв . За да изкараш пари да си ги купиш трябва да имаш тестер с който да тестваш по голям обем марки (което спомага и за обучението ти ако тестера е на по ниско ниво защото тогава търсиш информация за проблема и начин на решаването му по всякакъв метод само да свършиш работа ,а не като фирмен сервиз 3 бутона и готово ) А ако имаш 2 или 3 тестера за опрделени марки другите просто ги гледаш как се мъчиш да свършиш работа а колата отива в съседния гараж където има KTS или нещо подобно ,но може да се види какъв е проблема и се решава и клиентите почват да говорят остави го тоя да си прави Голфовете и Опелите.

regards
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Съвет за начинаещ!

Мнение от Todio »

Нека и аз да кажа две думи: НЕ МОЖЕ ДА ЧЕТЕШ, АКО НЕ ЗНАЕШ АЗБУКАТА!!! Митко е прав, почваш с хоби китове, правиш Москвичи, Лади пък после другите марки. Все едно да мериш само със зидарски метър, а да искаш да правиш електроника. Сам по себеси тестера не прави нищо, не е ли подплътен с база данни. Ако нямаш схема, стойности на датчиците, разположение на изводите, само четеш и триеш грешки и нищо повече.
Публикувай отговор