отговор за ултразвук

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: отговор за ултразвук

Мнение от Todio »

Виж комутатора на Адия - три режима на работа, задаваш честота, време на отваряне и динамичен режим. Постига се ефекта на самоподкачване и все пак добро чистене се постига след 3-4 часа.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: отговор за ултразвук

Мнение от karamilev »

Възможно е аз да бъркам термина самоподкачване,аз говоря за ето това : http://www.youtube.com/watch?v=RFeITkAi ... re=related
Това до сега не ми се е получавало никога,макар и с потопени инжектори до горния о-ринг
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: отговор за ултразвук

Мнение от rangel1 »

Съвсем не бъркаш термина точно това е :!: Но това става при по високи честоти от тия комутатори дето ги хвалите с тия обороти 10000 или 4700 са смешни това е честота доста под 200 херца и е трудно да постигнеш качествено самоподкачване а да не говорим въобще за резонанс.Иначе е нужно само да вкараш соплото на дюзата за да пояне да подкачва.И тва с 3,4 часа е наистина смешно,земаш и акъла за полови час както трябва и ако не ръгне тръгне пък и след това и господ не може и помогне :lol: Бих качил моя схема на комутатор но няма никъкви защити и човек трябва да знае доста добре кво прави (особенно при нискоомните)така че по добре да си стои при мен за да не ме плюете после(май бях я качил някъде из нета но не помня къде)
А за ентусиазма ако искате другата седмица ще запиша точно при ква честота става работата перфектно.
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: отговор за ултразвук

Мнение от ditex »

karamilev написа:Възможно е аз да бъркам термина самоподкачване,аз говоря за ето това : http://www.youtube.com/watch?v=RFeITkAi ... re=related
Това до сега не ми се е получавало никога,макар и с потопени инжектори до горния о-ринг
Не няма нищо сбъркано, точно така е. Избира се второто меню в главното меню. Името му е "Самопочистване". Този ефект се получава в доста по-добър вид от показания на клипа с почти всички стандартни дюзи на Bosch. При някои от другите дюзи механичната резонансна честота може да е далеч от настройката на уреда и да не се получи. Основно се ползва за да се почисти цедката, която е вътре в дюзата.
??-!!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: отговор за ултразвук

Мнение от karamilev »

ditex написа:
karamilev написа:Възможно е аз да бъркам термина самоподкачване,аз говоря за ето това : http://www.youtube.com/watch?v=RFeITkAi ... re=related
Това до сега не ми се е получавало никога,макар и с потопени инжектори до горния о-ринг
Не няма нищо сбъркано, точно така е. Избира се второто меню в главното меню. Името му е "Самопочистване". Този ефект се получава в доста по-добър вид от показания на клипа с почти всички стандартни дюзи на Bosch. При някои от другите дюзи механичната резонансна честота може да е далеч от настройката на уреда и да не се получи. Основно се ползва за да се почисти цедката, която е вътре в дюзата.




Значи нещо се случва с моя комутатор,защото това самоподкачане не съм го получавал никога дори и бош дюзи.Наскоро ми направо впечатление че на някой нискоомни дюзи не работи самопочистването,само свирукът тънко и толкова. Да не би да е дефектен нещо?
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: отговор за ултразвук

Мнение от rangel1 »

дай точни параметри на комутатора кво може и режимите му да видим къде е проблема :roll:
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: отговор за ултразвук

Мнение от renene »

karamilev написа:
rangel1 написа:А кой друг генератор гони резонанса и постига самоподкачващ ефект :?:
На такъв комутатор му трябва не повече от половин час да се справи с 4 дюзи а не вярвам да има колега дето бичи по 10 четворки на ден :roll: А за захранването мисля че не е проблем да боднат един сериозен трав на 30сетина ампера да държи яко но цената ще се вдигне доста сериозно така че дитекс са преценили че е безсмислено както и аз така мисля.[/quotе




Колега това за самоподкачващия ефект постигаш ли го,или го казваш защото го пише?Аз ползвам такъв от две години и на нито една дюза до сега не е подкачил нищо.А това само с комутатора да се чисти дюза за мен си е заблуда. Комутатор,100 вата вана,добър разтвор и подгрев на 60 градуса и пак с някой дюзи си е мъка :shock:
Аз също го ползвам около година и половина и съм доволен от него и подкачването се получава в режим на самопочистване.При някои дюзи просто трябва да има повече разтвор за да тръгне :idea: .Много добър уред според мен.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: отговор за ултразвук

Мнение от vrm »

ditex написа:
karamilev написа:Възможно е аз да бъркам термина самоподкачване,аз говоря за ето това : http://www.youtube.com/watch?v=RFeITkAi ... re=related
Това до сега не ми се е получавало никога,макар и с потопени инжектори до горния о-ринг
Не няма нищо сбъркано, точно така е. Избира се второто меню в главното меню. Името му е "Самопочистване". Този ефект се получава в доста по-добър вид от показания на клипа с почти всички стандартни дюзи на Bosch. При някои от другите дюзи механичната резонансна честота може да е далеч от настройката на уреда и да не се получи. Основно се ползва за да се почисти цедката, която е вътре в дюзата.
тва за цедката е добре но аз цедките ги чистя по много неоригинален начин :lol: след чистене 1,3-2 часа потапям целите дюзи 5-6 мин.издухвам с въздух и проверявам на стенда.
90% от проблема е от последния ремонт!
pacho
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Окт 31, 2010 8:40 pm

Re: отговор за ултразвук

Мнение от pacho »

и аз си взех вана - 2л за дюзи и даже вчера чистих и съм много доволен.
http://www.apronecs.bg/bg/ultrasonic/cleaners/
взех същата като на колегата, че е изпитана вече и има 2 години гаранция. Нищо против китайчетата, евтинки са за нашият пробит български джоб, ама като се отръскаш и като ти изгори, върви я търси гаранцията китайска......
Публикувай отговор