отговор за ултразвук

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
vdeiov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 5:48 pm

отговор за ултразвук

Мнение от vdeiov »

избрах габровска 1л,350лв и комутатор 150лв,работи от април без отказ,доволен.ппрепарат от адиасис 2л 6лв. ваната е за 4дюзи,комутатора за 8,отваря фиксирано на 10мс.на практика обема и е 600гр.цените са от април2008,гар.2год.СПЕШННО МИ Е НЕОБХОДИМ I Key за еси 2006 4
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: отговор за ултразвук

Мнение от karamilev »

колега минало е доста време откакто ползваш ваната,сподели дали си доволен.Кой модел си купил за 350лв че нещо не мога да намеря цени.Колко вата е ваната и таймера с какво време е? Като сложиш изправена дюза до каде долу горе я покрива? 10х
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
vdeiov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 5:48 pm

Re: отговор за ултразвук

Мнение от vdeiov »

Ваната продьлжава да работи,без таимер е.Мовже само подгряването да се изключи.Модела е UST1.Телефона им е 066 802027,SIEL.Консумирана мощност 50W,нагряването 125W,дюзите-както ги наредиш.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: отговор за ултразвук

Мнение от karamilev »

Ще им се обадя да ги попитам дали може същия обем но ватовете да са повече,че ми се струва,че 50W си е минимума за ултразвукова вана .Сега ползвам една малка за бижута която е 30W и си е голяма мъка :cry: .Колега долу горе на едни средно замърсени дюзи колко време ги чистиш?
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
vdeiov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 5:48 pm

Re: отговор за ултразвук

Мнение от vdeiov »

един-два часа,може и по-малко.За мощноста и аз сьм ги питал преди да я закупя и отговора беше,че "разтвора не може да поеме повече"
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: отговор за ултразвук

Мнение от karamilev »

Това за разтвора за първи път го чувам,но щом производителите го казват :cry: ОК щом казват че 50 вата са достатъчни,пък и ти си доволен,значи тя ще е :P
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: отговор за ултразвук

Мнение от delio »

100 вата поне аз 2години се мъчех с 50 ватова вана и като си купих 100 вата се родих
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: отговор за ултразвук

Мнение от karamilev »

Дойде и моето време за ваната,взех си от Апронекс 2-литра 100вата,машината е много добра,поне до колкото успях да я пробвам за седмица.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: отговор за ултразвук

Мнение от rangel1 »

А някой ще обясни ли поне ква разликата е между 30 ,50 , 100вата :?:
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: отговор за ултразвук

Мнение от vrm »

Разликата с ватовете е мощноста,теа вани работят с 22 000 - 44 000 hz ултразвук,сходно е
с аудио система,50 вата си е 50,100 си е 100,всеки може да направи разлика.
аз лично ползвам 100 ватова габровска,имам я от 2,5г,през нея са минали много дюзи и съм много доволен,проблем имах един път,пържих я последователно с три комплекта по 4-бр,и здаде багажа,но с гаранцията нямах никви проблеми хората ми я оправиха за 2 дена,проблема бил разпоен кабел,така че,си струва да е българска.
90% от проблема е от последния ремонт!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: отговор за ултразвук

Мнение от rangel1 »

Ясно значи колкото е по голяма мошноста толкова по силно вълната удря мръсотията :oops:
Но що си мисля че цялата кондика е в комутатора незнам :roll: Особено тоя на дитекс в момента е най добрия в българия защото е правен от хора дето перфекно познават най добрата автоматиката
за почистване инжектори :!: Може и да не ми обръщате внимание се пак съм чистил един инжектор през живота си но беше ходил на две професионални бани и беше уж за боклука пък след половин час без баня се върна от оня свят :roll:
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: отговор за ултразвук

Мнение от Todio »

Генератор захранван с 12 волта и ако трябва да работи 3-4 часа - егати готиния генератор, но всеки си има мнение. :lol:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: отговор за ултразвук

Мнение от rangel1 »

А кой друг генератор гони резонанса и постига самоподкачващ ефект :?:
На такъв комутатор му трябва не повече от половин час да се справи с 4 дюзи а не вярвам да има колега дето бичи по 10 четворки на ден :roll: А за захранването мисля че не е проблем да боднат един сериозен трав на 30сетина ампера да държи яко но цената ще се вдигне доста сериозно така че дитекс са преценили че е безсмислено както и аз така мисля.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: отговор за ултразвук

Мнение от karamilev »

[quote="rangel1"]А кой друг генератор гони резонанса и постига самоподкачващ ефект :?:
На такъв комутатор му трябва не повече от половин час да се справи с 4 дюзи а не вярвам да има колега дето бичи по 10 четворки на ден :roll: А за захранването мисля че не е проблем да боднат един сериозен трав на 30сетина ампера да държи яко но цената ще се вдигне доста сериозно така че дитекс са преценили че е безсмислено както и аз така мисля.[/quotе




Колега това за самоподкачващия ефект постигаш ли го,или го казваш защото го пише?Аз ползвам такъв от две години и на нито една дюза до сега не е подкачил нищо.А това само с комутатора да се чисти дюза за мен си е заблуда. Комутатор,100 вата вана,добър разтвор и подгрев на 60 градуса и пак с някой дюзи си е мъка :shock:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: отговор за ултразвук

Мнение от bobolin4o »

Самоподкачване съм постигал с генератор, направен от мен, с ръчна настройка на честотата...
На Дитекс генератора не съм го виждал, но ако наистина сам настройва резонансната честота, то не виждам проблем да се получи ефекта.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор