Sintesys OTC 4130

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Sintesys OTC 4130

Мнение от mirix »

Колеги някои борил ли се е с такова нещо , Sintesys OTC 4130 че в нета няма описания за него и това ми изглежда като модернизирана VISA кабелите му по код за 1:1 с VISA-та
irtop
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:08 pm

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от irtop »

Колега, аз съм се борил. Кажи какво те интересува?
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от waseko »

Би трябвало да е това,което те интересува
http://niteh.com/pdf/BE98jEvg_Reflex_41 ... _nu_bc.pdf
На мен ми правиха демонстрационен тест на уреда,но до колкото разговаряхне с демонстратора,новата VISA e това:
http://www.tecnotest.com/tcn/5041_-_SMA ... am_app=14-
irtop
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:08 pm

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от irtop »

да, на същия производител са. Визата им е старата разработка, следва ги Синтезис, а това им е най-новото : http://pegisysotc.com/features/overview.php кабелите са еднакви, но софтуеъра е различен. А и нитех мисля че вече не го продават.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от mirix »

waseko изглежда като 1 но е сив :) и кабелите са 1 към 1 като на визата :) че ме интересуваше това нещософтуера му се качва от някакви карти дали може да се разчете и да се качи на РС с хардуера за визата да се мъчим да го подкараме :) макар и да се лишим от осцилоскоп и газоанализатор ;)
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от waseko »

поне до сега не хакнато,ако беше,първи русите щяха да обадят.разбрах че уреда от втория линк е със софтуер на Виза,някъде 4.8 версия.между другото е добра алтернатива на КТС.
Последно промяна от waseko на Сря Апр 08, 2009 8:50 pm, променено общо 1 път.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от mirix »

Един комшия има малко сервизче и с другото оборудване си купил и такова ама малко зле от към техническата поддръжка , иначе ма за мотоциклети , камиони и до 2009 год автомобили , аз бях пуснал ВИЗА-та и кабела на картинката и номера е същия като ОТС , търсих при братушките за този Reflex тук там има писано . нещо не са го уважили. иначе си мисля, че ако смъкнем софта да работи с платката на виза-та стават чудеса и все пак проблема си остава 2 СОМ порта :)
irtop
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:08 pm

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от irtop »

Момчета, знам че съм нов и едва ли ще ми обърнете внимание, но искам само да ви кажа: Виза е софтуеъра, Смарт модул(5041) е кутията. 4130 е друга кутия с дисплей и софтуеъра е синтезис - не можеш да го свалиш на компютър и не можеш да го подкараш с визата(5041).
Относно картите - имаш си персонален код на уреда и по всяко време с него можеш да си сваляш новата версия независимо дали от сайта на текнотест или на отц. Един пич от Монтана сега се бори да подкара софтуеъра без карта със уред 4130. ако успее ще ти пиша, но засега поне не съм чувал някой да е успял.
последно за версиите - Визата 1.83 е точно с 31 версии по-стара - в момента версията е 4.91.

Поздрави
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от mirix »

номера е да се види дали може да се смъкне на РС и от там да се подкара :)
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от waseko »

mirix написа:номера е да се види дали може да се смъкне на РС и от там да се подкара :)
Според мен дори и да се успее да се хакне софтуера,той трябва да се ползва с хардуерно защитен специализиран адаптер.А кой е този интерфейс???Смяташ че със стария ще стане?Надали.Поздрави.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от mirix »

waseko докато не се пробва няма как да се каже а ако не стане ще сме спокойни, че сме опитали :P
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от waseko »

Колегата irtop е най запознат с въпроса,ще очакваме от там да изкочи,ако въобще има възможност,ЗАЙЧЕТО.Поздрави
irtop
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:08 pm

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от irtop »

ами момчета, какво да ви кажа, стискайте палци на един приятел от Монтана, ако успее ще ви дам негов контакт да си се разбирате. Миналата седмица се видяхме и засега нямаше успех...
vdeiov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 5:48 pm

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от vdeiov »

колеги,последната версия вйза е 4.00,работеща с компорт и дос за кодчетец 4041 на технотест,нови версии вече няма да има.новата им оферта е за смартмодул5041,работещ под уиндос и меню на бьлгарски,версиите започват от 4.00 нагоре,не изписват номера на грешката/офертата е да вьрнеш стария адаптор и срещу 2800лв вземаш новия/,вече е през usb няма ком/даже ма и опция блутут
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Sintesys OTC 4130

Мнение от mirix »

Колега vdeiov а тази виза 4.0 дали може да се подкара на обикновен РС?
Публикувай отговор