ваг ком проблем

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

ваг ком проблем

Мнение от presko79 »

колеги имам ваг ком адаптер производство на фирма Дитекс гр.Ст.Загора немога да кажа точната версия защото при мен диагностиката не е от пьрвостепенна важноист и не сьм до там чак грамотен зная само че е може би от пьрвите ваг коми и чете от1988-2005 година. Проблема е следния не може да чете почти всички тди мотори 1991-1994 година. мен останалите неща освен мотори на тди не ме интересуват все пак работя само по дизел.някои забелязал ли е подобен проблем и имали решение
Бензина е за измиване на дизелови части.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ваг ком проблем

Мнение от mitko »

Е без да кажеш версията как може да се разбере дали проблема е в него? Аз съм почнал ор 409 ,512,704 исега имам 805 ,не съм забелязал подобен проблем . Забелязал съм ,че на 30%от тия стари каручки няма живи данни ,друго не.

regards
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: ваг ком проблем

Мнение от САКСО »

аз съм почнал от 311 версия и мога да ти кажа че найстена кабелите който работят с версий до 409 имат проблем с намирането на контролера за управление на мотора,сещам се за мотора с код 1Z който със сигорност няма да можеш да закачаш,но с новите 'по-умни' кабели който работят и по кан този проблем е отстранен....по точно мисля че проблема беше в скоростта за комуникация и аз лично несъм пробвал,понеже минах на по-новите кабели,но имам бегли спомени че с малко проби в настройките на скоростта може и да заработи.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ваг ком проблем

Мнение от mitko »

Абе колега то товае ясно аз не говоря за древни кабел на КОМ потр като 311 .Аз ти казвам за комуникация през USB.Тя започва от 409.

regards
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: ваг ком проблем

Мнение от САКСО »

.......
Последно промяна от САКСО на Пет Фев 05, 2021 2:26 pm, променено общо 1 път.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: ваг ком проблем

Мнение от presko79 »

версията е 311 и благодаря на всички отзовали се специално за по старите тестери като този и опел сканер,евроскан ползвам по дьртичьк компютьр но вьпреки всичко работи като конкретно заВАГ след 1995г чете пьк всички тди-та.значи да разбирам че проблема е в самия софтуер така ли ? А и дразня се понеже те всичките тди,сди са с електронни помпи
Бензина е за измиване на дизелови части.
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: ваг ком проблем

Мнение от САКСО »

.......
Последно промяна от САКСО на Пет Фев 05, 2021 2:26 pm, променено общо 1 път.
riro
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 2:33 am

Re: ваг ком проблем

Мнение от riro »

колега ако си направиш консултация, макар и по телефона, колегите от Дитекс ще помогнат в това съм сигурен. А новата версия на ВАГ КОМ работи перфектно с всички контролери. Лично Аз я ползвам и съм много доволен! :)
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: ваг ком проблем

Мнение от rangel1 »

MitakaxXx написа:Да и аз си купих ваг ком 805,няма ядове с ъпдейти ,доволен съм от него ,само да имаше някакво подробно описание за каналите кой за какво е...!
Абсолютно съгласен с колегата някой няма ли желание да ни светне по въпроса....
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: ваг ком проблем

Мнение от ditex »

За съжаление каналите не са еднакви за различните модели при една марка кола. Даже има и разлика в каналите при един и същ модел но произведен през ралични години. Има някои канали които са сравнително общи за доста коли. Тях сме ги събрали като раздел в книга. За други може да се почерпи информация и от WIN ELSA. За по старите има някои данни, Помъчих се да кача файл с някои по общи но не можах, написа ми че разширение rar не е разрешено, защо не знам!. След това пак се помъчих но ми написа този път "Разширението mht не е разрешено" Ами нищо не можах да направя, извинявайте!
??-!!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: ваг ком проблем

Мнение от rangel1 »

ditex написа:За съжаление каналите не са еднакви за различните модели при една марка кола. Даже има и разлика в каналите при един и същ модел но произведен през ралични години. Има някои канали които са сравнително общи за доста коли. Тях сме ги събрали като раздел в книга. За други може да се почерпи информация и от WIN ELSA. За по старите има някои данни, Помъчих се да кача файл с някои по общи но не можах, написа ми че разширение rar не е разрешено, защо не знам!. След това пак се помъчих но ми написа този път "Разширението mht не е разрешено" Ами нищо не можах да направя, извинявайте!
Колега ако искаш да помогнеш пробвай в обмяна на файлове просто пусни нова тема за ваг
и мисля че ще можеш да прикачиш файлове до 2мб по х броя........
brqm
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 1:21 pm

Re: ваг ком проблем

Мнение от brqm »

presko79 написа:колеги имам ваг ком адаптер производство на фирма Дитекс гр.Ст.Загора немога да кажа точната версия защото при мен диагностиката не е от пьрвостепенна важноист и не сьм до там чак грамотен зная само че е може би от пьрвите ваг коми и чете от1988-2005 година. Проблема е следния не може да чете почти всички тди мотори 1991-1994 година. мен останалите неща освен мотори на тди не ме интересуват все пак работя само по дизел.някои забелязал ли е подобен проблем и имали решение
колега тепърва започвам да се занимавам с диагностика и сам си разработван четеца и зная че с vag-com има малко проблеми. Пробвай да си инсталираш други протоколи, или просто сложи по-нова версия на вага. мисля че няма да имаш проблем с това
Публикувай отговор