Пак за VISA 183

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Пак за VISA 183

Мнение от tnikolov »

Колеги,
Знам че темата е банална, но моля само за оговори на следните въпроси:
1.Може ли някой да ми изпрати работеща версия на английски /без странните букви по менютата/.
2. Може ли да се удължи кабела след интерфейса примерно 4 метра, и ако да как? Защото аз опитах и не става - свети ми постоянно диода за L-line.
3. След свързване с ЕКУ-то на автомобила, интерфейса поддържа връзка в менютата за грешки и активиране , но в режим на параметри дори и само един посочен , диода на К-Line започва да мига по нарядко,спира и връзката се разпада.
Компютъра е Compag на 866 мхц , нормалната кутия с XP и 98.

Програмката може да изпратите на: torro97@abv.bg
Благодаря предварително!!!
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Пак за VISA 183

Мнение от tnikolov »

????????????????/
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Пак за VISA 183

Мнение от automax »

2. Може ли да се удължи кабела след интерфейса примерно 4 метра, и ако да как? Защото аз опитах и не става - свети ми постоянно диода за L-line.

мисля че RS 232 интерфейса няма "ехо" от синусуидални колебания на сигнала и би трябвало да може до 4 метра да няма пролем.
Преди доста години съм правил и по-дълги, но не за автомобили, за комуникация на касов апарат с компютър.
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Пак за VISA 183

Мнение от ditex »

Страните букви на английската версия на програмата зависят от това което е записано в MCU-то което се намира в адаптера на визата.
При тази скорост на последователен обмен между колата и адаптера не би трябвало да има проблем за кабел до около 10 метра. Лично съм ползвал кабел 6 метра и от адаптера до компютъра 3 метра и не е имало абослютно никакъв проблем. Кабела не беше екраниран.
Според мен трябва да се провери изпълнението на изходните драйвери да не са с много високоомни резистори към + захранване.
??-!!
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Пак за VISA 183

Мнение от tnikolov »

А за разпадането на връзката в режим параметри?
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Пак за VISA 183

Мнение от gt40 »

В руски сайт пишеше нещо за грешка в отключването на процесора, но непомня имаше ли даден съвет! Обърни се към продавача .
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Пак за VISA 183

Мнение от tnikolov »

Проблема с живите данни се оказа май само за Опелите.На другите на които съм я закачал този проблем го няма. За толкова пари толкова.
Публикувай отговор