Проблем с неработеща Visa

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
PepinoDi73
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 6:24 pm

Проблем с неработеща Visa

Мнение от PepinoDi73 »

Закупих си Visa Uniscan която се сглобява налепих всички елементи и след пускането и се оказа че кодочетецът не работи не може да установи връзка с ЕКУ-то.
Интересното е че диодите за К и Л линиите си просветват тоест би трябвало да минават данни през тях но като резултат компютъра не може да се върже.
Някакви идеи какво да направя за да я подкарам ком портовете са конфигурирани правилно работи се под дос както е описано.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от mitko »

Провери дали правино са монтирани или да не са заминали транзисторите на изхода. А историята познава случаи дори и платката да има проблем . Провери я и нея !

regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от traqnsavov »

Пробвай на друга кола, виза унискан не хваща и една четвърт от описанете автомобили... :? :?

На работа сме с такъв и ваг ком, вага е як обаче.. :D
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
PepinoDi73
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 6:24 pm

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от PepinoDi73 »

За платката би трябвало да няма проблем закупил съм я от официална фирма която ги доставя правихме тест на колата на един колега който има такава и чете транзисторите ги пробвах работят днес закачих осцилоскоп на кварцовия резонатор и се оказа че няма генерации
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от rangel1 »

защо се заниваш с боклуци и ако толкова желаеш купи си готов боклук който поне работи???
PepinoDi73
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 6:24 pm

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от PepinoDi73 »

Проблема е че боклука си го купих от фирмата която ги предлага готови ;)
разликата е в това че този е насипен да си го сглобяваш сам не очаквах че няма да тръгне останах много разочарован :cry:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от mitko »

А стига бре . Ако няма генерации значи няма да я познава и компютъра . Тя първо пуска софта и после чете колата .Ти казваш че софта тръгва това значи процесора работи следователно кварца е ок ????? Трябва да има генерации тогава щом тръгва софта . Бъркаш нещо . Огледаи платката по схемата .
regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от traqnsavov »

Какво ти изписва, проблем в съединение то...

Казах ти пробвай на друга кола, при нас не работи на повечето марки, хваща някой фиати и някой модели опели и това е...
Ако си мислиш че ще улавяш всички автомобили се лъжеш.
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
krassy
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 5:06 pm

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от krassy »

E , то ако ти е по-нискоомна сондата на осцилоскопа може да шунтира кварца и от там да се сриват генерацийте . Щом мигат диодите требе да има сигнали за комуникация и по-вероятно да не може да си направи връзка с еку-то. Провери пак монтажа , да не си обърнал някой транзистор или да не е капнало някъде между пистите тинол и да окъсява . Тя щом сериозна фирма ги продава не вярвам да е в тях проблема , ама пак знае ли се ?
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от presko79 »

колеги,познавам колегата,често работя с него не го защитавам но влезте в положение .аз имам Виса закупена от Дитекс,работя с нея доста отдавна и сьм много доволен,на колегата които каза че нечетяла половината неща ще кажа че не е вярно може би тои не е вникнал в работата с нея,пьк знам ли ,може неговата да не е в ред.не е вьпроса в парите и е ясно на всички какви вьзможности има тя.при нас все още има много коли КРАТУНИ които можем да четем с нея ,просто ПепиноДи иска и сее заял с тая Виса и щея подкара рано или кьсно.Да изчакаме колегите от Дитекс как ще отговорят по вьпроса ,а и интересното е защо продават нещо от рода направи си сам след като в комлекта няма всички части?
Бензина е за измиване на дизелови части.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от traqnsavov »

presko79 написа:колеги,познавам колегата,често работя с него не го защитавам но влезте в положение .аз имам Виса закупена от Дитекс,работя с нея доста отдавна и сьм много доволен,на колегата които каза че нечетяла половината неща ще кажа че не е вярно може би тои не е вникнал в работата с нея,пьк знам ли ,може неговата да не е в ред.
Ми моята виса хваща само опел, само някой симтек модули..

Но не хваща рено, рено от оная квадратната букса, не хваща и рено с обеде 16-пино вата букса, не хваща и мерцедес, и още сумати и автомобили...

Но пък хваща модул Magnet malelli 1AP KFX "пежо, ситроен 1,4" :P :P

Въобще колега не знам ти какво хващаш ама с тея самоделни диагностични устройства, е така..

Не е взета от дитекс де, ама и да беше взета от там същата работа...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от mitko »

За Рено специално трябва speed adapter към VISA! Но 100% хваща Лагуна 2.0 97-2000 г. Изпробвано .

regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от traqnsavov »

Не хваща меган 2001 :D обеде букса..

днес закачихме омега 2000 без проблем..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от presko79 »

traqnsavov написа:Не хваща меган 2001 :D обеде букса..

днес закачихме омега 2000 без проблем..
хваща рено еспеис 2004 г 2.2 дци само че се чете през 1,9дци на лагуна
Бензина е за измиване на дизелови части.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Проблем с неработеща Visa

Мнение от vrm »

имам visa от две години.първо купбих китайска след седмичен опит да тръгне не тръгна.изхвърлих я.
поръчах зглобка от варна тръгна от първиа път.
незаменим скенер за тези пари.
при това доста коли чете.
чете фиат групата мноого добре ,коман-рейл,марели-бензинови,тд-тата без палио 1.6 16
бмв е36 чете перфектно живи-данни + инспекции до 96г
рено абс + аербег почти на всички.
форд почти всички с мигащ код от 86г и галакси 1.9 тди до 2004г
пежо ситроен някои!
роувър много до 98
мерцедес не съм прочел 1
ваг-групата всички
опел без с16nz някои абс-и и дизели
СПЕЙС-СТАР 1.9 ДИД
всичко това но без OBD2
за 100 лева скенер + стар комп си струва.
е вярно само чете не РЕМОНТИРА,НО ПО НЯКОГА ПОМАГА . Всичко зависи от устройството зад компа!
90% от проблема е от последния ремонт!
Публикувай отговор