Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

Мнение от waseko »

rockton написа: -Но професионална работа се върши само с професионална апаратура
Сега ако кажеш,че под професионална апаратура имаш в предви KTS....Или по скоро би ли дефинирал границата между професионална и непрофесионална апаратура,Ако съм клиент,няма да се интересувам от апаратурата с която разполага сервиза,а от това да си тръгна от него с решен проблем,а не както ми се е случвало преди време да си тръгвам от Bosch Service с реферат от грешки и с минус 30 лева(това само за пример).Regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

Мнение от traqnsavov »

rockton написа: ..И най накрая уважаеми господин...traqnsavov - колега! -твоето усилие ,да популяризираш починът "направи си сам" е трогателен, и... (съвсем без майтап)...е нещо много добро, браво за трудът ти! Ако
Прав си, ей сега всички ще почнат за зглобяват.... :lol: :lol: Някой К Л адаптерче можеш да си направиш..
А някъде се търкалеше схемата и на висата вкючително и с дъмпа за микроконтролера... :D
Ако я намеря ще я постна..

Тук намерих още малко адаптерчета... http://mitko1.yoree.org/K-LINE%20Adapter/K-Lines.htm
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

Мнение от mitko »

А като намери тия адаптерчета там не се ли питаш кой ги е постнал ??? Нещо не ти ли говори името от линка ??? Това е моят форум за който в момента не мога да отделям време . Това са схеми постнати февруари 2006година ,или аз съм ги правил 2005 година .С това се чете само двигател , а колите след 2000г (та дори някой и след 95г като мерцедес ) са вече подвижни сървъри . Кажете ми как ще прочетеш какво и има на колата ако таблото е цветомузика . Прочиташ мотора и после ??? викаме екстрасенс да каже какво става .
А докато продължавате да работите с такава техника не ни задаваите въпросите който си задал в темата за TPS :"О де ги намирате тея дето да дават по 400 лева за части циганите само при мен ли идват "

regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

Мнение от traqnsavov »

То самият линк показва че са от твоя сайт...
Целта ми е да намеря и да сложа всичко свързано с диагностиката.
Ми за кво като има гугъл ще кажат някай... :lol: :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

Мнение от mitko »

waseko написа:
rockton написа: -Но професионална работа се върши само с професионална апаратура
Сега ако кажеш,че под професионална апаратура имаш в предви KTS....Или по скоро би ли дефинирал границата между професионална и непрофесионална апаратура,Ако съм клиент,няма да се интересувам от апаратурата с която разполага сервиза,а от това да си тръгна от него с решен проблем,а не както ми се е случвало преди време да си тръгвам от Bosch Service с реферат от грешки и с минус 30 лева(това само за пример).Regards
Границата според мен се дифинира така :ХОБИ КИТ е всичко което чете само двигател ,а Професйонална тази която може да прочете и Аербаг , BSI ,АБС ...... Дори и с пропуски KTS се справя с повечето такива системи . А за мене лично техника която не кодира и конфигурира е ХОБИ КИТ!

regards
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

Мнение от VOLUMAX »

waseko написа: Като идвам в Русе ще се отбия да закачиш моята кола,тогава аз ще се посмея.Поздрав
Ти преди да почнеш да се смееш трябва да отделиш повечко време за практика и теория.
Да спреш да ходиш по сервизите за диагностика ,да можеш да разграничаваш Хол от индуктивен датчик.
Тогава ще осъзнаеш идеята на форума "КОЛЕГИ" и ще бъдеш добре дошъл при мен в моя сервиз както всеки един колега !

Нямам нищо против лепенето на схеми за диагностика за по 5 лева ,ама за претендиране ,че едва ли не там е истината немога да се съглася. Познавам хора ,които работят само с такава "апаратура" и спокойно мога да ги нарека смешници. Защото всичко им е смешно : апаратура ,знания ,възможности,реноме,клиенти,доходи !
КТМ is the BEST fuck the rest !
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Всичко за протоколи диагностика и OBD инфо тема..

Мнение от traqnsavov »

Ууу чакай, какво се държите като ущипани булки, тея с ка-те-си-те, някой да е казал нещо против вас... :lol: :lol: :lol:
Това че не всеки може да си има сервиз за по 150000 лева, и още апаратура за толкова, не означава че ще ви изядем хляба...
За всеки майстор си има клиенти, има и платежоспособни клиенти, и такива дето не им се дава пари..
Измикяри в големите сервизи не ходят, така че спокос..
А иначе нямам нищо против да тегля 20000 кредит, и после този уред да събира прах, щото за нас 2001 година кола, е виждаш ли нова...


Ето ви малко сайтове, да разберете че на тоя свят няма само бош.
Без реклами !!!!
модератор


аз лично ползвам VAG-COM и OP-COM на фирма дитекс, и съм много доволен от програмките..
имам и също така и виза унискан, към визата имам известни резерви..

Аз мислех че колеги е за обмяна на информация и опит, между хората занимаващи се с автодейност, а не рекламен параван за продуктите на бош..

Въобще бош не е лош уред, просто ми писна да се боготвори ебах мамаму и златен божествен уред..
Вътре няма части е за 40 лева да ви светна...

Добре няма да ви спамя повече по този въпрос, след няколко дни ще си направя мой сайт, и там който иска може да дойде да говорим по тези въпроси, който не желае както и да е..

Закючвайте темата, че се усра тотално..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Заключено