Opel scanner проблем

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
nascohg
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 1:20 pm

Re: Opel scanner проблем

Мнение от nascohg »

Vrm когато вкарвам кабела в USB-то гледам на кой КОМ порт го разпознава проблемът е там, че КОМ портовете на които го разпознава започват от номер 10 нагоре а в програмата възможните портове са до 9,един мои приятел който се занимава с компютри ми даде съвет от advanced options да сменя номера на порта на който го разпознава компютърът ми направих го но без успех, остава да пробвам с друг софтуер може и да стане.
Благодаря за съвета колега.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Opel scanner проблем

Мнение от waseko »

nascohg написа:Vrm когато вкарвам кабела в USB-то гледам на кой КОМ порт го разпознава проблемът е там, че КОМ портовете на които го разпознава започват от номер 10 нагоре а в програмата възможните портове са до 9,един мои приятел който се занимава с компютри ми даде съвет от advanced options да сменя номера на порта на който го разпознава компютърът ми направих го но без успех, остава да пробвам с друг софтуер може и да стане.
Благодаря за съвета колега.
Трябва да опиташ още със зареждането на биос-а да промениш настройките за комуникация на ком-портовете
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Opel scanner проблем

Мнение от ditex »

На старница 7 на това ръководство, подробно е описан начина за настройка на номера на порта:
http://www.obd2-bg.com/Pictures/Arhivi/ ... alacia.pdf
??-!!
nascohg
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 1:20 pm

Re: Opel scanner проблем

Мнение от nascohg »

Колега ditex пробвах и това не помага явно, че може наистина както колегата vrm казва трябва да пробвам с други версии на Opel Scanner ako някой има различни версии на тази програма моля да ми ги прати на -mail :nasco_h_g@abv.bg
Благодаря ви предварително.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Opel scanner проблем

Мнение от vrm »

nascohg написа:Vrm когато вкарвам кабела в USB-то гледам на кой КОМ порт го разпознава проблемът е там, че КОМ портовете на които го разпознава започват от номер 10 нагоре а в програмата възможните портове са до 9,един мои приятел който се занимава с компютри ми даде съвет от advanced options да сменя номера на порта на който го разпознава компютърът ми направих го но без успех, остава да пробвам с друг софтуер може и да стане.
Благодаря за съвета колега.
пускам ти ги на пощата.
дано тръгне.
90% от проблема е от последния ремонт!
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: Opel scanner проблем

Мнение от milennyc »

Да саживя една тема... при мен захранване има... свети червеното диодче. Ама като сложа К-линията където и да е(7,8,3 пин)... не ми свети зеленото и съответно казва че hardwere is not ready, което си е така. Къде може да е проблема
Автодиагностика DIS , Отключване на Борд комютър, активиране на дневни светлини, . Продажба и адаптиране/пре програмиране на Дебитомери. Ремонт на ел. блока на ГНП(VP30, VP37 и VP44, ТДС, VE помпи) и реглаж и зацепване на помпи. Темпомат.0887771559
Публикувай отговор