Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от batsvilen »

veli написа:Цената на 2ката е 1420лв в Евротрейд
Там съм ги гледал колега и имат базовите комплекти освен да имат и пълните ,но ги няма на сайта им .Иначе са им доста завишени цените извън границите на нормалното според мен разбира се .Колегата automax е много доволен дано и аз да съм на това мнение. Между другото мотортестера им има един много голям плюс работи с DIS и индивидуално запалване ( даже fsa неможе ), аз съм работил на sun и знам какво е като ти дойде кола с DIS ( с вързани ръце си ). Ще съм брагодарен на всеки колега да си каже мнението за неговия си мотортестер, бях се насочил към Texa също към AVL ( деже имат пиезосвещи и се чертае разгънатата индикаторна диаграма ).
Благодаря на всички.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 9:41 pm, променено общо 1 път.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от Aspar »

batsvilen написа:
veli написа:Цената на 2ката е 1420лв в Евротрейд
Там съм ги гледал колега и имат базовите комплекти освен да имат и пълните ,но ги няма на сайта им .Иначе са им доста завишени цените извън границите на нормалното според мен разбира се .Колегата automax е много доволен дано и аз да съм на това мнение. Между другото мотортестера им има един много голям плюс работи с DIS и индивидуално запалване ( даже fsa неможе ), аз съм работил на sun и знам какво е като ти дойде кола с DIS ( с вързани ръце си ). Ще съм брагодарен на всеки колега да си каже мнението за неговия си мотортестер, бях се насочил към Texa също към AVL ( деже имат пиезосвещи и се чертае разгънатата индикаторна диаграма ).
Благодаря на всички.
За fsa na bosch ли става на въпрос че не работи с DIS и индивидоално запалване :shock: . В тази тема напълно подкрепям rangel1
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от batsvilen »

Колеги, всеки си е свикнал по някакъв метод на работа но без някои неща наистена неможе. Метода проба грешка работи но е супер непрофесионален ( и аз го използвам НО когато абсолютно всичко съм проверил: няма грешки,газовете в норма, осцилограми в норма- и колата неработи) , най лесно е да имам склад с части и да пробваме докато стане ама така всеки може. Ако се върнем малко в часовете по диагностика кои са ОСНОВНИТЕ и кои ПОМОЩНИ методи и с какво се правят, като влезем с тестера и видем няколко грешки половината даже всичките с изклучение на една са следствие на едната и са за зелен хайвер, че даже и при механичен или по запалването това което ще изпише ще е грешно, НЕ говорим за автомобили 2005+ ( и пак зависи на кои даже и 2010 да е ).Колегите които работят с дизели определено не им трябва, аз съм разговарял ( и гледал )с колеги от сервиз ( френска марка) и какво се получува когато влезе бензинова и на тяхния фирмен тестер няма грешки ( имат само това) -хубаво че е склада защото тази кола иначе няма да излезе.Ще кажете нали има действителни стойности но за кои и с какво време на реакция и пак на помощ ще търсим осцилоскопа мотортестера и газанализатора.Последно ще напиша от какво зависи пробивното напрежение както всички знаем U2пр.=f( Топ. Число на свещите,Ԑ , d, θ, α , n , δ ) даже може да определим състоянието на двигателя без да правим диагностика по ΔPв. А за колегата който пита за fsa , dis може НО само ако бобините са отвънка, но да видим как ще закачиш примерно bmw 520 не всеки цилиндър бобина, можеби там ще въртим или ще сменяме да видим коя е илище откачаме с риск да изгорим крайно стъпало или комутатор :wink: не че и аз не съм ги удължавал с кабели едно претрупване става не е истена или ще ни е по лесно да си вземем капацитивната или индуктивната сонда и да видим за какво става въпрос ( разбира се ако не са екранирани бобините обикновенно ако комутатора не е в тях) Колегата който има тестера ще потвърди моите думи.Кои функции са излишни на мотортестера незнам можеби първични и вторични осцилограми :wink: .
Хайде със здраве на всички и както знаем добрият майстор без професионални инструменти неможе както и обратното.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от Aspar »

За всичко си прав качествената техника е важна но професионализма и опита са 70% . Мисля че не си запознат с FSA по добре не го коментирай , имам фса 720 от 4 г. и го препоръчвам на всеки който може да си го позволи според мен е един от най добрите мотор тестери . Често излизат в германия втора употреба на доста сносна цена .
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 9:42 pm, променено общо 1 път.
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от batsvilen »

Aspar написа:За всичко си прав качествената техника е важна но професионализма и опита са 70% . Мисля че не си запознат с FSA по добре не го коментирай , имам фса 720 от 4 г. и го препоръчвам на всеки който може да си го позволи според мен е един от най добрите мотор тестери . Често излизат в германия втора употреба на доста сносна цена .
Радвам се колега че работиш с fsa-то тъкмо можеш да споделиш как се закачаш на индивидуалното запалване ( за вторични осцилограми без да вадиш бобината и без да я удължаваш с кабели до свеща- пример бмв 6цил.), не съм казал че е лош но цената според мен е много голяма ( говорим за нов ), наблюдавам ги втора употреба ( това според мен трябва да е цената на нов ). Аз единствено мога да споделя опита си със SUN желязна машина, детайлни осцилограми, минусите- неможе с DIS и индивидуално и едноканалния му осцилоскоп не е ниво ( все пак е доста стар модел ).
Тъкмо за това е точна тази тема да обсъдим + и - на всеки както и цена-възможности а не дали му трябва на човек или не нали така, много добре ще е особено ако колега е работил с две марки и повече, затова споменах и марки като AVL, Texa и разбира се колегите от adiаsys и дек.
Колега rangel1 явно си пропуснал другите параметри в скобите които са точно 7 нито повече нито по малко:
-топ. число на свещите
-Ԑ степен на сгъстяване
-d разстояние между електродите на свещите
-θ ъгъл на предварение
-α въздушно отношение
-n обороти
-δ натоварване на двигателя
Ето как зависи вторичното напрежение от всеки параметър Î U2пр.=f( Î Топ. Число на свещите, Î Ԑ ,Î d, | θ, Î α ,| n , Î δ ) Î е нараства | е намаля
Колега aspar ако не ти трябва fsa-то межем да се чуем ( за мен ще е удоволствие за колеги ) макар че за момента ще взема PPS от колегите ditex да допълня дупките на моя тестер.
Весели празници.
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от ditex »

Здравейте колеги!
Честита коледа!
За диагностика на COP запалителните системи (Coil-on-Plug, бобина върху свещ без кабели) където всеки свикнал с класическото запалване вижда зор да закачи щипките на осцилоскопа според мен има няколко решения:
- добавяне на удължителни кабели - и това е решение, отнема доста време и много трябва да се внимава с масата на комутаторите
- използване на капацитивен датчик върху бобината (Cx датчик) - ако не е екранирана, може да се придобие визуална представа за нейната работа, но този метод е много далеч от измерването!
- може би най-добрия вариант е да се забрави за измервателните методи при класическите заплавания и да се измери с помоща на осцилоскоп и високочестотни токови клещи тока през веригата на бобината. Без значение на кой от захранващите проводници на бобината ще се закачат клещите.
??-!!
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от sporttech »

... а всъщност за какво ви е точната стойност на напрежението във вторичната верига ? ... според мен формата и пропорциите на сигнала дават предостатъчно информация ... освен това ми се се случвало да закача една и съща кола на няколко мотортестера и напреженията да са различни ... да не говорим , че стенда показва различни напрежения в зависимост от това къде върху кабела е сложена капацитивната сонда ...
... а по повод COP-овете ... ако не са с вграден комутатор , гледам първичната и досега никога не съм бъркал :D
kim
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 6:39 pm

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от kim »

sporttech написа:... а всъщност за какво ви е точната стойност на напрежението във вторичната верига ? ... според мен формата и пропорциите на сигнала дават предостатъчно информация ... освен това ми се се случвало да закача една и съща кола на няколко мотортестера и напреженията да са различни ... да не говорим , че стенда показва различни напрежения в зависимост от това къде върху кабела е сложена капацитивната сонда ...
... а по повод COP-овете ... ако не са с вграден комутатор , гледам първичната и досега никога не съм бъркал :D
Колега,прав си че формата и пропорциите на сигнала като информация са важни,но аз смятам че е добре да може да се отчита и стойноста на високото напрежение,макар и в ориентировъчна стойност.Ако стойноста на напрежението на запалване или стойноста на горене на искрата се различава от нормалната може да се направят съответни изводи при диагностика.При COP-овете с вграден комутатор става единствено с удължителен кабел.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от ivanovbg »

Koлегата sporttech е прав-няма бобина която по първичната да не разбереш какво става с вторичната.Свеща още като я видиш,веднага си правиш извода.COP-овете компа успешно ги разпознава и даже не си правя труда да ги разменям или меря.
Осцилоскоп си трябва повече в по новите коли за да измериш сигнала на клапани,датчици,комуникации и т.н.Предполагам на Дитекс не е лош,като му чета параметрите.Хубаво е и че няма да го пращаш в Китай за ремонт :lol: Могат и да се замислят да вкарат и един баланс на цилиндрите в софтуера.Цената на база вложени материали може и да е височка,но с 10-20 коли се избива.И те трябва да хранят семейства.
Аз работя с един дърт Сън и съм доволен от него.
Ето линкче за едно детско осцилоскопче което мисля че ще стане без проблем за една такава оценка.1000херца стигат.
http://translate.googleusercontent.com/ ... WILcAMpJDQ
Като се наканя да му поръчам частите ще го направя за проба.Не вярвам да ми излезе почече от 10-тина лева.Ако колегата Дитекс ми го направи като писалка на приемлива цена не бих се замислил и да си го купя от него,че тяхната писалка ми се струва скъпичка,а определено имам нужда от такава.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
kim
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 6:39 pm

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от kim »

Ако се твърди че наблздаването на вторичното напрежение при диагностика не е необходимо,защото първичното давало достатъчно информация излиза че всички високоволтови осцилоскопи,капацитивни сонди и др. са създадени без да е необходимо ей така само шум да се вдига или за престиж.Аз имам следните въпроси:
1.Как само по първичната намотка на бубината ще се определи на колко волта се задейства свеща?Една бубина пали на 15 кV,а друга на 25 кV
2.Как ще се определи на колко kV е горенето на искрата.При една е на 4кV,а при друга на 8 кV
3.Kак ще се определи продължителноста на искрата.При една е 0,5 мсек,а при друга е на 1,5-2 мсек
Ако се предположи че тези параметри не са от значение а горивния процес,наистина може да се пренебрегнат.За анализ,обаче според мен са важни.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от ivanovbg »

Важни са ,но на коли 2005+ почти няма как да гледаш с тях :lol: Уреда който проверява високоволтовата част се нарича мотортестер.Осцилоскопа е за наблюдаване на сигнали и не става за свещи :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
kim
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 6:39 pm

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от kim »

Щом можеш да проследиш изменението на напрежението във функция от времето е осцилоскоп,независимо дали напрежението е ниско или високо.И класически осцилоскоп с подходяща сонда става много добре за това.Колега,предполагам си запознат с нашия автомобилен парк и баракудите производство до 2005 год ще се карат поне още 15 години.И ще бъдат основния контингент на сервизите.
П.С.Напрежението което изпраща бубината към свеща за да я задейства,може спокойно да се приеме като високоволтов сигнал.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми качествен осцилоскоп

Мнение от ivanovbg »

Така е но при осцилоскопа се вижда целия сигнал а при мотортестера е накъсан.Примерно виждаш 5милисекунди 50 невиждаш .Това е с цел да виждаш с голяма резолюция искрата,а и примерно 4-те цилиндъра да са на екрана.Друг е въпроса че всеки мотортестер има възможност да се ползва като обикновен осцилоскоп.Гледането на високото напрежение е 5% от замерванията и при достатъчно опит можеш да минеш и без него-особено при дизелите :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор