Nissan datacan

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Nissan datacan

Мнение от mitko »

jucksy написа:Този Nissan Consult не мога да си го използвам с KTS нали,няма ли някакъв кабел дето да се връзва от OBD към кабела с 14-пиновата букса?
Ми нали това е кабела !!!!!
Това не е прехосник 14 пин към 16 пин.
regards
jucksy
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 11:04 pm

Re: Nissan datacan

Мнение от jucksy »

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... ink:top:de Ето това ми трябва,ако го има някъде в България ще е по-добре за мен,софтуера си го имам на Esi Tronic-a.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Nissan datacan

Мнение от mitko »

Няма да стане с обикновен преходник . Ето ти схемата да си го направиш . http://kts-500.com/cables_eng.html

regards
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Nissan datacan

Мнение от vankopestera »

Здрасти, Митак, тоя кабел го гледам от известно време ама буксата към КТС не отговаря на трази дето е на КТС500. Тва до колкото разбирам от сайта си е някаква руска разработка КТС502 и схемите са си за него. Иначе ровя да намеря оригиналната схема на КТС500 и то само трябва да се разбере къде излиза тоя Nissan CLK и преходника ще стане ама няма такова инфо.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Nissan datacan

Мнение от mitko »

На карманскана имам кабел 14 пин Нисан към 16 пин ОБД . Ще го измеря къде отива и ще ти кажа (още утре ) .Пробваш после да го закачиш на същия пин на ОБД на КТС и виж какво ще стане.

regards
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Nissan datacan

Мнение от vankopestera »

Проблема е, че моя КТС 500 е със оригиналния комп. - като КТС 650 и към него имам само универсалния кабел. И трябва да разбера на самата букса към КТС-а къде е тоя клок. По руските форуми имаше разни информации за КТС520, но него пък го дават с 26 изводна букса а КТС500 е с 20 изводна.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Nissan datacan

Мнение от rangel1 »

Оказа се че нисандатаскан е най готената програмка та сега тъся крак или работеща версия на 2 поколение :roll:
qalite
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:38 am

Re: Nissan datacan

Мнение от qalite »

ZЗдрасвуйте у ково ест крак или рабочее версии нисандатаскан 2 Спосиба
Братче,това направо ме просълзи! :mrgreen:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Nissan datacan

Мнение от mitko »

Това е без коментар . Страхотен руски има колегата :lol:

regards
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Nissan datacan

Мнение от mitko »

rangel1 написа:Оказа се че нисандатаскан е най готената програмка та сега тъся крак или работеща версия на 2 поколение :roll:
Ето ти го и стига се излага по руските форуми !
http://dox.bg/files/dw?a=7820efa169
regards
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Nissan datacan

Мнение от rangel1 »

Благодаря много митак обаче аз търся датаскан II v 1.3 a що се отнася до руския толкова мога
мисля че ще ме разберат пък и стойчков да не е по добър откъм английски ама се е направил нещо!Така че все пак съм малоумен авто монтьор който се опитва да специализира и да прецени до къде са му възможностите та не виждам нищо смешно и срамно че не владея добре
чужди езици :roll: А ето и линк към това дето тъся:
http://www.nissandatascan.com/
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Nissan datacan

Мнение от mitko »

Не е така колега Руснаците има цели теми за тоя руски (а и Стойчкоф е някой доказал се вече ,независимо че казва "саим таим люн") . Те вече се бунтуват дори и на ангйски като пише някой . Като не го знаеш ползвай преводача на гугъл .
А това дето търсиш за мене е все едно да търсиш крак за Сардиагноза да работи с К адаптер. :lol:

regards
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Nissan datacan

Мнение от rangel1 »

А това дето търсиш за мене е все едно да търсиш крак за Сардиагноза да работи с К адаптер. :lol:
Добре де светни ме защо стига ме мъчи като с първата версия :roll:
qalite
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:38 am

Re: Nissan datacan

Мнение от qalite »

Смъкни демото на новата версия и после ще търсим крак,ако работи с този кабел.Мен лично много ме съмнява,да тръгнат и двете с един и същ интерфейс.
За руският не се сърди,но като попаднах на това в руският форум се разцепих,не се чуди защо никой не ти е отговорил.Много големи шовинисти са руснаците ,вече,дори и на украинците се сърдят,като допуснат правописна грешка и не са толерантни като нас!
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Nissan datacan

Мнение от ummng »

В сайта на програматорите имаше Нисан Консулт за 50 лв заедно с буксата за диагностика - защо се мъчите
Заключено