Моля помогнете за едно кабелче?

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
vladi333
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 11:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Моля помогнете за едно кабелче?

Мнение от vladi333 »

От известно време говоря с няколко дилъра на bosch за диагностичен кабел за Мерцедес.
Явно аз немога да обесня какво ми трябва, защото удрям всеки път на камък.
Сега ще се опитам да обесня и тук:
Трябва ми кабела за Мерцедес с кръгла букса като на Е-класа примерно!
Използвам KTS-540!
Има ли кабел за него, който да се включи директно в буксата като на БМВ примерно?
До сега ми предлагат дилърите само кабел, който трябва да загубя 10мин. да го реда краче по краче в бксата.
И още един въпрос: Ако си купя преходник от въпросното букса на Мерцедес към OBD за друг софтуер, ще работи ли с KTS-а?
Предварително ви благодаря!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете за едно кабелче?

Мнение от bobolin4o »

Много се кефя, когато някой го мързи да помисли... :idea:
Колега, отговора на въпроса ти се намира в самия софтуер на използвания от теб KTS!
Давам ти пример точно с БМВ:
Изображение
Просто си избираш марката и модела на МПС-то и виждаш в раздел "диагностичен куплунг" или там както е, с какъв, аджеба, кабел ще стане...
Иначе мога да кажа само, че в БОШ БГ са меко казано некомпетентни. Не знаят май за новата серия кабели "Изи Конект" От 2 седмици чакам цена за Спринтерска към ОБД букса!
По въпроса за Мерцедес - 14 пинова букса за Спринтер има от новите кабели, сиреч с автоматично мултиплексиране; 38 пинова, която вероятно те интересува няма, и няма да има (поради разбираеми причини-брой пинове), остава си стария адаптер - виж му номера в ЕСИ...
Последно, КИТАЙСКИТЕ букси към ОБД можеш да изплзваш само за диагностика на двигател, опроводяването на другите крачета е хаотично.
Успех!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Моля помогнете за едно кабелче?

Мнение от ditex »

Единия вариант който може да Ви е от полза е този кабел. Така също може да се направи и кабел по схема на клиента:
http://www.obd2-bg.com/Pictures/Arhivi/ ... o_MB38.pdf
Не знам този KTSще изисква ли някакъв кодиращ резистор от 26 крак на буксата си към маса.
А другия вариант ако ви върше работа е следващия, към него се връзвате с универсалния кабел с 6-ях банана:
http://www.obd2-bg.com/Pictures/Produkt ... ut_Box.JPG
Успех с утрешното по-ранно ставане! :lol:
??-!!
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: Моля помогнете за едно кабелче?

Мнение от gergesevlievo »

Какво ли е това чудо-кодираш резистор?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете за едно кабелче?

Мнение от bobolin4o »

ditex написа:Единия вариант който може да Ви е от полза е този кабел. Така също може да се направи и кабел по схема на клиента:
http://www.obd2-bg.com/Pictures/Arhivi/ ... o_MB38.pdf
Не знам този KTSще изисква ли някакъв кодиращ резистор от 26 крак на буксата си към маса.
Няма разпознаване на кабел за 38 пинова букса Мерцедес. По принцип се работи с универсалният кабел и преходната кутия с многото банани (като стара телефонна централа). При теб цената е задоволителна, при БОШ е ужасяващя!
То като реклама го казах, ама си е истина! Ако не си го бях направил навремето, щях да си купя...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор