DEC superscan2

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

Да бе да .Само с това не се занимавам в момента . :lol: Остава и рекламен агент да стана .Достаттъчно съм направил . показал съм на желаещите техниката и нейните възможности ,както и дадох посока за развитие на ГАРАГЕНТ относно кармана .

regards
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: DEC superscan2

Мнение от vankopestera »

Здравейте и от мен. Заинтригува ме информацията относно Actia Passthru и приложението му с други софтуери. Съгласен съм, че да се купи с тази цел не е оправдано, но аз го имам и ще ми е интересно да се пробвам да го подкарам с дилърски софтуери. Ако има и други мераклии - собственици може да напраивм специална тема и да я пълним с информация по въпроса.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

Малко равитие по-темата.Понеже ми писна да се ровя тук и там и да не попадам на нормален продавач на дек2, днес си купих мултидиаг оригинален от Франция на доста по-добра пара от тука.Да не говорим, че на тия идиоти от фирма "имахижу" като им се обадих за подробности относно актията, не можаха нищо да ми кажат.Нямам думи.......
Все-пак не съм се отказал напълно от дека, ако някой може да ме насочи към НОРМАЛЕН продавач/дилър, ще съм му благодарен.До сега само на .......... попадам, чудя се тия аржентинци как си продават техниката....... :lol:
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: DEC superscan2

Мнение от batsvilen »

vankopestera написа:Здравейте и от мен. Заинтригува ме информацията относно Actia Passthru и приложението му с други софтуери. Съгласен съм, че да се купи с тази цел не е оправдано, но аз го имам и ще ми е интересно да се пробвам да го подкарам с дилърски софтуери. Ако има и други мераклии - собственици може да напраивм специална тема и да я пълним с информация по въпроса.
Здравейте колеги.
Колега би ли казал на каква цена и от къде си го взе Actia Passthru XS Access ,че гледам вече на няколко места се предлага но не пишат цени. Колегата waseko беше дал ориентировъчни 800еуро от ефичип ,а у нас 3200лв. Ако може и колегат kiki да се включи че скоро си го е взел от франция. Аз по принцип взимам тестери по марки + един универсален но ако актиата е на добра цена може да се замисля, имам колега и приятел в софия който работи с актиа и е много доволен не е като на дилърско ниво но за някопи марки бил доста добре иначе за цената на която са го купили не е актуална тъй като е преди доста време.
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

batsvilen написа:
vankopestera написа:Здравейте и от мен. Заинтригува ме информацията относно Actia Passthru и приложението му с други софтуери. Съгласен съм, че да се купи с тази цел не е оправдано, но аз го имам и ще ми е интересно да се пробвам да го подкарам с дилърски софтуери. Ако има и други мераклии - собственици може да напраивм специална тема и да я пълним с информация по въпроса.
Здравейте колеги.
Колега би ли казал на каква цена и от къде си го взе Actia Passthru XS Access ,че гледам вече на няколко места се предлага но не пишат цени. Колегата waseko беше дал ориентировъчни 800еуро от ефичип ,а у нас 3200лв. Ако може и колегат kiki да се включи че скоро си го е взел от франция. Аз по принцип взимам тестери по марки + един универсален но ако актиата е на добра цена може да се замисля, имам колега и приятел в софия който работи с актиа и е много доволен не е като на дилърско ниво но за някопи марки бил доста добре иначе за цената на която са го купили не е актуална тъй като е преди доста време.
Колега, ако ще взимаш актиа гледай непременно да е оригинално VCI.Клонингите дават проблеми, изписва че не намира номер на VCI и трябва префлашване и почват мъките.Аз си взех чисто нова оригинална и съм много доволен.За френските и VW е почти на дилърско ниво.Освен това комуникира много бързо, връзката и четенето стават за секунди.
На мен ми стъпи 2600лв.До няколко дни ще се разбере дали ще взимам ДЕК и ако е така ще продавам актията щото се дублират.Ако имаш интерес, пиши на ЛС.
НО това след около седмица, за-сега не я продавам.
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от vagcom »

Имаме в наличност Passthru +XS J2534 VCI
Последно промяна от vagcom на Съб Окт 15, 2011 5:16 pm, променено общо 1 път.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: DEC superscan2

Мнение от vankopestera »

Към Колегата VagCom - ние дето си имаме Актии може ли да закупим само софтуер за дилърските, с които работи?
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: DEC superscan2

Мнение от waseko »

А не може ли да си до намерите.Поздрав
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: DEC superscan2

Мнение от batsvilen »

Здравейте.Към колегата kiki благодаря за информацията аз за сега имам pps и до няколко дена ще имам и vas5054 така че за френските с изключение на рендетата (тези дни бая се ядосвам с тях) и vw ще реша проблемите до някъде,но мисля че ще допълни възможностите на ктс-а макар че най много куца с италианските (за японките не говорим изобщо там е само кармана), затова ще се чуем пък и да обменяме опит с vas-a(ще пиша и на лични за връзка) .Kъм колегата vagcom каква е вашата цена (ако трябва и на лични) просто информативно, иначе ми е много интересно как се държи дилърския софт на бмв мерцедеса и пса с адаптера и всички възможности на софта ли са налични.
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от vagcom »

Нещо не получавам имейли от форума и затова по-късно видях въпросите.
По-добре е да ме търсите на скайпа, меила или офисният тел, има ги на сайта..
vankopestera написа:Към Колегата VagCom - ние дето си имаме Актии може ли да закупим само софтуер за дилърските, с които работи?
Да, по-скоро това са решения за определен софт да работи с този интерфейс..
При някои е лесно, има директна поддържа на интерфейса.
При други са необходими допълнителни неща.
Има ограничения по модели и малко по функции.
Не сме пробвали флашването, фокусът е към диагностиката.

Дотук сме готови с

PSA – интерфейса временно се превръща в PSA XS Evоlution и работи с Peugeot Planet и Lexia все едно е с родния си интерфейс. Само на стари коли - 205, 405 ... не сме го пробвали. На тези от средата на 90-те до сега е проверен.

BMW – ще сме готови до дни, работи с DIS57, за коли модел от 1996 до 2009
Пробвано е работи добре, сега ще видим за SSS. Решението е на виртуална машина.
Ще работи и с наследниците на DIS/SSS, но няма да е съвсем скоро.

MB – също почти сме готови, работи със Star Diagnosis, на коли след 2003 до сега – т.е. с can bus. Ще е и на виртуална машина с DAS и Xentry, за да не се жертва лаптоп. Без товарни на 24v.

Пробвано, но все още недовършено е VAG (VAS PC), Honda, Toyota, Volvo и др., но също има известни ограничения. Ограниченията най-вече засягат по-стари коли – такива от първата половина на 90-те.
batsvilen написа:Kъм колегата vagcom каква е вашата цена (ако трябва и на лични) просто информативно, иначе ми е много интересно как се държи дилърския софт на бмв мерцедеса и пса с адаптера и всички възможности на софта ли са налични.
За решенията ще варира цената ...

За VAS-PC, предимствата са му две спрямо VCDS – флашва и дава малко сервизна информация. Във всичко останало отстъпва на VCDS. VCDS е единственото изключение, при което продукт на външна фирма прави повече от дилърският.
Толкова много не документирани неща прави... Всеки ден някои ентусиаст намира нещо ново. http://www.ross-tech.com/vag-com/vag-functions.html
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

Малко развитие по темата.Като не се намери читав дистрибутор, реших аз да стана такъв :lol: :lol:
http://www.decbg.com/index.html
Техниката е налична, няма "дай 5000лв., па чакай да ти докарам" :lol: :lol:
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: DEC superscan2

Мнение от Cho4o »

въпрос към колегите които работят с DEC-a
Тествали ли сте Тойота ?
Днес закачихме Land Cruiser 3.0 D4d 2003г и се свърза само с ABS.
Гледам че за двигател 3.0 D4d го дават 2005-2008г дали това е причината за неосъществената комуникация ?
Autotronics Service
Публикувай отговор