DEC superscan2

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

mitko написа:Ти си решаваш . Но мултидиага какви спецйални функций има? Дека не е мултифункцйонален уред ! Това е сбор от оригиналните уреди на марките който има . Ако търсиш за диагностика скъп е да ,но ако искаш да правиш друго (смяна на модули ,конфигурация ......) само оригиналните уреди и Дек .

regards
И аутолоджик.Ама там като видях цената се наложи после да пия валерян, та да се успокоя :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=V7JSl4AO ... re=related
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: DEC superscan2

Мнение от waseko »

Ако имаш паричките си позволи комбинацията Карман+Дек около 10...Не като съвет,но съм ровил- можеш да вземеш Карман-а,а вместо Мултидиаг-а,който тук ще ти продадат скъпо,можеш да вземеш добър аналог,мисля за около 800 евро,на Efichip((офис-Литва,като желязо(хардуер) съм чувал много добри отзиви за фирмата)-"J2534 Pass-Thru" ,което много ОЕМ-производители ползват за разработки и препрограмиране на контролери.Другото предимство е че под този интерфейс можеш да подкараш доста дилърски софт-за BMW,MB,Toyota,PSA...И хавата ще ти легне 5...Поздрави.
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

waseko написа:Ако имаш паричките си позволи комбинацията Карман+Дек около 10...Не като съвет,но съм ровил- можеш да вземеш Карман-а,а вместо Мултидиаг-а,който тук ще ти продадат скъпо,можеш да вземеш добър аналог,мисля за около 800 евро,на Efichip((офис-Литва,като желязо(хардуер) съм чувал много добри отзиви за фирмата)-"J2534 Pass-Thru" ,което много ОЕМ-производители ползват за разработки и препрограмиране на контролери.Другото предимство е че под този интерфейс можеш да подкараш доста дилърски софт-за BMW,MB,Toyota,PSA...И хавата ще ти легне 5...Поздрави.
Чакай че нещо не разбрах съвсем..., това поне което аз гледам е за префлашване на еку-то с нов софтуер от оригинално цд на производителя.Как ще подкараш всичкия софт дето си описал през него???Ако може да обясниш....
http://www.passthruxs.com/
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: DEC superscan2

Мнение от waseko »

Дано да си от по-възрасните,да четеш руски
http://www.efichip.com/index.php?2311809572
Има теми в руски форуми,използвай търсачката,виж и сайта ardio.ru
Поздрав
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: DEC superscan2

Мнение от waseko »

Ето,свърших малко работа вместо теб,това за което питаше(че отдавна съм се ровил):
http://www.ardio.ru/passthruxs.php
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

Добре но това серьозна работа ли е ? BMW,MB,Toyota,PSA но само с ОБД букса и "диагностика всех или почти всех " . Щом са си оставили вратичка да пишат почти всички тя работата е ясна . :lol: :lol:

regards
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

Свързах се с българския дилър на уреда и си поговорихме.В общи линий изясних каквото ме интересуваше.
НО, има неща които ме притесняват.Трябва да преведа на посочена банкова сметка близо 5000лв.Дилъра за българия има само един телефон и мейл.Няма адрес, фирма.Няма издаване на проформа-фактура преди да се преведът пари.
Кажете ми сега, това работа ли е?? Подчертавам, не казвам че някой иска да ме измами, но все-пак така не се прави.Занимавал съм се с търговия 15 години.
Искам регистрирана фирма, която мога да проверя.Искам проформа фактура за цялата цена предварително.Искам договор в който се посочва сумата на капарото и срока за доставка.Кажете, не съм ли прав ??
В тоя ред на мисли, сериозно се замислям дали да не си поръчам уреда от офицялния английски дилър(маверик технолоджи).Там поне всичко е както трябва.
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: DEC superscan2

Мнение от ditex »

[quote="waseko"]Ето,свърших малко работа вместо теб,това за което питаше(че отдавна съм се ровил):
http://www.ardio.ru/passthruxs.php[/quote]

Много се изинявам, разгледах посочената по горе връзка и не можах да схвана какви по-точно са достойнствата на това устройство. Определено няма да се спечели нещо като цена, като покритие е с много големи "дупки". Може би нещо не съм довидял.....?
??-!!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: DEC superscan2

Мнение от waseko »

За достойнствата и иновацията в устройството можеш да се запознаеш от страницата на немския клон на Actia-който е официалния производител.
http://www.passthruxs.com/passthruxs.htm
Линка,който съм пуснал аз е за колегта,който питаше какви приложения могат да се подкарат под дадения интерфейс.СЪЩО и цените,които са на посочения сайт са за оригинал.Както казах назад има добре изработена реплика на Efichip-говорим хардуер.Тяхната цена е вече друга около Евро 800.СЪЩО е за отбелязване,че Multi-Di@g Access-това,което се предлага в България за около 3200лв.без ДДС е точно този интерфейс с програмно обезпечение -посочено в точка едно от сайта на ARIO.ru.
ОЩЕ-много от програмките -в другите точки могат да се намерят в интернет.Единствените пропуски които виждам е в поддръжката на по-старите автомобили.
Това е
Поздрави.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

kiki написа:Свързах се с българския дилър на уреда и си поговорихме.В общи линий изясних каквото ме интересуваше.
НО, има неща които ме притесняват.Трябва да преведа на посочена банкова сметка близо 5000лв.Дилъра за българия има само един телефон и мейл.Няма адрес, фирма.Няма издаване на проформа-фактура преди да се преведът пари.
Кажете ми сега, това работа ли е?? Подчертавам, не казвам че някой иска да ме измами, но все-пак така не се прави.Занимавал съм се с търговия 15 години.
Искам регистрирана фирма, която мога да проверя.Искам проформа фактура за цялата цена предварително.Искам договор в който се посочва сумата на капарото и срока за доставка.Кажете, не съм ли прав ??
В тоя ред на мисли, сериозно се замислям дали да не си поръчам уреда от офицялния английски дилър(маверик технолоджи).Там поне всичко е както трябва.
Прав си така е . Аз си го взех през българския дилър и ми издаде фактура като доиде . За това съм сигурен че и на тебе ще издадът . Незнам как са сега нещата . Аз го взех преди 2 години.

ragards
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: DEC superscan2

Мнение от waseko »

kiki написа: Кажете ми сега, това работа ли е??.Искам договор в който се посочва сумата на капарото и срока за доставка.Кажете, не съм ли прав ??
.
Приятелю,на 100 % те подкрепям че не е нормално.Не може представител(той толкова и е представител ОФИЦИАЛНО,защото аржентинците нада ли знаят за това,плюс това на унгарския оторизиран дилър)да иска да печели от дейност в която да не носи финансов риск,а да го остави в ръцете на клиента.Тук си направи сметка и за евентуалната поддръжка,като купиш уреда!!!Нормална търговска практика е да се вземе капаро на база предварителен договор 10-15 % и да платиш на доставка.Няма да споменавам и това че същия представител е некомпетентен по много въпроси относно уреда,аз имам кореспонденция и знам от личен опит.За всеки въпрос-"предадохме въпросите на унгарските колеги,чакаме отговор",а даже веднъж ми пратиха материали за съвсем друг продукт,копие на CarBrain,под друго име.Като попитах това не е ли производство на китайския официал и кореспонденцията секна.Така че добре прецени с кой си имаш работа.Поздрави.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

Хахахах аз затова пиша директно на Унгареца вече .

regards
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

mitko написа:Хахахах аз затова пиша директно на Унгареца вече .

regards
Добре де, тоя унгарец толкова ли не може да си намери един нормален дилър тука????? Човек дето е в час и с това се занимава.
Ебаси несериозната история, и все-пак говорим за апаратура дето струва 9000лв.
Абсолютна идиотщина..... :shock:
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

waseko написа:
kiki написа: Кажете ми сега, това работа ли е??.Искам договор в който се посочва сумата на капарото и срока за доставка.Кажете, не съм ли прав ??
.
Нормална търговска практика е да се вземе капаро на база предварителен договор 10-15 % и да платиш на доставка..
Точно така.Да не говорим, че ако търговеца(представителя) е наистина сериозен, ще има в наличност, ще ти направи демонстрация и тн.А тука все-едно се върнах в 92-а, направо не ми се вярва...., тия насила ще ме откажат да си го купя.
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от Aspar »

kiki написа:
mitko написа:Хахахах аз затова пиша директно на Унгареца вече .

regards
Добре де, тоя унгарец толкова ли не може да си намери един нормален дилър тука????? Човек дето е в час и с това се занимава.
Ебаси несериозната история, и все-пак говорим за апаратура дето струва 9000лв.
Абсолютна идиотщина..... :shock:
Митко това за мен са камани в твойта градина . Трябва да станиеш представител писна ми от идеоти кажи на кои уреди искаш да станеш представител и ще направим подписка . :lol:
Публикувай отговор