DEC superscan2

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

DEC superscan2

Мнение от kiki »

Някой ползва ли го, да даде отзиви.Тва нещо защо е такава цифра??
По-скъпо е от карман лаит и актиа мултидиаг взети заедно :shock:
Какво толкова може дето другите не го могат????
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: DEC superscan2

Мнение от waseko »

Е ,то на страницата на производителя си пише,само не знам дали имаше английски, ако не можеш да си прочетеш от някой от регионалните дилъри.Но доста си може.Поздрави
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

Да такава е цената . Ползвам го вече 2 ра година . Това е взети заедно PPS- Peugeot ,citroen , IDS- Ford ,Testbook- Land Rower Range Rover ,Rover , Examiner -Fiat Alfa Lancia, VAS5052 -VAG ,Tech1- Chevrolet , Opel ,Clip- Renault ,Dacia а сега пуснаха и GT1 BMW но още е в разработка . Какво то може с тия оригинални уреди това го може и DEC Superscan2 . Има и двуканален осцилоскоп . Ето ти инфо. Обновяването също се плаща всяка година
http://www.decautomotive.com.ar/SSIIAppVehicles.aspx

regards
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: DEC superscan2

Мнение от batsvilen »

kiki написа:Някой ползва ли го, да даде отзиви.Тва нещо защо е такава цифра??
По-скъпо е от карман лаит и актиа мултидиаг взети заедно :shock:
Какво толкова може дето другите не го могат????
Колега, каква цена ти казаха и от къде защото като гледам колегите които го предлагат в Бургас е 3500 евра, ходил съм при тях но по основната им дейност ( ключарството ) и не е ставало въпрос дали цената на сайта е действителната, предлагат даже и Tech 2 който е и по скъп 3800 евра. Ако покрива всичко което е написал mitko ще е много добре ,но зависи от точната цена (щом колегата го има може да сподели с точност).Като се замисля само examiner-a е около тази цена да не говорим за VAS-a, a testbook-a никой не съм видял да го предлага и каква му е цената.
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

batsvilen написа:
kiki написа:Някой ползва ли го, да даде отзиви.Тва нещо защо е такава цифра??
По-скъпо е от карман лаит и актиа мултидиаг взети заедно :shock:
Какво толкова може дето другите не го могат????
Колега, каква цена ти казаха и от къде защото като гледам колегите които го предлагат в Бургас е 3500 евра, ходил съм при тях но по основната им дейност ( ключарството ) и не е ставало въпрос дали цената на сайта е действителната, предлагат даже и Tech 2 който е и по скъп 3800 евра. Ако покрива всичко което е написал mitko ще е много добре ,но зависи от точната цена (щом колегата го има може да сподели с точност).Като се замисля само examiner-a е около тази цена да не говорим за VAS-a, a testbook-a никой не съм видял да го предлага и каква му е цената.
Ами гледам в Англия цената, там е доста над 3500евро.Ако наистина е всички тия уреди в едно, и в Бургас е 3500евро, ще си го купя без да се замисля.Само дали е 3500е. със ДДС??Дай някакви кординати на хората в Бургас.
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

Цената е 3600евра без ДДС . Колегата в бургас е Воскан и не е оторизиран дилър . Аз съм си писал с пройзводителя преди да го купя . От Аржентина ми писаха ,че Воскан не е оторизиран дилър и ако си го взема от там няма как да правя обновления и да ползвам онлайн подръжка и помощ при нужда. Казаха оторизираните дилъри са на сайта ни . http://www.decautomotive.com.ar/ContactDistrib.aspx Основния дилър за Европа е в Унгария . Ако има интерес ще дам координати на дилър в БГ(това е офис на Унгарския дилър тука) .Ето и ценовата листа
http://dox.bg/files/dw?a=2609b5e23a

regards
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

mitko написа:Цената е 3600евра без ДДС . Колегата в бургас е Воскан и не е оторизиран дилър . Аз съм си писал с пройзводителя преди да го купя . От Аржентина ми писаха ,че Воскан не е оторизиран дилър и ако си го взема от там няма как да правя обновления и да ползвам онлайн подръжка и помощ при нужда. Казаха оторизираните дилъри са на сайта ни . http://www.decautomotive.com.ar/ContactDistrib.aspx Основния дилър за Европа е в Унгария . Ако има интерес ще дам координати на дилър в БГ(това е офис на Унгарския дилър тука) .Ето и ценовата листа
http://dox.bg/files/dw?a=2609b5e23a

regards
8500лв.Сериозна цена.Въпреки това, ако наистина има всички функций на уредите които си описал, си струва.Така че, ако може да дадеш координатите на дилъра за бг.
А как стоят нещата с мерцедес, гледам че има софт модул за него??
Благодаря.
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

За Мерцедес и БМВ не става още. Разработват се модулите .На лично ти пращам координати. А ако искаш мога да дам и координати (скайпа) на основния дилър в Унгария (само че там трябва само на англйски) да си поговориш и с него. Мога да ти дам координати и на пройзводителя ако искаш да питаш за Воскан ако ще го купуваш от там . Но аз прецених че е по добре да дам малко отгоре но да нямам проблеми с подръжка и онлайн обслужване . Когато имам проблем пиша директно на дилъра в Унгария или на производителя .До сега не е било да ми откажат нещо .

regards
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: DEC superscan2

Мнение от batsvilen »

Колегата mitko е отговорил най-точно все пак щом го има, иначе ето координати в Бургас http://www.edilock-bg.com/en/contact.htm вече ти си преценяваш от къде и за колко. Аз и преди го бях гледал на сайта, но щом братята руснаци нищо не са споменавали не съм го гледал в подробности, явно последните години са драпнали много напреде. Иначе цената е добра за възможностите си, ако го сравняваме за европейските иначе за японските е ясно че кармана е най добрия. Друг е въпросът дали е по добре карман+мултидиага (над 5 000евра) или дек-а, това са най скъпите от универсалните тестери (ще сложа и texa-та)май и най добрите.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

Хахахаха той на Воскан списъка за подръжка на Дека е от 2 години . Няма ги половината модули . Сметни колко е легален дилър .
Ето го BG дилъра http://www.dec.automotive.hu/lapbg/index.php
regards
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

Да, на сайта на унгарският дистрибутор е даден и адреса на дилъра за БГ.
Благодаря на всички за информацията.
И все-пак за последно.Карман+мултидиаг или дек?Големият плюс на първата комбинация е азиятските коли :roll:А минуса и...........?
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: DEC superscan2

Мнение от batsvilen »

Според мен на дневен ред пък и за напред е много важно да има възможност за препрограмиране и кодиране (нали ще гоним еуро 5),като гледам колко бъгове има в софта на колите понякога си мисля дали и има нещо или поредната грешка ( най-вече френските и особено като се сетя за 307), макар че нямаме възможност да се закачваме за сървърите им.Моето мнение е че има два варианта: един универсален+по марки или най добрите универсални тестери, аз съм избрал първия вариант освен ако стигна да купувам Volvo Vida dice,Inteligent tester, Tech 2 или Examiner-a .Незнам дали кармана+мултидиага е = на мултидиага азиятски+европейски кит, някой колега беше обяснявал че е поръчка на актиа за азиятските ,рускаците казват че са го копирали,но си остава за момента доста добър даже гледам че актиа са пуснали и мотортестер и газоанализатор (ако някой колега има наблюдение за цена и възможности да сподели).
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

На мултидиага азиятския кит е поорязан вариян на карман.Та може-би е по-добре мултидиаг европейски+карман азиятски.Но ще е и по-цифра де.
Аз все още се колебая за дек-а.Пак казвам, за тия пари си взимам мултидиаг европейски+карманлайт азиятски :roll:
Колегата митко да даде мнение тука.......
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: DEC superscan2

Мнение от kiki »

kiki написа:На мултидиага азиятския кит е поорязан вариян на карман.Та може-би е по-добре мултидиаг европейски+карман азиятски.Но ще е и по-цифра де.
Аз все още се колебая за дек-а.Пак казвам, за тия пари си взимам мултидиаг европейски+карманлайт азиятски :roll:
Колегата митко да даде мнение тука.......
В съчитание с ктс-а, това си е една доста добра многомаркова комбинация според мене....
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: DEC superscan2

Мнение от mitko »

Ти си решаваш . Но мултидиага какви спецйални функций има? Дека не е мултифункцйонален уред ! Това е сбор от оригиналните уреди на марките който има . Ако търсиш за диагностика скъп е да ,но ако искаш да правиш друго (смяна на модули ,конфигурация ......) само оригиналните уреди и Дек .

regards
Публикувай отговор