VAS 5054A проблем с инсталация

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от delio »

закупих въпросният VAS 5054A сега няма да споменавам от кой преди две седмици и започнах инсталирането но без успех вече втора седмица вътре в софта пишело каза продавача но не не пише нищо даде ми телефона на негов клиент инсталирал такъв /нямя връзка с този номер/.Въпроса е следният някой може ли да помогне с инсталирането с инструкций по телефона че си имам една кутиика за 700лв до сега такова чудо не съм виждал пробвано е от компютърни спецялисти
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от kiki »

delio написа:закупих въпросният VAS 5054A сега няма да споменавам от кой преди две седмици и започнах инсталирането но без успех вече втора седмица вътре в софта пишело каза продавача но не не пише нищо даде ми телефона на негов клиент инсталирал такъв /нямя връзка с този номер/.Въпроса е следният някой може ли да помогне с инсталирането с инструкций по телефона че си имам една кутиика за 700лв до сега такова чудо не съм виждал пробвано е от компютърни спецялисти
Кажи от къде я купи да знаем.....
Качи тая версия.Не се нуждае от никакви кракове или фиксове....Ако не тръгне, връщай интерфейса, колонинга е скапан.....
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/at ... v18_gb.txt

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/at ... v18_vw.txt
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от kiki »

kiki написа:
delio написа:закупих въпросният VAS 5054A сега няма да споменавам от кой преди две седмици и започнах инсталирането но без успех вече втора седмица вътре в софта пишело каза продавача но не не пише нищо даде ми телефона на негов клиент инсталирал такъв /нямя връзка с този номер/.Въпроса е следният някой може ли да помогне с инсталирането с инструкций по телефона че си имам една кутиика за 700лв до сега такова чудо не съм виждал пробвано е от компютърни спецялисти
Кажи от къде я купи да знаем.....
Качи тая версия.Не се нуждае от никакви кракове или фиксове....Ако не тръгне, връщай интерфейса, колонинга е скапан.....
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/at ... v18_gb.txt

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/at ... v18_vw.txt
Първо качваш базата, стартираш програмата, задаваш някакъв дилърски и уоркшоп номер(каквито и да е).След това отиваш в администрация и качваш VW като ъпдейт.
Пробвай дали всичко върви през усб, блутута после.

А ето го и истинското нещо.....
http://www.softing.com/home/en/pdf/ae/d ... blue_E.pdf
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
PowerGuy
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 2:46 pm

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от PowerGuy »

Вероятността да тръгне е голяма, ако интерфейса е оригинален.
В посочената тема пише - Works with Original VAS5054A.
В темата притежателите на клонинги ясно са написали, че неуспяват да ги пуснат.

Незнам защо се мъчите с VAS-а, като VAG-COM е по-добър.
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от kiki »

PowerGuy написа:Вероятността да тръгне е голяма, ако интерфейса е оригинален.
В посочената тема пише - Works with Original VAS5054A.
В темата притежателите на клонинги ясно са написали, че неуспяват да ги пуснат.

Незнам защо се мъчите с VAS-а, като VAG-COM е по-добър.
Ако е оригинален, вероятността е 100%.Ако е качествен клонинг-пак така.
VAS има някои незаменими функции.
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от delio »

Първо качваш базата, стартираш програмата, задаваш някакъв дилърски и уоркшоп номер(каквито и да е).След това отиваш в администрация и качваш VW като ъпдейт.
Пробвай дали всичко върви през усб, блутута после.

А ето го и истинското нещо.....
http://www.softing.com/home/en/pdf/ae/d ... blue_E.pdf[/quote]

имам три диска и явно този където е с натпис базов е първи и ще пробвам за пореден път
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
PowerGuy
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 2:46 pm

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от PowerGuy »

kiki написа: Ако е оригинален, вероятността е 100%.Ако е качествен клонинг-пак така.
VAS има някои незаменими функции.
С коя версия го ползвате ?
Без крак версии 17 и 18 няма да тръгнат. Дава грешка, прочетете там темата внимателно. Клонингите се разпознават.
А старите версии не поддържат новите коли.

Какво повече прави VAS-PC: малко техническа информация и рефлашва контролери.
Техническата информация в елзата е много повече и по-удобна.
Рефлашването на контролерите - колата става по екологична и спира да върви, няма връщане назад.

Сумати неща не може да се правят с VAS-PC-то - тди таймимг, графики, логове, един лог на турбо не може да направи, ограничено кодоране/адаптиране. При VCDS те спират само познанията, всичко прави.

За съжаление VCDS е единственото изключение да е по-добро от дилърският...
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от kiki »

Версия 18 която съм дал си е готова за работа.Не се нуждае от допълнително кракване..
За мене, софтуера VAS PC е много по-човешки направен, ако трябва да сравнявам, бих оприличил vcds на dos, а vas-pc на windows....., всеки да си прецени кое му харесва повече....
Относно аз кое ползвам, точно тая 18-та версия с клонинг vas 5054A.Работи безпроблемно...
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
PowerGuy
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 2:46 pm

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от PowerGuy »

kiki написа:Версия 18 която съм дал си е готова за работа.Не се нуждае от допълнително кракване..
За мене, софтуера VAS PC е много по-човешки направен, ако трябва да сравнявам, бих оприличил vcds на dos, а vas-pc на windows....., всеки да си прецени кое му харесва повече....
Относно аз кое ползвам, точно тая 18-та версия с клонинг vas 5054A.Работи безпроблемно...
Прилича ти на ДОС но е Linux :lol:
VAS-PC само с тектови живи данни, няма графика, силно скован в кодирането и адаптирането.
Самата програма често се държи странно. По скоро той е ДОС, май не работи под Win7 64bit :lol: VCDS - работи.
Една крива на налягне на турбина не може да се запише и провери ...
VCDS прост и много ефективен, прави всичко, даже и недокументирани неща. Никакви ограничения. Възможност за допълнения, например дино калкулатор.
Всеки сам си решава за инструмента в зависимост от познанията.
Но аз мога да направя доста неща с vcds а с vas-pc не е предвидено да ги може.
При това само за 140лв. за копие.

http://ross-tech.com/vag-com/vag-functions.html
Обърни внимание на - Factory tools cannot do this!

Незнам за тази 18-ка, само чета темата там...
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от kiki »

Да де, само дето за една проста операция като изключването на сигнализацията за колан на туарег, при вагкома трябва да ровя къде ли не и да си нося една тетрадка с инструкции кое как става.
С васпс за секунди, като програмата те насочва на човешки език, а не да помня разни кодове и цифри........
Всеки си преценява....... 8)
Като Уве Рос направи комуникацията човек-машина човешка, тогава мога и да се съглася с тебе.
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от ditex »

Програмата на Уве Рос наистина е с превъзходни потенциални възможности. И темата е интересна, но на мен специално тази ситуация ми прилича на ситуацията когато кучето гони минаващия край него моторист. Кой ще познае кога ще го достигне.
??-!!
PowerGuy
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 2:46 pm

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от PowerGuy »

kiki написа:Да де, само дето за една проста операция като изключването на сигнализацията за колан на туарег, при вагкома трябва да ровя къде ли не и да си нося една тетрадка с инструкции кое как става.
С васпс за секунди, като програмата те насочва на човешки език, а не да помня разни кодове и цифри........
Всеки си преценява....... 8)
Като Уве Рос направи комуникацията човек-машина човешка, тогава мога и да се съглася с тебе.
Само мога да цитирам, много уважаван от мен професор: "Непознаването на методите за адресиране, води до отрицание на хипотетичната фикция на понятието "ИНЖЕНЕР".

Нека се върнем на темата и загърбим личните предпочитания, те са съзнателен избор на всеки от нас.

Колега delio имате ли успех с инсталацията? Ще се окаже, че в този форум има само един човек, който работи с 18-та версия инсталирана по описания по-горе начин?
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от delio »

още го мъча този ВАС 5054 утре ше има помощ от приятел дано се справи ако не незнам май ще си имам скъпа кутия която е безполезна
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от vagcom »

ditex написа:Програмата на Уве Рос наистина е с превъзходни потенциални възможности. И темата е интересна, но на мен специално тази ситуация ми прилича на ситуацията когато кучето гони минаващия край него моторист. Кой ще познае кога ще го достигне.
И аз да оспамя темата (извинявам се предварително)

Изключването на предупреждението за колана при Туарега става за секунди и с vcds.
VAS-PC няма да е заредило още (есе пак е на базата на ediabas).
VCDS си има балоон хелпове и няма нужда да се пише по тетрадки. Лонг кодинга пък е направен много добре -

Ако си с оригинал и/или с по-актуална версия - информацията е достатъчна.
А "изследователи" винаги ще намерят нещо полезно.

Хората влизащи надълбоко по vag-овете, (тунинг) винаги предпочитат vcds.
Също и много дилъри го препрочитат, а те си имат vas-pc по задължение.

Както вече е споменато един лог не може да направи VAS-PC-то, а това е много много важно, TDI Timing-а, не променя кода не сервиза, все ежедневни неща.

Дали vcds гони (и от там изостава) vas-pc-то - Да, все пак създателите на vag-овете имат предимства.
Дали може да се каже че МТМ гони VAG или Brabus гони MB ?

VAG предоставят във VAS-PC-то само неща които искат, а не всичко възможно. Някъде има изисквания по закон.
Има неща при кодинг/адаптиране които vag са решили, че не трябва да може да правите.

Сравнението на цената, било за клонинги или оригинали също дава плюс за vcds.
Инсталацията на vcds е елементарна.
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: VAS 5054A проблем с инсталация

Мнение от kiki »

Не знам..., за най разпространения Туарег 2.5 тди ВАС двигател, вагком няма лейбъл файл...., или поне до версия 908 нямаше...., за една проста синхронизация на валовете трябва да ровиш за информация.Гледаш си едни цифрички, и това е....Кел фада като е много бърз, като трябва да ровя из еси-то и на други места, та да видя кое какво е и колко трябва да е.....
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
Публикувай отговор