Carman-дискусия

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Carman-дискусия

Мнение от venelek »

А софта заключва ли се след изтичане на годината?Ако не после как седят нещата с ъпдейта?
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Carman-дискусия

Мнение от rockton »

Cho4o написа:Да повдигна малко темата
някой ползва ли Carman Wi ?
Аз също го ползвам , доста добре се справя(да не кажа перфектно) със всичко де що е азиатско......за европейските бънгии му нямам вяра и не го ползвам за диагностика на европейски автомобили, въпреки че имам европакета и американски пакет тозже! :mrgreen: :mrgreen:
Качил съм му, азиаатски пакет 1 и 2 качил съм и хюндай киа пакета, също и деу шевролет самсунг пакета и това ми е достатъчно да боря азиатците :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Carman-дискусия

Мнение от rockton »

venelek написа:А софта заключва ли се след изтичане на годината?Ако не после как седят нещата с ъпдейта?
Не не се заключва остава работещ с последен ъп за момента докато не решиш да го ъпнеш без значение след колко години, аз работя с последният ъпдейт от миналата година, за тази година нов ъп все още няма. Моя е купуван от Гарагент , разбрал съм се с Кирчо, в момента в който пристигне нов ъп да ми се обади да му преведа сумата за годината! Ако не се лъжа пакет от ъпдейти за една календарна година е около 1100 лева, но може и да е по малко не знам точно да не подведа някого :oops:
Последно промяна от rockton на Пон Яну 23, 2012 7:41 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Carman-дискусия

Мнение от Cho4o »

говорите за Азиатски кит,европейски и т.н.,пакети каква е разликата ? Само в комплекта с преходници или и софта ? Тези пакети по отделно ли се ъпдейтват(съответно купуват) ?
Autotronics Service
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Carman-дискусия

Мнение от rockton »

Cho4o написа:говорите за Азиатски кит,европейски и т.н.,пакети каква е разликата ? Само в комплекта с преходници или и софта ? Тези пакети по отделно ли се ъпдейтват(съответно купуват) ?
-Ще почна по отдалече, Карманскан Wi който аз притежавам е с азиатски комплект кабелни накрайници.
Комплекта се продава в разкошен Алуминиев удароустойчив куфар на капака на който има джобчета с накрайници куплунги, примерно 17пин мазда към женско ОБД-безкабел между тях просто двата са отляти в едно блокче! Единственно накрайниците за Митсубиши са с кабел около 20см. межди женско ОБД и 12пин старият мицуб. и втория е комбинасията която я има по Галантите 12пин+JOBD към женски ОБД, и така нататък... всичко за азиатците. Има също и кръглия 14пин конектор за МБ Спринтер както и старият правоъгълен куплунг на GM. Джобовете за Европейските и американски куплунги просто са празни :mrgreen: Но аз имам пълен комплект европейски накрайници накраиници от Другият ми скенр и ако се наложи те вършат работа, пробвано е!
Скенерът Карман върви със триметров кабел завършващ със ОБД мъжки, връзката с компютър се осъществява кабелно чрез USB или чрез WiFi в комплекта влиза и usb WiFi modem, както и захранващ лабел за автомобилно гнездо за запалката и щипки директно за акумулатора, също и 220волта импулсно заяхранване.
Значи Азиатски комплект и европейски-американски се различават само по окомплектоването със накрайниците вложени в куфара!
Основният софт. е за работа на самият скенер и се зарежда еднократно при първоначално закупуване и запускане на контролера, има сложен алгоритъм на изчисляване и въвеждане на няколко серийни номера, които са многоцифренно буквенни....корейците яко са го защитили :mrgreen:
Скенера има мемори карта без която не може да работи, в нея стои работният софт за марките автомобили, тя не е особенно голяма, даже първо се чудих защо корееца е сложил такава малка карта-май 64ка беше?? :?: в последствие осъзнах защо!
Ще карам по памет....софта се дели на неколко софтуерни пакета.
Евро пак 1...МБ БМВ и ВАГ групата (ако не се лъжа)
Европак 2 ...всичко останало френски чикии италиански курници...и т.н. :lol:
Американ пак. ...... всички американски дръвцета :lol:
Азиан пак 1.......по азбучен ред японски и т.н.
Азиан пак 2.......останалите японски и други....
Деу Шевролет самсунг и още нещо беше май индийски автомобили???? пакет......
Хюндай Киа.....пакет..................
Значи общо седем пакета стоят на твърдия диск в компютъра.
В мемори картата могат да стоят максимум четири пакета, аз съм заредил в нея азиатските,
Ако работиш азиатски автомобили, това тои е нужно за работата, ако се наложи да сканираш примерно Мерцедес, избираш един от пакетите който пожелаеш в мемори картата и го премахваш(но той остава в твърдия диск) и на негово място качваш от твърдия диск Европак1.
Тази процедура е малко бавна отнема около 3-до 5 минути...но това е полужението :mrgreen:
Така че Пакетите са софтуерни и си работят когато ги качиш във мемори картата, без значение дали хардуерниет комплект ти е със всички накрайници или е само с азиатските куплунги!!!
Софтуерните пакети продължават да работят дори да не си ги ъпдейтвал с години, просто няма да могат да правят неща по новите модели и.т.н.
Мисля че имаше възможност за ъпдейтване само на определен пакет, примерно работиш само Хюндай Киа и ъпваш само този пакет......останалите пакети продължават да работят със старата версия не се заключват!
Стана много дълго но ако има друго питай, каквото мога да помогна ще съм на линия :P
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Carman-дискусия

Мнение от Cho4o »

Благодаря за подробното инфо :!: :idea:
Autotronics Service
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: Carman-дискусия

Мнение от kateri »

Публикувано на 01.11.2012 Актуализация за 1210 Lite, WI, VG +, само Азия
trans04
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:39 am
Местоположение: Варна

Re: Carman-дискусия

Мнение от trans04 »

Здравейте колеги, ползвам Carman Scan Lite и като цяло съм много доволен. При BMW 525 2002 г. дизел, когато следя актуални стойности и слизам надолу по редовете излиза от менюто при поява на редовете с корекциите на дюзите. Някой има ли подобен проблем.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Carman-дискусия

Мнение от waseko »

Здравейте,днес ми се наложи да подвържа едно Volvo S80 2001,B5244S2-engine code. Оказа се ,че не мога да изградя комуникация,ползвам адаптера Low CAN.Единствено по OBD успях да се свържа.Някой имал ли е този проблем или е бъг на софта?
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: Carman-дискусия

Мнение от kateri »

С коя версия на софта си.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Carman-дискусия

Мнение от waseko »

kateri написа:С коя версия на софта си.
10B0
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Carman-дискусия

Мнение от Todio »

Последната берсия е 1210.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Carman-дискусия

Мнение от waseko »

Todio написа:Последната берсия е 1210.
То,ако става за въпрос е 1240,ама въпроса ми не е този>...
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Carman-дискусия

Мнение от rockton »

За Волво не знам, изключително рядко ползвам кармана за "разпит" на евтропейски автомобили, но имах подобен случай със Субару Tрибека 2008 год. с трилитровия мотор. Имаше пороблем след газификация.
-Та така, имах достатъчно време да пробвам да вляза във всички контролери, бяха над 12бр. ЕЦУ в това число и контролер за следене налягането в гумите с възможности (при кармана) за обучаване на датчиците. Навсякъде се влизаше с лоуКан модула, единствено двигателния контролер не искаже да се върже по кан???? Брех!- викам си , кармана всичко по тая кола "видя" единствено най важното , моторния компир не успя, - язък :lol: реших и свалих кан модула и боднах директно ОВDто, ...охоооо влезе в двигателният веднага, помня с богат набор живи данни и специални опции и адаптации-настройки. пробвах от ОБД да се вържа със другите контолери..но не би не искаше с нито един от тях.
-бай японец го е барнал :lol: всичко по кан само двигателният(като най важен) по ОБД за по лесно :mrgreen:
Дано да съм успял да ти помогна с нещо, макар на кармана да му нямам много-много вяра за Европейските возила :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Carman-дискусия

Мнение от waseko »

Всъщност и аз пробвах без лоукан-модула-намира на аутосърчинг контролера на двигателя,но като се конектва ме изхвърля от менюто и отнво вади съобщение за адаптера,така или иначе колата замина свърших си рабода по ОБД,а за европейски го ползвам,не съм имал проблем,особено Европа -1....+++Поздрави
ПС.Има единн КАН-Гетауей модул на страницата на Некстеч-тй за HIGH CAN ли се изплзва,да не би да иска такъв,някой има ли го закупен и ползвал ли е?
Публикувай отговор