Carman-дискусия

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Carman-дискусия

Мнение от waseko »

Здравейте всички,имам предложение за поредица от теми,мисля необходимо е да са стикнати (зависи от модератора) и да обсъждат въпросите,относно съответното оборудване.В частност ,моята тема е за Карман-всички ползватели да обсъждаме-обновления,поправеки в софтуера,новости в обновленията и т.н..Ако мислите,че това има переспектива добре,ако не темата може да се изтрие.Поздрави
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Carman-дискусия

Мнение от rockton »

Според мен ще е една полезна тема за ползвателите на Карман , в това число и аз :mrgreen:
Ползвам го от няколко месеца, взех го целенасочено за азиатците(японки, корейки) :mrgreen: и най вече заради един от собствените ми автомобили , Галант 99г. 2.5 V6 24V code 6A13 .........Доста азиатци съм "претръскал" с него и до сега не ме е подвел, не е имало случай в който да не види система и да не може да влезе в комуникация.
-Ноооо с моят автомобил - Греда, или както се казва "на обущаря обувките пак скъсани", не иска да влезне в комуникация с двигателният компир :mrgreen: , иначе чете всичко друго в него ABS,TCL,SRS,IMMO,Comfort, но с двигателното ECU -най важното - мълчи ка'т "комунист на разпит" :mrgreen: -баш на мен ли се случи??? :mrgreen:
-Друго което набюдавам е че на безжичната уайфай връзка не може да се разчита особенно много(що ли корейците не му туриха Блутуут), на моменти се задъхва бавно отваря и със USB-то , също така и куца откъм интерфейса, доста неразбираемо и разхвърляно е направен....но все пак да не забравяме че корейците не ги бива много в тая работа :mrgreen: .
Все пак се справям с него въпреки изброените и неизказани неудачи за мен той е един доста добър кодочетец!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: Carman-дискусия

Мнение от kateri »

Колега, добра идея.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Carman-дискусия

Мнение от rockton »

-Наличен е вече последният за тази година ъпдейт / 10B0 / > на NexTech за CarmanScan !

-Към колегите притежаващи и работещи с карман, ако на някой му е попадал и е чел автомобил Мицубиши Галант 1999 година , 2.5-бензин , 6-цилиндров V образен , 24 вентилов , 163 коня , код на мотора 6А13 ,механични скорости, моля нека да пише за да обменим опит и мнения!
Диагностичните конектори са двата 16пин(OBD) и 12пин(стандартен митцубиши).

благодаря ви предварително :D
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: Carman-дискусия

Мнение от kateri »

Има един клиента със такава кола като видя ще се пробвам. тел.за връзка колега :lol:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Carman-дискусия

Мнение от rockton »

kateri написа:Има един клиента със такава кола като видя ще се пробвам. тел.за връзка колега :lol:
-Благодаря ти колега, стига да не ти създавам притеснение, и ако е възможно опитай се да влезеш във всички електронни блокове на този автомобил , а ако им направиш и safe freeze data, би било много добре.
телефоните са ?? (на лична поща) и трите работят постоянно , казвам се Иван Мийков.
Последно промяна от rockton на Чет Ное 15, 2012 7:20 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: Carman-дискусия

Мнение от auto215 »

rockton написа:-Наличен е вече последният за тази година ъпдейт / 10B0 / > на NexTech за CarmanScan !

-Към колегите притежаващи и работещи с карман, ако на някой му е попадал и е чел автомобил Мицубиши Галант 1999 година , 2.5-бензин , 6-цилиндров V образен , 24 вентилов , 163 коня , код на мотора 6А13 ,механични скорости, моля нека да пише за да обменим опит и мнения!
Диагностичните конектори са двата 16пин(OBD) и 12пин(стандартен митцубиши).

благодаря ви предварително :D
колега чете се чудесно с орязания вариянт на актия мулти диаг азиатския кит на кармаскан има кабел 16+12 в едно цепи го митсубишито въпросното,пиши на лични ако не си решил проблема още :roll: ,ще дойда да помогна с каквото мога
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Carman-дискусия

Мнение от waseko »

Някой разполага ли с европейските кабели,по-специално ме интересува разпиновка на преходник ОБД16 към 30-пинов PSA,ako му се занимава ,някой да ми я драсне.Поздрав
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Carman-дискусия

Мнение от Todio »

Според ползвателите на Carman, кое е за предпочитане: Carman Wi или Carman Scan.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Carman-дискусия

Мнение от gt40 »

waseko написа:Някой разполага ли с европейските кабели,по-специално ме интересува разпиновка на преходник ОБД16 към 30-пинов PSA,ako му се занимава ,някой да ми я драсне.Поздрав
http://alfa.kachi-snimka.info/images/cqs1296237026h.JPG
Това мога да помогна.
Поздрави.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Carman-дискусия

Мнение от waseko »

Todio написа:Според ползвателите на Carman, кое е за предпочитане: Carman Wi или Carman Scan.
Виждам ,че питането е с ланшна дата,но все пак за тези които имат интерес,смятам,че под карманскан имаш предвид Lite серията,та ,софта е еднакъв ,но малко предимства за Лайт-а-първо,не ти е нужен лаптоп,това е видно и по-важното за високоскоростната КАН-комуникация при Хонда и Волво ,както и за бавния кан при Форд,Мазда и Волво не ти е необходим Мултигетауей-кабел,докато при Wi се изисква.Поздрави.
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Carman-дискусия

Мнение от Cho4o »

Да повдигна малко темата
някой ползва ли Carman Wi ?
Autotronics Service
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: Carman-дискусия

Мнение от kateri »

Cho4o написа:Да повдигна малко темата
някой ползва ли Carman Wi ?
Какво те интересува.
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Carman-дискусия

Мнение от Cho4o »

имал ли си проблеми и с кои марки/модели ,от къде си го купувал ?
Autotronics Service
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Carman-дискусия

Мнение от waseko »

Cho4o написа:имал ли си проблеми и с кои марки/модели ,от къде си го купувал ?
konsult-lozanov го продава в България,както и Гарагент,аз почти не съм имал проблеми с комуникацията,гледай на страницата на производителя за коя версия кво се поддържа и го покрива .Поздрави.
Публикувай отговор