Smoke machine

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
jorovn
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 8:13 pm

Smoke machine

Мнение от jorovn »

Здравейте ,
Някой от колегите ползва ли уред за хващане на теч във всмукателната система.Гледах в нета да си купя , но ми се струват скъпи (700-800 евро). Да знаете по-етина и ефективна алтернатива?
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: Smoke machine

Мнение от auto215 »

jorovn написа:Здравейте ,
Някой от колегите ползва ли уред за хващане на теч във всмукателната система.Гледах в нета да си купя , но ми се струват скъпи (700-800 евро). Да знаете по-етина и ефективна алтернатива?
голяма сприцовка с бензин и добър пожарогасител :lol: :lol: :lol:
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Smoke machine

Мнение от oem »

Компресор с манометър. Надуваш на входа на 1 бар, спираш компресора и слухтиш от къде съска. Най-добрия начин да откриеш теч. А ако искаш да е с пушек. Палиш си цигарка. Издухваш всичкия дим в колектора после с компресора надуваш :lol:

Ей така проверявам и охладителната система като има теч. На студен мотор надувам казанчето на 1.5 бара и от където капне :)
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
jorovn
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 8:13 pm

Re: Smoke machine

Мнение от jorovn »

Добре че пуша . Иначе съм загинал....Благодаря за отговорите.... :P
garyo
КОЛЕГА
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 6:30 pm

Re: Smoke machine

Мнение от garyo »

спрей за пропуски или за карбуратори и следиш от каде ще реагира с оборотите
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Smoke machine

Мнение от ivanovbg »

garyo написа:спрей за пропуски или за карбуратори и следиш от каде ще реагира с оборотите
Става за секунди и е най точно.Ако е малък пропуска по газ анализатора се показва.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Smoke machine

Мнение от ditex »

С подръчни средства става както се прави дим за ефекти по тетралните сцени, мисля си че се изпарява глицерин. Не е трудно да се пробва като се капва глицерин върху зачервен реотан. Но не е като оригинална апаратура защото при нея се поддържа постоянно не много високо налягане и в пушека се съдържа вещество което свети контрастно в ултарвиолетовата област. Съответно след като се освети с такава светлина и се гледа с подходящи очила веднага се вижда мястото на пропускане
??-!!
jorovn
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 8:13 pm

Re: Smoke machine

Мнение от jorovn »

Гледал съм да го ползват и го видях че е удобно и лесно за работа....
Не е толкова за всмукателния тракт колкото за рециркулационните системи....При тях не винаги става с цигарата или спрейа....
Публикувай отговор