Преходници за КТС 520

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Преходници за КТС 520

Мнение от karamilev »

Здравейте колеги,интерисува ме КТС дали работи с всякакви преходници или си иска неговите на Бош,искам да си купя няколко предходника които не са прикрепени към някоя марка,защото ми писна да броя и мушкам пинове,но незнам дали ще си ги хареса.С универсалния кабел знам че става (пробвал съм) но искам с мултиплексора да е. В моя случай е Ubox 02. Наи-вече става въпрос за бмв мерцедес и евентуално спринтер.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
adamdressller81
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 12:30 am
Обратна връзка:

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от adamdressller81 »

hi , I am new here, do you hae english version for this forum or english support?
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от mitko »

No, this is the BG forum. Writing is only in Bulgarian. How can I help you?

best regards
moderator
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от bobolin4o »

karamilev написа:Здравейте колеги,интерисува ме КТС дали работи с всякакви преходници или си иска неговите на Бош,искам да си купя няколко предходника които не са прикрепени към някоя марка,защото ми писна да броя и мушкам пинове,но незнам дали ще си ги хареса.С универсалния кабел знам че става (пробвал съм) но искам с мултиплексора да е. В моя случай е Ubox 02. Наи-вече става въпрос за бмв мерцедес и евентуално спринтер.
Виж какви начини за подвързване ти предлага програмата - когато си избрал съответното МПС, отиваш на информация, букса за диагностика, и там си има картинки на куплунзи и номерата им по БОШ.
За КТС 520 мисля, че не се предлагат преходници от серията Easy conect... все пак най-точно си е показано там, където ти казвам.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от karamilev »

Добре но ако в оригиналните преходници се крият накакви съпротивления то това означава че какви да е преходници няма да станат,за това питам някой дали е пробвал с различни от оригиналните :?:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от bobolin4o »

karamilev написа:Добре но ако в оригиналните преходници се крият накакви съпротивления то това означава че какви да е преходници няма да станат,за това питам някой дали е пробвал с различни от оригиналните :?:
Както казах вече, за КТС520 са предвидени преходници НЕ от серията ИЗИ КОНЕКТ, а от типа "Специфичен куплунг<->женски банани". Така че, за какви съпротивления става дума тука?
Купуваш си китайски куплунзи за съответните марки автомобили и си припояваш женски банани на необходимите, указани в ЕСИ пинове. Ползваш оригиналния универсален за КТС520 кабел и съответния направен от теб преходник и така...
За Мерцедес с 38-пинова букса знам че, единствения преходник, предлаган от БОШ, представлява куплунг 38-ца, излизащ от прекрасна, огромна, квадратна кутия с 38 дупки на нея, струваща 560 лева...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от karamilev »

ОК,но явно ти не ми разбираш въпроса.С универсалния кабел знам че става,в първия ми пост съм писал че в момента така работя макар и с отделни пинове но то няма значение същото е като с накрайници и запоени банани както предлагаш ти. Мен ме интерисува дали може примерно от едната страна да е съответния накрайник за определената кола а в другия 16 пинова обд мъжка в която да се включва направо мултиплексора (в моя случай Ubox 2)
Веднъж ми попадна един преходник за бмв на адия но с него не стана,пробвах да махна отметката за разпознаване но пак не стана.Проблема може и да е бил на друго място защото нямаше време да пробвам с пиновете да видя дали ше стане.Ако за коли с различни букси от обд не става с мултиплексора и преходници ще продължавам по стария начин с пинове :cry:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от ditex »

Да става, но всеки кабел си има някакво "кодиране". В смисъл че има резистор с някаква стойност който е свързан между някой пин и друг пин. Има документация на Бош за съответния модел КТС, обикновено се нарича Service parts list и в нея са дадени описанията и схемите на тези кабели (SONDERZUBEHOER/SPECIAL ACCESSORY/ACCESSOIRE SPECIAL/ ACCESORIO ESPECIAL)
??-!!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от bobolin4o »

karamilev написа:ОК,но явно ти не ми разбираш въпроса.С универсалния кабел знам че става,в първия ми пост съм писал че в момента така работя макар и с отделни пинове но то няма значение същото е като с накрайници и запоени банани както предлагаш ти. Мен ме интерисува дали може примерно от едната страна да е съответния накрайник за определената кола а в другия 16 пинова обд мъжка в която да се включва направо мултиплексора (в моя случай Ubox 2)
Веднъж ми попадна един преходник за бмв на адия но с него не стана,пробвах да махна отметката за разпознаване но пак не стана.Проблема може и да е бил на друго място защото нямаше време да пробвам с пиновете да видя дали ше стане.Ако за коли с различни букси от обд не става с мултиплексора и преходници ще продължавам по стария начин с пинове :cry:
Това е, с което разполагам...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от karamilev »

Това е, с което разполагам...[/quote]




Ок,с това вече нещата са ми ясни.10х :P
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Преходници за КТС 520

Мнение от karamilev »

Някой колега който разполага с серията Easy conect на ктс 520-570 би ли замерил кръглата букса на бмв какво е съпротивлението на 19-ти крак?Резистора е сложен само на 19-ти крак(маса) последователно.Да видим каква е тази кодировка на бош :mrgreen:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Публикувай отговор