Преминаване от COM към USB

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Disconnected

Преминаване от COM към USB

Мнение от Disconnected »

За съжаление почечето интерфейсни адаптери които използваме за диагностика са предназначени за работа със COM-порт-а на компютъра (серийния порт). Напоследък тенденцията при развитието на Персоналните компютри и на преносимите в това число е отпадането на сериен порт което затруднява работата ни "по вече отъпканите пътища" затова преполагам, че за много от нас представлява интерес чип-ът - FT232B който по своята същност представлява USB<->RS-232 интерфейс. Схемемата за използването на чип-а е проста и всеки който знае от коя страна се хваща поялника би могъл сам да си я реализира. Чипът се продава в Комет електроникс например и цената му е около 7$. Използва се "драйвер" който трябва да бъде зареден преди стартирането на съответното приложение. Информация относно разположението на изводите на чипа можете да потърсите в интернет или да я изтеглите от ftp://85.217.132.132/ .
Пожелавам на всички доходна работа и успех в начинанията !
gmg_service
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 8:21 pm
Местоположение: shumen

Мнение от gmg_service »

Къде по точно в ftp-то е схемата за прехода,колега? :(
Disconnected

Мнение от Disconnected »

ftp://85.217.132.132/Bokluk/Flashbooste ... ics_Part1/

:D извинявам се но съм бил сложил друга директория като главна.
gmg_service
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 8:21 pm
Местоположение: shumen

Мнение от gmg_service »

Колега, ftp-то иска име и парола.Как да се добера до схемата на адаптера? :(
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Disconnected качи го на ФТП-то на сайта

http://www.kolegi.info/phpBB2/viewforum.php?f=23
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Мнение от joroboichev »

Интересно драйвера на този чип дали ще работи под ДОС -идеята е да се ползва за втори COM порт при Visa-ta?
SENNA
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 10:59 am
Местоположение: VIDIN
Обратна връзка:

Мнение от SENNA »

joroboichev написа:Интересно драйвера на този чип дали ще работи под ДОС -идеята е да се ползва за втори COM порт при Visa-ta?
има и други по лесни начини ! и то под ХР .
kaci
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 7:05 am

Мнение от kaci »

Може ли да обясниш какви са те(лесните начини)???
Disconnected

Мнение от Disconnected »

Даже и както какза SENNA за работа под Windows2000/XP да има по лесен начин - използване на Virtual PC в комбинация със "CPU KILLER" е необходим такъв преходник USB-RS232 разбира се може да се закупят от всеки магазин за компютърна техника. Това което съм постнал е за тези които им се занимава понеже аз го използвам в много устройства които правя не само от сферата на автомобилната диагностика.
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от САКСО »

[quote="Disconnected"]Даже и както какза SENNA за работа под Windows2000/XP да има по лесен начин - използване на Virtual PC в комбинация със "CPU KILLER" е необходим такъв преходник USB-RS232 разбира се може да се закупят от всеки магазин за компютърна техника. Това което съм постнал е за тези които им се занимава понеже аз го използвам в много устройства които правя не само от сферата на автомобилната диагностика.[/quote]аз имам такива преходници,можеш ли да обесниш точно как да стане магията щот незнам cpu killer i virtual pc какво правят :?:
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Мнение от joroboichev »

Да под XP знам че става но кофтито е че ползвам малко слабичък лаптоп който ще издъхне ако му сложа XP ,така че ми трябва за win98 знам че има Virual PC за 98-та но не знам дали ще се получи-някой пробвал ли е ?
ceki
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 11:59 am
Местоположение: Botevgrad
Обратна връзка:

Мнение от ceki »

Ще може ли да сроделите как се ползва прехода USB-COM
под XP за VISA?
kaci
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 7:05 am

Мнение от kaci »

Тук има писано доста по темата http://www.carhelp.info/ Аз лично не успях да се преборя.Взех компютър с 2кома и всичко стана без нерви и разочарования.Ако не държиш на всяка цена да си с лаптоп-направи като мен.
ceki
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 11:59 am
Местоположение: Botevgrad
Обратна връзка:

Мнение от ceki »

То и салбички лаптопи има с 2 КОМ порта ,но все се надявах за тази програма да иама по елегантно решение.
eddiesoft

Мнение от eddiesoft »

здравейте,
от скоро започнах да се занимавам със сервизна дейност на автомобили и сега съм на етап проучване на отделните диагностични апаратури.
от 15 години се занимавам с мобилни комуникации, нестандартно електронно обурудване и с компютърна техника.
вав вразка с тази си работа много често ми се е налагало да емулирам ком портове през USB
както беше написано по-нагоре, FT232 върши нелоша работа, но има проблеми при емулирането на RTS,
другят вариянт на емулация е PL2303. za nego sy]o ima drajweri i na momenti se darji dori i po dobre.
ако някой прояви интерес - мойе да ме намери на ICQ за повече информация
Публикувай отговор