Диагностична апаратура ??

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
kotuoshu
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Диагностична апаратура ??

Мнение от kotuoshu »

Колеги здавейте, да попитам малко за тези диагностики.
Да започна с това, че се занимавам само с ремонт на автомобилни климатични инсталации.
Преди 5 години реших, че време да закупя някаква техника, почна се една главоблъсканица едни въпроси, едни търговци дето ти предлагат техники да четят едва ли не и самолети. След много мислене тогава реших да купувам оригинални тестери за автомобилите който най-често поправям.Така в стечение на времето се сдобих с: MB StarDiagnosis, Peugeot / Lexia, BMW GT!, Renault CAN Clip, VAS, Opel-COM. Хвърлил съм око и на техниката за волво ама като му дойде времето. До тук добре ама се получава една бездънна яма, за техника на която не и използвам пълният ресурс да не говори ме за възвращаемост на парите. Та да си дойда на въпроса.
Искам да ме посъветвате за универсален скенер с който да работя и по други марки автомобили, най-вече широко разпространените в България. И колеги интересуваме най-вече климатиците.
Какво мислите за Лънча ?
KTS и Texa са ми скъпи за сега а и не ми се занимава с ъпдейти всяка година, при положение че правя само след гаранционни автомобили.
Всякакви предложения са добре дошли.
Предварително благодаря 8)
kotuoshu
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от kotuoshu »

Колеги никой ли не може да препоръча нещо ???
Всички ползвате пък нямате мнение кое как работи!!!!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от ivanovbg »

КТС-а си има и крак ако не ти се ъпдейтва.А универсално,хубаво и евтино -няма :lol:
Пък като гледам имаш за по разпространените марки.Вземи си и едно ЕЛМ-че и ти стига.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от dyaneff »

Не се сърди колега , но положението е такова , че за да бъде прочетен модулът за управление на климатик на тебе три трябва апаратура ,която може много повече от четене на грешки и триенето им .Може би малко объркано го написах , но мисълта ми беше, че климатик четат само скенери от по-висок клас , тоест раазбирай скъпи.Най добрият вариянт е за всяка марка отделен както си започнал.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от rangel1 »

Kолегата да ме извинява но просто е лудост при това дето има и при условие че му трябват климатици да се замисля за уни техника :roll: Нямам опит а само чета документации но дали ктс или текса ще покриват всички климатици на японки и корейки пък камоли умрелия лънч :roll: май това ти трябва.....................................
kotuoshu
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от kotuoshu »

Благодаря на колегите който взимат участие по темата.
Извинявам се ако съм прозвучал сърдито, не беше така а просто бях учуден как никой не иска да участва в тази главоблъсканица :) .
Нека обобщим: всички вие сте на мнение че Лънча не е подходящ вариант, нали така ?
Диагностика Автоклиматици???
Благодаря
Последно промяна от kotuoshu на Чет Мар 24, 2011 10:19 pm, променено общо 1 път.
kotuoshu
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от kotuoshu »

ivanovbg написа:КТС-а си има и крак ако не ти се ъпдейтва.А универсално,хубаво и евтино -няма :lol:
Пък като гледам имаш за по разпространените марки.Вземи си и едно ЕЛМ-че и ти стига.
Колега препоръчваш ELM-ма като , някакъв алтернативен вариант.
Моля те кажи ми какви възможности има?
Може ли да се ползва едновременно с няколко софтуера на един компютър?
Кой са най - подходящи?
Диагностика на Автоклиматици???
Благодаря
kotuoshu
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от kotuoshu »

dyaneff написа:Не се сърди колега , но положението е такова , че за да бъде прочетен модулът за управление на климатик на тебе три трябва апаратура ,която може много повече от четене на грешки и триенето им .Може би малко объркано го написах , но мисълта ми беше, че климатик четат само скенери от по-висок клас , тоест раазбирай скъпи.Най добрият вариянт е за всяка марка отделен както си започнал.
Благодаря колега, че ще си купя още някоя играчка за определена марка ще си купя, но винаги се получава така, че идва автомобила X или Y и се започва едно цъкане и почесване. 8). Затова си мисля за нещо универсално, което да сведе почесването до минимум.
Предполагам за скенер от по-висок клас имаш в предвид :
KTS - TEXA - Carman за японците - Sun или нещо друго???
Диагностика на Автоклиматици???
Благодаря
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от rangel1 »

Aбе колега напълно си наясно че в твоята област единственното спасение са дилърски скенери макар и китайчета :lol:
Защо се чудиш как да се обуташ с уни ми е интересно :roll:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от ivanovbg »

Aз работя с Модиса на сън.Доволен съм,но корейски не потдържа.По ОБД да,но там няма климатици,а и е доста скъп.
Относно елма ,не бях заглеждал че си писал че предимно се занимаваш с климатици.Елма след 2004 почти всички двг-та чете,а и е евтин.
ВАС-а работи на един комп с всичко .Само БМВ-то си иска собствен хард май.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
kotuoshu
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от kotuoshu »

Еми чудя се колеги ама те да бяха 10 марки, а то качило се всеки на различно возило и писка 8) , и аз така :lol:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от mitko »

Нека и аз се включа . От 2005 се занимавам с автоклиматици и климатроници . Аз съм на почти същия хал ходя с 6 тестера и 3 лаптопа. Така че не се тревожи . Пробвано е, с универсален тестер не става нищо . Универсалния тестер е като всесезона гума (Това означава че се държи еднакво зле във всички сезони!!) Или универсален тестер еднакво зле ще се справи с всички марки . Продължавай да си купуваш каквото ти затрябва . Колкото повече техника толкова повече работа може да се свърши бързо и качествено и следователно повече ........

best regards
kotuoshu
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от kotuoshu »

mitko написа:Нека и аз се включа . От 2005 се занимавам с автоклиматици и климатроници . Аз съм на почти същия хал ходя с 6 тестера и 3 лаптопа. Така че не се тревожи . Пробвано е, с универсален тестер не става нищо . Универсалния тестер е като всесезона гума (Това означава че се държи еднакво зле във всички сезони!!) Или универсален тестер еднакво зле ще се справи с всички марки . Продължавай да си купуваш каквото ти затрябва . Колкото повече техника толкова повече работа може да се свърши бързо и качествено и следователно повече ........

best regards
Другият вариян колега е да минем само на зареждане :lol: :lol: :lol: , и което работи си цакаме клиента което не работи някой ще ни бърше зад....те. Писна ми от такива последните години , хем ни взимат от хляба хем на хората колите трошат. Ама ще му трябва време на Българина да се научи че хубаво и евтино няма.
Поздрави
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностична апаратура ??

Мнение от mitko »

Ами прави като мене . Аз ако зареждам климата и не тръгне ,за да го пусна ако е от електрики или някой ако е спирал имо трябва да се прекодират блокове взимам примерно една цена .Ако друг го е пълнил пак го пускам ,но цената е по 2 . На мен 2006 ми писна от зареждачи ( до тогава се занимавах само с електроника и диагностика) и си купих машина ,за да не се чудя що не охлажда като го пусна ( а то хладилния техник взел 30 лв и сложил 100 грама на самотек :lol: ).
regards
Публикувай отговор