Генератор на импулси (играчки)

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Генератор на импулси (играчки)

Мнение от rangel1 »

http://www.obd2-bg.com/AutoSim/index.html
http://en.sks3058.com/en/ProductView.asp?ID=39
Та въпроса е кой бихте си купили :?: (ако има други оферти дайте линк молим)щото аз още се чудя :roll:
Извинявам се че пак ви занимавам с ч....и работи щото повечето бутате с с апаратура от рода на ктс и ви казва всичко на 100% обаче аз си нямам и я бутам по бабешки :lol: (майтапя се)
Та аз много почнах да клоня към това на дитекс (сега ша кажете тоя пък егати екламния агент) но не просто гледам фактите:
Китайците имат само един коз че има в дисплея милисекунди което е много важно за мен обаче пък на дитекс май показва дютито с голяма точност (догато при чайна е доста грубо) и лесно или по точно мигновено би си сметнал човек милисекундите :roll: Иначе това с синусоидални и 58+2 при чайна е пълна простотия и заблуда :idea: Защото моя скромен опит показва че на входа на АЦП ако подадеш цифров сигнал няма проблем стига нужната амплитуда да е в границите на нормалното(тва важи и за АЦП с двуполярен входен сигнал а му подаваш еднополярен цифров)
А тва за 58+2 наскоро установих че е безмислено защото повечето (даже май всички)съвременни екута ако имат отклонение от синхронизацията между двата вала реват че няма сигнал обороти.Е кого ще лъжем тогава :?:
А относно 20 аперовата изходна каскада на чайна :idea: къв е проблема да боднем един или два мосфета че даже и 100 амперови на генератора на дитекс и да си кълвем квото си искаме :roll:
Дитекс имат корекция на нулата което бай чайна нещо май го е забравил пък бива да го има :idea:
И друго не съм открил за момента.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от dyaneff »

Привет. И аз отдавна го мисля това обаче, никой не може да направи истински функционален генератор за малко пари ,смятам ,че без магнитоимпусните с тяхните различни специфики все едно нищо не си си купил.Много ще се зарадвам ако някой (примерно дитекс) направи нещо което повтаря осцилограма която имаш в библиотеката.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от rangel1 »

Колега мисля че за тия магнитоелектричи дето разправяш май говорим за синусоиди ако нямат вградено ацп
:lol: Е що неможем ги клатим с 0 и 1 :?:
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от dyaneff »

Пробвай вместо магнитен датчик да закачиш имитатора дали еку ще го приеме за нормален датчик.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от ivanovbg »

dyaneff написа:Много ще се зарадвам ако някой (примерно дитекс) направи нещо което повтаря осцилограма която имаш в библиотеката.
Това отдавна го има-казва се Winamp :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от rangel1 »

dyaneff написа:Пробвай вместо магнитен датчик да закачиш имитатора дали еку ще го приеме за нормален датчик.
Подозирам че си прав но понеже нема обясниш с сигурност продължавам да чета :roll: Явно и двете машинки куцат доста :idea:
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от dyaneff »

Чети. В четенето е истината. Погледни апаратчетата какво могат да имитират и ще видиш, че магнитен датчик никой не може да имитира.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от rangel1 »

Ясно разбрах те вече искаш двуполярен сигнал в цифров и аналогов вид с променлива честота и амплитуда :roll: Само не разбрах положителната и отрицателната амплитуда симетрично ли да се променят или по отделно или асиметрично :?: Май нищо нема копуваме а ще си го правим явно :idea: Е имах голямо желание да не се занимавам с глупости ама :!:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от ivanovbg »

Cool Edit Pro 2.0 тази програма върши всичко това и може да възпроизвежда осцилограми през звуковата карта.Не се мъчете с топлата вода :P
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от venelek »

ivanovbg написа:Cool Edit Pro 2.0 тази програма върши всичко това и може да възпроизвежда осцилограми през звуковата карта.Не се мъчете с топлата вода :P
Е сега ако обясниш и как точно се задава какво да възпроизвежда цена няма да имаш :P
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от dyaneff »

И аз благодаря за програмата и моля за пояснение за работата с нея, защото имам описание само за аудио и мп3 и когато вмъкна автомобилна осцилограма сякаш честотата ми е малка или аз не правя нещо както трябва.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от ivanovbg »

Има си хелп и трябва да си поиграете малко.Иначе е доста дълго за обяснение.
и тук има нещо http://www.60-2.ru/forum/viewtopic.php?f=10&t=125
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от ditex »

dyaneff написа:Пробвай вместо магнитен датчик да закачиш имитатора дали еку ще го приеме за нормален датчик.
Когато започнахме да обмисляме какви възможности трябва да притежава един пълнофункционален автомобилен сигнал генератор първото което направихме е да включим към съответния вход на няколко контролера първоначално синусиодален сигнал (двуполярен) след това подадохме импулсен сигнал (правоъгален) двуполярен и накрая премахнахме и отрицателната полувълна. Резултата беше еднакъв, ECU-то не правеше разлика в сигналите и затова решихме да не усложняваме излишно менюто. Изходните сигнали се генерират чрез АЦП и затова няма проблем ако има смисъл някой ден да се добави и друг изходен сигнал, това е само въпрос на програма.
??-!!
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от dyaneff »

ivanovbg написа:Има си хелп и трябва да си поиграете малко.Иначе е доста дълго за обяснение.
и тук има нещо http://www.60-2.ru/forum/viewtopic.php?f=10&t=125
От това което разбирам, не става директно да му покажеш осцилограма от Waveforms.

Относно отговора на Дитекс не схванах какво точно обясни, че независимо какъв е сигнала еку го приема за правилен или, че е прекалено сложно да се изработи пълнофункционален генератор? Примерно да си сложиж на бюрото и да го лъжеш,че е на колата.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от ivanovbg »

Ако си я запишеш с звуковата карта става.Както и да я сравняваш,да видиш и синхронизацията м/у колянов и разпределителен и .....
Колкото до включването на компа на бюро-не е толкова сложно ако е за по старите модели или ако го правиш за един модел.По скоро е безсмислено като се има предвид че и колата е при теб.По важно е не дали работи ,а как работи-аванс впръскване и др. синхронизирано по оборотите.Следящата система е по трудна,не генериращата :lol:
Евентуално за смяна на софтуер,но тогава нямаш нужда от сигнали и датчици-само захранване и комуникация ти трябва.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор