Генератор на импулси (играчки)

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от ivanovbg »

Рангеле, незнам какво се мръщиш и на 555. Точността му е 1 % когато е в режим на чакащ мултивибратор. Това ще рече че при 2 милисекунди точността ще варира м/у 1,995 и 2,005 милисекунди. Днес нарочно си поиграх с един. Наложи се да го загрея с запалката та от 2 да стане 2,1мс. Та първия го пускаш като генератор,а след него включваш втория като чакащ. С първия си задаваш честотата,а с втория продължителността.Един драйвер за нискоомни инжектори със защита и си ти. Ако искаш и цифрово измерване си взимаш един честотомер от млад конструктор - http://www.constructor.bg/mk/Hz_meter.htm , който с малка преработка може да ти мери и дължината на импулса с точност 20наносекунди.

Но пък не се сещам за какво ще ти е, освен за спорт. То не е само да ги щракаш,трябва ти и помпа за високо налягане, управление и регулиране на налягането и ...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Генератор на импулси (играчки)

Мнение от rangel1 »

Колега иванов ясно е че всичко е за спорта (не напразно съм споменал думата "ИГРАЧКИ" в заглавието и още повече си личи от огромния интерес :lol: )
Иначе към 555 нямам забележки а просто съм се изказал неразбрано.Под "точност" исках да кажа че е нужно точно измерване на някой величини за да не се ползва осцилоскоп защото става наистина играчка :idea:
С честотата няма проблем но милисекундите ми разказаха играта :twisted:
Другото което можеби не знаете е че от повеч 2 години работя по играчки от тоя тип с много ++++++++ и най вече съм стигнал до извода че най добрия вариант е софтуерен продукт с елементарна силова кутийка управлявана от ком порт или усб но такова чудо надали ще видите някога защото никой нормален няма го направи защото няма искара и пукнат лев :lol:
Обаче да не забравяме че има и спортисти като мен и постоянно търся софтуерджия да ми се вържи и да каже цена ако успея ще имате всички.
Абе луда работа ........................................
Публикувай отговор