Апаратура за начинаещ

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
nanov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 8:52 pm

Апаратура за начинаещ

Мнение от nanov »

Здравейте ! Това е първото ми мнение в този форум.Регистрирах се преди две седмици с цел да прегледам всички теми и да реша каква автодиагностична апаратура да си купя като за начинаещ и ако потръгне работата да се хвърлям на нещо по сериозно. След като прегледах почти всички теми реших за начало да си взема два лаптопа(единият за дос с два ком порта) ,една виза ,оп-ком,vag hex+can ,elm327 (може да съм пропуснал нещо).Та какво се мнението ви за начало с тези интерфейси?И каква е разликата между продаваните в ebay.com и тези в българските сайтове,съмнява ме ,че и тук са същите китайски интерфейси с голяма надценка и гаранция.Днес си поръчах и книгата Автомобилни датчици на дитекс ,и вече я очаквам с голямо нетърпчние.Предложете ми и вие някаква литература или сайтове,дори и на чужд език.За сега е това друго не се сещам. :)
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Апаратура за начинаещ

Мнение от rangel1 »

http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=24&t=3330
От това по добра проходилка на тая цена няма :idea: Тва ще ти го каже всеки колега.
(може и да не ми вярваш щото нали аз го продавам,избора е твой)И тва дето си го замислил също е идея но повярвай ще загубиш доста време и нерви вместо да схващаш как се движат параметрите и други.
nanov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 8:52 pm

Re: Апаратура за начинаещ

Мнение от nanov »

За тази адиа не мога да намеря нищо в интернет ,със какъв софтуер се използва,дай демо ако имаш
mitkohamar
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:01 am

Re: Апаратура за начинаещ

Мнение от mitkohamar »

Като за начинаещ бих те посаветвал да посетиш някой диагностик в твоя район и наживо да видиш за какво става въпрос.ПОХВАЛА-че си се насочил в тази област която никак не е лесна включително и от финансова гледна точка.Точната диагностика няма как да стане само с кодочетец.Трябват и доста други уреди като мултицет осцилоскоп и др. А относно уреда добре е да си избереш универсален -потдържат повече марки и след като напреднеш и видиш какъв е потока от коли ще си вземеш и фирмен.Вземи си уред от БЪЛГАРИЯ заради гаранцията.НЕ СЕ КОНСУЛТИРАЙ С ТЪРГОВЕЦ.Всеки си хвали магарето.Успех в начинанието.
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Апаратура за начинаещ

Мнение от elninio75 »

С една книга трудно ще стане. Към тези които си изброил можеш да прибавиш и една LEXIA, като за начало са ти достатъчни, а за по натам си зависи от теб. Изборът си е твой от къде ще ги поръчаш както каза и колегата, от БГ гаранцията, а и можеш по-бързо да реагираш при евентуален проблем.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
Публикувай отговор