fiat и vag-com

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
cvetan835
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 4:16 pm

Re: fiat и vag-com

Мнение от cvetan835 »

Колега, кажи ми какво има и какво пише във OTHER DEVICES
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: fiat и vag-com

Мнение от Kirilpm »

Споменах в горния пост - една клавиатура с неразпознат драйвер.Ако говориш за раздела Оther Devices в Device Manager клавиатурата е всичко което има в него даже когато пусна скритите устройства.
cvetan835
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 4:16 pm

Re: fiat и vag-com

Мнение от cvetan835 »

Щом имаш само клавиатура, то значи всички драйвери освен драйвера за клавиатурата СА ИНСТАЛИРАНИ.
Друг е въпроса дали са правилно конфигурирани.... :arrow:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: fiat и vag-com

Мнение от bobolin4o »

Добре де, не мога да разбера какво точно е сложното.
За да работи ФЕС-а е необходим кабел на "com port" било то реален или виртуален.
Като забучиш ВАГ-овския си кабел, който работи с ВАГ-КОМ, в Дивайс Мениджъра ти като какво се разпознава?
Има два варианта, или е в секцията с ЮСБ-тата или в секцията с КОМ-овете. Ако е в секцията с ЮСБ, няма шанс да работи ФЕС-А с него, ако е в секцията с КОМ-овете, виждаш като какъв ком е и във ФЕС-а го избираш.
Ако все пак твоят кабел се разпознава от системата като "Рос-Теч ЮСБ", то с програмката Mprog го флашваш като ЮСБ-КОМ адаптер и после е ясно... не забравяй да запазиш съдържанието на еепрома на кабела си...
Чети внимателно какво съм писал, повече няма да отговарям в тази тема, защото ме мързи да пиша.
Ако нещо пак не ти е ясно, в профила ми има телефон за връзка.
Чао.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: fiat и vag-com

Мнение от elninio75 »

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35889
Ръководството е за унидиаг, но настройките на ком порта е същото както и за ФЕС. Направи настройките точно както е показано в т.1.
Ето ти и жокер, който ще ти спести време и главоболия, след като подкараш драйвера за ком, инсталирай v3.3 работи перфектно, по високата версия иска доста мощен процесор и в следствие на това постоянно дисконектва. След това в настройки дай тест на интерфейса да ти го разпознае(пак спестява време) и тест след това на самият интерфейс.
Enjoy
Всичко това отнема не повече от 2 мин.
успех
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: fiat и vag-com

Мнение от ipivan »

Аз този FiatEcuScan го ползвам с ELM-327.По-лесно е и има повече опции отколкото кабела за Цвагените!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: fiat и vag-com

Мнение от Kirilpm »

Проблема се реши сам по възможно най-баламскя начин.След като сложих драйвер за кабела и не ми го откри рестартирах и пак бучнах кабела резултат - няма никой.На следващия рестарт от никъде се появи като КОМ9 и след като го настроих всичко е в ред.Все още не мога да си обясня защо се случи така.Сега след като се свързах настроих го на минимално latency и го зададох в програмата,когато дам тест ми казва Testing latency with 200 bytes of data...The Operation has timed out и не ми дава резулат с каквато и да е стойност,незнам дали е проблем това защото в момента нямам под ръка фиат с който да се свържа но при проба със свръзан кабел не дава грешка стига до свързване с ЕКУ-то.
Публикувай отговор