Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от bobolin4o »

standi48 написа:Здравейте колеги,
суперб 2.о TDI BSS мотор- проблем с филтЪра за твърди частици.
никаква възможност за регенерация.
опитах като мотор на фолксваген,не става.
някакви идеи...
поздрави.
стан.
Имам идея - KTS...
:mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
sagemmyv65
КОЛЕГА
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 8:16 pm
Местоположение: Добрич

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от sagemmyv65 »

Nissan Almera 2.2 DI някой успял ли е да я диагностицира ? Днес се занимавах за малко, но я няма в аутокома тая кола. Пробвах и с вектра Б 2.2 но не се получи. :)
Those
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юли 24, 2013 4:38 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Those »

Здравейте колеги,
Нов съм във форума , както и отскоро съм собственик на ауто ком цдп - с "блутут"
Тъй като имам уреда от няколко дни и съм го пробвал само на няколко автомобила - все още имам някои неща относно софтуера (делфи), които не успявам да "преодолея". Ще се радвам ако някой, който ползва и има по - голям опит с устройството може да ми помогне.
1. Не съм си конфигурирал мястото отредено за име и данни на компания: не схващам съвсем какво означава : " ISI expert mode" отметката в настройките.
2. Навигирайки в менюто не намирам никъде как да проверя реални киломери на автомобила. Това възможно ли е, поддържа ли се тази опция и къде би следвало да я търся?
3. Какво представлява режима еОБД?
Бих бил много благодарен ако някой отдели малко време и ми разясни в общи линий функциите на тази машинка. Прочетох темата изцяло но в тази насока не намерих много. Мисля че би било полезно на всеки който го прочете. Също така ми е интересно дали някой е успял използвайки аутоком да "обучава" успешно дюзи, клапи, ключове итн., от гледна точка на капацитета на устройството а не личните качества на монтъора!
Предварително се извинявам ако въпросите ми са тъпи или неуместни - все пак съм нов с устройството ;)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от bobolin4o »

Това, че си нов с устройството е ясно.
Освен това си и нов във форума.
Би било уместно първо да кажеш нещо за себе си - от къде си, с какво се занимаваш и т.н. Това можеш да направиш като си попълниш данните в потребителския профил, или тук. Съответно тогава може би някой, който има желание би ти обяснил каквото те интересува.
Поздрави и добре дошъл!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от bobolin4o »

Така, благодаря, че се обозначи вече.
Почвам да отговарям...
1. Не бих се занимавал да попълвам нищо относно себе си в която и да е програма, стига това да не ограничава функционалността и.
2. Това е диагностичен уред и основната му цел е да чете, трие грешки, да показва актуални стойности и т.н. Функцията "реални километри" не присъства в никой марков диагностичен уред. Това важи и за Аутоком-а (той си е марков като се замислиш, нищо, че е китаец). Така че, ако някой производител е предоставил инфо, относно изминатият пробег на автомобила в общодостъпния протокол за диагностика на дадения ЕБУ, и софт. програмисти са го вкарали в програмата за диагностика, то ти би го видял (пробега) в режим "актуални стойности"...
3. EOBD е унифициран протокол за диагностика на моторни ЕБУ. Всъщност те са няколко подвида, в зависимост от скоростта на обмен, ниво на сигнала и т.н. Основната идея е с един диагностичен уред и с един и същ протокол да се диагностицират ВСИЧКИ моторни ЕБУ на света. За отбелязване е, че посредством този протокол се четат, трият грешки и виждат актуални стойности ПРЕДИМНО във връзка с токсичността на изгорелите газове. Е, има и редки изключения...

Надявам се да си поне отчасти задоволен от отговора ми.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Those
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юли 24, 2013 4:38 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Those »

Колега благодаря за информацията, почвам да си изяснявам кое има смисъл да търся и кое не.
Благодарности!
sagemmyv65
КОЛЕГА
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 8:16 pm
Местоположение: Добрич

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от sagemmyv65 »

На някой може да му е полезно пък тъкмо и да не губи време да търси - понеже няма Renault Symbol 1.4 (sirius 32 ems3132) в 2012-та версия на аутокома се избира Dacia Solenza 1.4.
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от madfos »

Здравейте, колеги!
Някой да е прочитал ПИН код на иммото с аутоком-а на автомобили от VAG групата?
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от rudoni »

За какво ти е?Ключаве и синхронизация прави без проблем ,но трябва да четете указанията.Аз съм правил на шкода и ауди като се придържам към указанията на програмата и там ми дава кодове които като въведа става всичко.На шкодата кода на програмата излезе и като ПИН-а?!
С нами Бог!

0886 224486
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от nik7dob »

Една странна случка с китайчето.Отивам вчера да прочета едно опелче,а опком-а съм го забравил,викам аутокома ще спаси положението,пускам аз търся опел - няма опел,гледам киора се,няма опел в менюто,а съм чел не един или два пъти тази велика марка.Както и да е ,върнах се взех си опкома и свърших работата.Като се прибрах пускам другия лаптоп,отварям аутокома и гледам има си опел,чеша се по главата какво става.... и двата лаптопа са с почти еднакво програмно осигуряване,с едни и същи инсталации и версии на програми.И още по-интересното - вечерта деинсталирах,след това инсталирах наново аутокома и пак няма опел на единия компютър - шах и мат!Тази вечер ще направя нов уиндоус и инсталация да видим,не ми е проблем,но ми стана адски интересно как така опел е избягал от китаеца на единия комп.Поздрави.
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от madfos »

С коя версия на софта си колега?
И да не съм офф:
Astra F c18xel не мога да прочета моторния с аутокома. С КТС без проблем се свързвам.
Може да не е опроводен правилно 10 пиновия преходник.
Това ми е първата греда с него, е като изключим някои азиатки, на които им е простено. :)
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от nik7dob »

с 2.12.3.3 съм и на двата компютъра,само че на единия няма опел въобще в менюто.Сравних и другите марки - само орела липсва :lol:
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от renene »

ми то има две версии от тая година
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от madfos »

nik7dob написа:с 2.12.3.3 съм и на двата компютъра,само че на единия няма опел въобще в менюто.Сравних и другите марки - само орела липсва :lol:
Ами като няма OPEL, пробвай с Vauxhall :mrgreen:
...инак слагай 2.13.2.2
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

nik7dob написа:с 2.12.3.3 съм и на двата компютъра,само че на единия няма опел въобще в менюто.Сравних и другите марки - само орела липсва :lol:
На компа на който липсва го инсталирай пак, но на английски и за държава пиши Швеция и ще имаш и опела. Нещо бърка местонахождението и си мисли че си в Австралия :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор