Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

По обд пробва ли се?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от dexter »

Здравейте, единият ми аутоком е с ОКИ чип но е 2012 .1 първият ъпдейт, другият е 2013.1 работи по добре в смисъл чете коли които 2012.1 не чете , а ОКИ чип не знам дали има във вторият , най вероятно няма защото го купувах на по-ниска цена от Китай. Та сега.......да купувам нов , или да си ъпдейтна стария 2012.1 с ОКИ чипа , и най -важното кой може с версия 2014.2 или 2014.1 ????
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

Всички могат с всички. С кои серийни номера са? Предполагам стария е 30250, а новия с 100251.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от dexter »

да старият е 30250 !!! Дайте да го ъпдейтнем бе , това е Аутокома ----- цялата тази тема която пуснах преди 4 години води началото си от точно този хахахахах :D :D :D хахахха :lol: :lol: :lol: !!!!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

Ми ъпдейтвай, в рутракера ги има. Какво чакаш?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от androidcho »

Здравейте, колеги.
Някой пробвал ли е да се свърже с Peugeot DHY/DW10/. Конкретния двигател е монтиран на Fiat Scudo 2,0JTD 16V 2001г.
Autocom CDP+ new VCI от Терзов, релетата цъкат, но докато цъкна ОК и след по-малко от секунда се появява съобщението, че ECU-то не отговаря. Някакви идеи, или просто овцата си сака пръч(Lexia). Също идеи дали е по CAN или K-line?
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

androidcho написа:Здравейте, колеги.
Някой пробвал ли е да се свърже с Peugeot DHY/DW10/. Конкретния двигател е монтиран на Fiat Scudo 2,0JTD 16V 2001г.
Autocom CDP+ new VCI от Терзов, релетата цъкат, но докато цъкна ОК и след по-малко от секунда се появява съобщението, че ECU-то не отговаря. Някакви идеи, или просто овцата си сака пръч(Lexia). Също идеи дали е по CAN или K-line?
По К-line е, незнам за CDP +, но CDP Pro го работи без проблем.
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от androidcho »

Ами по принцип на моята бройка си й работи K-линията, защото с доста коли съм се свързвал вече, които не са по CAN. Може да става нещо с релетата, но си мисля и дали може да е от PC софтуера. Трябва да пробвам с Wurth.
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

androidcho написа:Ами по принцип на моята бройка си й работи K-линията, защото с доста коли съм се свързвал вече, които не са по CAN. Може да става нещо с релетата, но си мисля и дали може да е от PC софтуера. Трябва да пробвам с Wurth.
Мисля , че е hardware проблем.
Те релетата цъкат и при БМВ Е9Х, Е6Х 2005-2007 ама ако не смениш едни съпротивления(CDP Pro) на Si9241 или едни диоди(CDP+) пак не се свърза по К-Line.
А иначе с други марки е ОК.
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от androidcho »

Мисля, че D701 и D703 не бяха правилните. При измерване в права посока показват ~800mV (разпоени от платката), а другите диоди в съседство показваха ~600mV. Замених ги с 1N4007, остава да тествам дали това е бил проблема. Иначе всички релета работят, проверих ги едно по едно.
sasho234
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 20, 2016 1:55 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от sasho234 »

Здравейте колеги! С autocom 2014.1 ще мога ли да въведа кодовете на сменени инжектори на Jeep Grand Cherokee дизел 2007 г.?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от rockton »

-Без да пробваш няма как да разбереш, дано някой колега от тук "присъсвуващите" е правил тази операция(лично аз не съм) с аутоконя :D , и да сподели, може ли го, не може ли го! Ако никой не е пробвай ти и после сподели та да знаем всички!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

sasho234 написа:Здравейте колеги! С autocom 2014.1 ще мога ли да въведа кодовете на сменени инжектори на Jeep Grand Cherokee дизел 2007 г.?
По принцип коня е много слаб с тези автомобили.
Пробвай, но може да поддържа само EOBD.
sasho234
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 20, 2016 1:55 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от sasho234 »

Най-лесно е да пробваш, ама ако го имаш съответния диагностичен уред или софтуер. От скоро имам този автомобил и си търся подходяща диагностична апаратура конкретно за него. Не се занимавам професионално с диагностика и искам да намеря оптималното решение цена- качество за Гранд Черокито.Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарен. В момента ми трябва конкретно да въведа кодовете на новите инжектори.
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

sasho234 написа:Най-лесно е да пробваш, ама ако го имаш съответния диагностичен уред или софтуер. От скоро имам този автомобил и си търся подходяща диагностична апаратура конкретно за него. Не се занимавам професионално с диагностика и искам да намеря оптималното решение цена- качество за Гранд Черокито.Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарен. В момента ми трябва конкретно да въведа кодовете на новите инжектори.
Направо ти казвам - нито Autocom/Delphi V2014 , нито Wurth Wow V5.00.8 няма да ти свършат работа, поддържат само EOBD за тези автомобили.
Преди малко ги погледнах.
Публикувай отговор