Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от bobolin4o »

sasho234 написа:Най-лесно е да пробваш, ама ако го имаш съответния диагностичен уред или софтуер. От скоро имам този автомобил и си търся подходяща диагностична апаратура конкретно за него. Не се занимавам професионално с диагностика и искам да намеря оптималното решение цена- качество за Гранд Черокито.Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарен. В момента ми трябва конкретно да въведа кодовете на новите инжектори.
Аве, Сашо...
Имаш си кола, трябва да и впишеш нови дюзи и се чудиш каква диагностика да си купиш само за това?
Сервизи няма ли?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от NASKO12234 »

bobolin4o написа:
sasho234 написа:Най-лесно е да пробваш, ама ако го имаш съответния диагностичен уред или софтуер. От скоро имам този автомобил и си търся подходяща диагностична апаратура конкретно за него. Не се занимавам професионално с диагностика и искам да намеря оптималното решение цена- качество за Гранд Черокито.Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарен. В момента ми трябва конкретно да въведа кодовете на новите инжектори.
Аве, Сашо...
Имаш си кола, трябва да и впишеш нови дюзи и се чудиш каква диагностика да си купиш само за това?
Сервизи няма ли?
Аве..... ама нека си купи, после пак ще отиде на сервиз. Днес ми дойде клиент с джип Хонда - Американско изпълнение който имаше проблем с климатика, което в моите програми даже го няма, но той си беше купил и фирмена диагностика за Хонда - но не знаеше да работи с нея, даже не можеше да намери климатика. Аз със АТСа го намерих, после и с неговата фирмена го намерих, ама накрая проблема беше елементарен но на диагностика не даваше грешки. Така че успех.
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от androidcho »

Здравейте, отново!
Имах проблем с връзката към Peugeot DHY двигател. Оказа се, че системата е EDC15C2, а не EDC15, към каквато аз се пробвах да се свържа първоначално. До тук добре, изчетох грешките, но за автомобил зададох 406 2.0HDI от 2000 година, а реално автомобила е Fiat Scudo от 99 с такъв мотор. Проблема е, че няма живи данни и не желае да изчисти грешките(да, изключих от контакт за 20 секунди и изчетох наново). Оказва се, че се поддържа и EOBD, от там също показа леко различни кодове за грешки и не знам на кои да вярвам. При EOBD има живи данни, но не са ми достатъчни.
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

Ако грешките ги има, няма как да ги изчистиш.
За живи данни коня пак е слаб при този случай.
Ще ти трябва Diagbox( Peugeot Planet) или FES. (FiatEcuScan или MultiEcuScan с KKL интерфейс)
Но кажи все пак какъв е точно проблема.
Или ходи при професионалисти да решат проблема.
Май е най-точното решение.
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от androidcho »

Май не съм за тази тема вече. Този FES изглежда ще работи с VAG KKL. Проблема е, че не пали(от грешките - датчик налягане в горивната рейка или регулатора на налягане, другото е изгорели подгревни свещи).
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

androidcho написа:Май не съм за тази тема вече. Този FES изглежда ще работи с VAG KKL. Проблема е, че не пали(от грешките - датчик налягане в горивната рейка или регулатора на налягане, другото е изгорели подгревни свещи).
Да, ще работи, но мисля че има и друг проблем за да не пали, освен ако не вдига голямо налягане и ЕКУ да спира дюзи (помпа) ,не съм имал проблем с този мотор.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ipivan »

CDP Pro не се свързва с мотора на E39 520i, с ABS се свързва.
Тук проблема като при E60 ли е,че не съм пипал нищо вътре?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Tr1n17y
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 29, 2017 5:21 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Tr1n17y »

Здравейте,
имах инсталирани на лаптопа Delphi 2.12.1 за камиони и коли, устройството ми е AUTOCOM CDP PRO

като най-големия малоумник реших да ъпдейтна софтуера през линка, който показва програмата и О! чудо ... вече не работи .. прекарах няколко дни в играчка да си инсталирам по-нови версии .. (стигнах до 2.13.1, 2.14.1, 2.14.3 и т.н.) минах и през AUTOCOM - ския софтуер ... след родилните мъки, успях да го подкарам софтуера и тук дойде големия проблем. Хардуерното устройство (autocom cdp pro) не се разпознава от софтуера, пробвах го на тест режим - не става. Излиза си ми COM 3 PORT *VCP*, но дотам. Устройството остава UNKNOWN DEVICE, и при ТЕСТ - дава - неуспешен!
Въпроса ми е, може ли да съм прецакал самият хардуер с инсталацията на новия софтуер И ако ДА,МОЖЕ! какви са вариантите за неговото отстраняване ? В дясно на прозореца с ТЕСТ-а има един UPDATE FIRMWARE!, който не знам дали да го натисна, но скоро май ще го сторя :)

Препоръчайте някой сервиз, където да погледнат устройството, ако се сещате за такъв? Благодаря предварително. Всяка информация ще ми е ценна.
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

Зависи от качеството на хардуера,пробвай с версия 1.2011 да го подкараш после ще го мислиш.
Някои клонинги се омазват след ъпдейт но не винаги.

CDP Pro работи с всички версии - Autocom , Delphi , Opus , Würth.
Стабилната версия на Autocom/Delphi e 3.2013
Würth 5.08
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ipivan »

Tr1n17y написа: Нед Яну 29, 2017 5:27 pm В дясно на прозореца с ТЕСТ-а има един UPDATE FIRMWARE!, който не знам дали да го натисна, но скоро май ще го сторя :)
Изключи лаптопа от интернет и натисни този бутон при свързан адаптер към лаптопа.Трябва да тръгне.Този бутон записва фърмуера който е в програмата на лаптопа във адаптера.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

Не всяка крактната версия ъпдейтва коректно, 3.2013 увисва .
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от bobolin4o »

doktorabg написа: Нед Яну 29, 2017 9:27 pm Не всяка крактната версия ъпдейтва коректно, 3.2013 увисва .
Зависи какво има в папката "firmware"...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

Може Боби,това не е пробвано.
При мен навремето увисна и го направих през Вюрта до fw1520 и нямаше проблем.
Tr1n17y
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 29, 2017 5:21 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Tr1n17y »

Човека, който може да ти помогне е познат тук и по форумите като "terzov". звънни му и съм сигурен, че няма да откаже на помощ.
В Неделя получих това съобщение и ми светнаха очите - РЕАЛНА ПОМОЩ! :)

След като се чухме по телефона и се уточнихме за удобно време в което да се развие помощта, .. искам да споделя с всички вас, че "terzov" направо ме разби.

Влезе си през team viewer-a в компютъра, свали всичко, което му беше необходимо, В РАБОТНОТО СИ ВРЕМЕ! ми обърна внимание и се занимава с един абсолютен дилетант. като мен .. :) и направи всичко, което беше нужно за да подкара хардуера.

Искам да изкажа огромната си благодарност и обещавам повече да не пипам където не трябва!

БЛАГОДАРЯ!

п.с. за почерпката сме се разбрали, на път за морето - звън! :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ipivan »

doktorabg написа: Пон Яну 30, 2017 8:51 am При мен навремето увисна и го направих през Вюрта до fw1520 и нямаше проблем.
Видях че има 1622.Тя как се държи,струва ли си?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор