Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
Angelchov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 6:37 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Angelchov »

Колеги и аз имам същия проблем като колегата по-горе. КАто тръгна да изпълнявам тези указания:

По думите личи че това е NEW VCI устройство (CDP+ или DS150E (New VCI)), щом свети синьо/бяло.
Свържи всичките кабели (USB и OBD), влез в Настройки -> Хардуерна Настройка, избери типа на връзката USB/BT (Com-port/порт), от падащото меню избери COM порта, който завършва на (VCP) и след това натисни ТЕСТ
никаде няма COM port , който да завършва с VCP. Някой ако може да помогне, ще бъда много благодарен
terzov
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 7:16 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от terzov »

Можеше да добавиш моя цитат в скоби, за да могат и другите хора да го разберат с лекота, защото в случая го разбирам само аз. :!:

След като нямаш такъв COM порт, който да завършва на VCP, то би следвало да имаш един от следните проблеми:
- Да е прекъснат USB свързващият кабел
- Да е повреден USB порта на компютъра или на VCI
- Не са инсталирани двата драйвера
Angelchov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 6:37 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Angelchov »

Извинявам се колега. Ама сам се наврял в колата и се ядосвам. Компютъра го разпознава като Юсб у-во. Би трябвало да има връзка.
А кои драйвъри трябва да се инсталират?
terzov
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 7:16 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от terzov »

Драйверите намиращи се в инсталационната директория. Например в C:\Program Files (x86)\Delphi Diagnostics\DS150E (New VCI)\Driver\USB
В Device Manager има ли липсващи драйвери в Other Devices/Други Устройства?
Защо не потърсиш помощ от човека от който си го закупил?
Angelchov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 6:37 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Angelchov »

Купуван е от Китай, за това няма как продавача да помогне.
Но ти благодаря. Всичко заработи. Ако имаш идване към Пещера или Пазарджик пиши задължително ще почерпя.
terzov
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 7:16 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от terzov »

Аз съм си от Пазарджик.
Редно е да споделиш как заработи, за да знаят и другите.

Предполагам използваш измислената версия 2014 Release 2, която идва с всеки диск от Китай и която не се инсталира чрез инсталатор, а с "COPY/PASTE"
Angelchov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 6:37 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Angelchov »

Точно такава е версията. Като цяло заработи добре. Показа всички стоиности и грешки. Но все пак съм любител и тепърва прохождам, така че не мога да дам някаква по конкретна информация. Мерси още веднъж. Кажи кога и къде да почерпя.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ipivan »

terzov написа:Предполагам използваш измислената версия 2014 Release 2, която идва с всеки диск от Китай и която не се инсталира чрез инсталатор, а с "COPY/PASTE"
А коя е последната най-добра версия?
И работи ли с Вин8.1,как стои там въпроса с драйверите?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
terzov
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 7:16 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от terzov »

Всички версии си работят с всички операционни системи Windows до сега.
Няма никакви проблеми с драйверите, а ако има такива, то просто се инсталират ръчно.

За момента има две версии от 2014 година и те са 2014 Release 1 и 2014 Release 3. И двете версии изградени на базата на 2.13.3, но базата данни с поддържаните модели е от по-новите версии. Модифицирани са от един румънец, който беше кракнал защитата на няколко версии преди това.
Версия 2.14.3 не показва правилно всички кодове за грешки и за това не е за предпочитане от мен.
Версия 2.14.1 се очерта като най-новата работеща.

Не е за пренебрегване и факта, че версия 2.13.1 също работи добре като допълнение. Един пример за това е липсата на живи данни за някои модели VAG 1.6 и 1.4 (ако не се лъжа със Siemens ECU) при всички версии след 2.13.1.


@Angelchov - Не искам да черпиш, а просто помагай с каквото можеш във форума. :)
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от doktorabg »

Angelchov написа:Извинявам се колега. Ама сам се наврял в колата и се ядосвам. Компютъра го разпознава като Юсб у-во. Би трябвало да има връзка.
А кои драйвъри трябва да се инсталират?
Имаш преплитане на драйверите и затова го разпознава като USB а не като VCI.
Има едно FTCLEAN. EXE което изчиства всички такива драйвери.
След това на различни usb от РС/Лаптоп си включваш устройствата и наново им инсталираш драйверите ръчно и е ок.
Само си запиши кое на кое usb e.
gramis
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 08, 2015 8:21 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от gramis »

Здравейте колеги!
от няколко месеца ползвам аутоком cdp+,вчера се наложи да закача бмв е 60 дизел и неможе да направи връзка,влиза само през eobd където чете само двигател. преди време с пежо 307 2.0хди също не можах да се свържа. дали проблема е в тези диоди 1n4148?
Поздрави!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

Вероятно. Първо ги смени и двата и пак пробвай.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gramis
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 08, 2015 8:21 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от gramis »

мисля да ги сменя тия дни и ще пиша за резултата
Duorkin
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 1:47 pm
Местоположение: Перник

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Duorkin »

След закачане на Поло 1.1 комуникацията на тестера умря :( оказа се че FTDI чипа е дал фира.Обадих се на доставчика и ми отговори че имали проблем с комуникацията с тези коли ?? .Какъв може да е проблема?
Диагностика,монтаж и ремонт на ГИ.Перник
realprofesora
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 09, 2014 6:06 am
Местоположение: Stara Zagora 0877046889
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от realprofesora »

Аутоком Делфи- чета всичко с изключение на японските коли....днес не можах да хвана Мазда премаси 2003 бензинка.
За Стара Загора помагам с диагностика 0877046889
Публикувай отговор