Газ-анализатор GA-400

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Газ-анализатор GA-400

Мнение от ipivan »

Прецака ми се кислородния датчик на газанализатора.
Въпроса ми е има ли смисъл да го пращам в АДИА за смяна на датчика и евентуална калибровка,или да си сменя сензора сам?

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Газ-анализатор GA-400

Мнение от rockton »

-Имам същия газ анализатор вече пет години безотказна и коректна работа,кислородният датчик има определени часове живот и работа, дори да не е монтиран в газанализатора, а само отворен изваден от опаковката, то той старее. Та на третата година върла експлоатация забелязаях че в някой случаи моят взе да показва шашави стойности, обадих се на Иво Церов за консултация и междувременно му поръчах да ми изпрати един нов кислороден сензор(да имам готов нов под ръка), като междувременно продължих да "мъча" :mrgreen: устройството със стария датчик :mrgreen: Но преди около година нацяло умря, отворих, почистих навсякъде вътре и смених датчика....(На датчика беше се разпаднала пласмасата по корпуса и изходите към маркучетата :mrgreen: ) По принцип няма нужда от калибриране ако не си забелязал отклонения в стойностите,,или ако не си пункт за годишен технически преглед.
Сменяй и продължавай да бачкаш уреда е чудесен и безотказен щом му е здрав датчика.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Газ-анализатор GA-400

Мнение от ipivan »

Писах и на АДИА и Иво Церов ми отговори същото,да си го сменя сам.Не съм пункт за ГТП.Моя газ-анализатор изкара почти 4 години с оригиналния датчик.Иво ми писа че на оригинално вградения датчик производителя му дава живот 1 година.Иначе отклонения в другите показания няма.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор