Диагностика на трактори и комбайни

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от galin »

Здравейте колеги,
някой има ли опит в диагностиката на трактори, комбайни и други селскостопански машини. Говорим за машини от по ново поколение който позволяват диагностика. Основното ми питане е дали някой е пробвал диагностика с KTS? Ако някой работи с друг тестер и е диагностицирал селскостопански машини да сподели опит.
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от sinigera »

TEXA
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от galin »

Днес проучих въпроса с текса в Нитех ама мойте хора там ми казаха че не е кой знае какво. Просто универсален тестер, някъде се закачала перфектно някъде изобщо не. С бошовците говорих догодина вадели нова платформа на КТС трък плюс агро машини ама ква цена ще е :roll:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от rudoni »

ами то всяка техника е така! има и плюсове и недостатъци и се налага ЗАД компютърното устройство бързо да реагира!с пренастройки , програми и т.н.! няма Панацея! има Голгота!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от ivanovbg »

При тракторите и комбайните не важи ли ОБД2 стандарта? Не че ги има много в София, ама като дойдат на протест и окапят пред Народното събрание с какво ще ги четем за а ги отпратиме? :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от galin »

ivanovbg написа:При тракторите и комбайните не важи ли ОБД2 стандарта? Не че ги има много в София, ама като дойдат на протест и окапят пред Народното събрание с какво ще ги четем за а ги отпратиме? :lol:
Ами явно не важи като видях колко букси продават към тексата... Джон диър, Клас и Ню Холанд са все с различни букси, отделно с текстата са вадили на джон диър комбайна некви кодове на мотора после при дилъра са им казали че нямат такива кодове...абе луда работа. А пазара тепърва ще се разработва там и цените вървят от 100 лв нагоре за закачане на място и триене на грешки. Винаги има по един опитен механизатор да си оправи сам трактора само трябва да го насочиш :lol:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от rangel1 »

Колега извинявай че се намесвам в темата ти но и аз проявявам голям интерес към тези машини защото одавна си търся такава работа и наистина е доходна отколкото в сервиз да се занимаваш с автомобили :idea:
Иначе идеята ти е гениална но мисля че няма как да стане :idea: а е възможна само в фирма която може да инвестира свинска пара за дилърски скенери и да работиш в нея за добра залата :lol:
Нямам представа от селско стопански машини но се опитвам да следя новите принципи на работа и систематизиране на нещата и след като в машините все повече се иска централизирано управление от централен модул който си следи всеки прикачен инвентар +основните функции на машината ..............как по дяволите с ктс или текса или ............ще успееш примерно да опознаеш,адаптираш,конфигорираш и т.н.някой прикачен инвентар като хедер ,дискова брана,багерна кофа ,гребло и още хиляди глупости :?:
Всеки четец ще прочете мотора но тва е последната болка на тия машини май :roll:
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от galin »

На багерната кофа какво има да и адаптираш? Прикачения инвентар скоро не виждам да стане с ЕКУ. Тука се иска основно мотор, хидравлика, клима и автомат кутия.
На тексата ми казаха че почти всичко е хванала на трактор Джон диър ама на същата марка комбайна нещо се е запънала. Аз работя трета година с KTS и честно казано не виждам по добър уни тестер. Така че очаквам да не се изложат.
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Диагностика на трактори и комбайни

Мнение от renene »

:mrgreen:
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
Публикувай отговор