проблем

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

проблем

Мнение от donkole1 »

здравейте колеги нов съм във форума и пресен собственик на мулти диаг ,закупих го от склад66.Инсталирах го на същият ден закачих 2 коли и на 3 та той се предаде.Обадих се в склад66 влязоха пробваха се и те опитат неоспе6ен ре6ихме че R klasa няма да чете пробвахме с др кола пак не можа да се свърже.
След което го върнах пратиха ми др МДО и то по същият начин пратих си и компа.Казаха че проблема е в USB портовете на компа.купих си др комп и пак инсталации и глупости този път при професионалист и пак него разпознава като устройство и тва си е някои имал ли е акъв проблем като забравих да кажа че и кабелите са подменени от склад66.Първият комп беше дел 520 а втория тошиба текра.ще почерпя ако някои може да помогне.благодаря предварително
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: проблем

Мнение от delio »

Гаранция има ли
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: проблем

Мнение от milennyc »

Колега ти ли ми званя за помощ? Не тръгна ли през COM порта?
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем

Мнение от donkole1 »

Да колега аз ти звънях. През кома върви обаче постоянно ми изписва че иска през USB. То иначе е в гаранция. Вече го подменяха веднъж
surol
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 7:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: проблем

Мнение от surol »

От кой град си? Ако си в Бургас ми се обади 0887735528 Антон Димитров. Ще проверя USBтата и ще видим дали комуникира изобщо. Може и да пробваме на друга машина 8)
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: проблем

Мнение от plamenpenis »

проблема е в чипа който комуникира с usb-то! в последните версии на устройството това се оказва големия проблем :)
сменяш го с нов и си готов или караш на ком порта
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: проблем

Мнение от plamenpenis »

сега се сетих ако номера ти е 070340 проблема е от това! трябва да се префлашне пикчето.....
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем

Мнение от donkole1 »

колеги върнах го пак в Пловдив,и сега си е ок.Обаче сега пак забелязван тва в продължение на месец(не е нали нещо единичен случаи) с мерцедес работи на половина особено с по новите след 2004 г. Не може да се свърже с половината модули,главно скоростни кутии.С което на колегата milennyc няма проблем . Почвам да мисля,че нещо не му е сила Мерцедеса.Иначе пак Опел и ваг групата е перфектен.
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: проблем

Мнение от plamenpenis »

с какво ги качиш тези мерцедеси? с мултидиага или с даш-а
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем

Мнение от donkole1 »

С диага колега така и не пожелаха да ми сложат DAS нямало смисъл и т.н .един колега от форума ми даде линк за ДАС ама версията била слушким стара и неще да го ева.
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: проблем

Мнение от plamenpenis »

ще трябва да те разочаровам но пак проблема е в кабела! може да имаш проблеми примерно със старите мерцедеси с голямата букса и то ако не ползваш правилен преходник! за даша освен да го инсталираш на виртуалката трябва да се инсталира и един фаил за да работи с мултидиаг кабела ! и работи само с ком порта....
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем

Мнение от donkole1 »

ще пробвам пак да видим.Той принципно си е на виртуалка ама не пали
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем

Мнение от donkole1 »

Пробвам не ще и не ще,все едно и също повтаря слушким стараи версия и тва си знае.Ако имаш нещо по работещо плс за link .пък бирата е от мен
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: проблем

Мнение от plamenpenis »

donkole1 написа:Пробвам не ще и не ще,все едно и също повтаря слушким стараи версия и тва си знае.Ако имаш нещо по работещо плс за link .пък бирата е от мен
napravi snimka da vidim kakvo pi6e
Публикувай отговор