К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от tnikolov »

Проверете ги преди да ги ползвате. Най вече на фиатския преходник. Според мен на моя му е разменено захранването.
pbpentchev
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:38 pm
Местоположение: София

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от pbpentchev »

Комуникацията при FIAT става през масата и К линията ,на акумулатора се закача само плюсовата клема. Масата си идва от буксата.


on the 16 pin obd2 connector use the following pins
4- chassis ground (connect to ground on 3 pin connector, or any good chassis earth)
5- signal ground (connect to black wire pin on 3 pin connector)
7- k line (connect to white wire pin on 3 pin connector)
16- 12vDC (connect to battery positive terminal)
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от rudoni »

дайте решение на проблема с този кабел.при мен захранването отивах на 14 пин "-".няма и 3 към 7 пин(К линия).доста омотан.другите са в час.новлидаправя или този преработка?!
С нами Бог!

0886 224486
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от rudoni »

Аз го реших като не закачам "минуса"към АБ.прибора си взима "маса" от 3 пин букса.
С нами Бог!

0886 224486
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от ditex »

Забелязах проблем с връзка към всички спринтери с 14 кракова букса. Не мога да се свържа към нито един контролер. Пробвах на три буса, ползвах преходник само за двигателя 14 пина към женско обд2, а след това като нямаше резултат се помъчих да местя крак по крак по другите контролери, отново неуспешно. Мисля че се изисква по специален кабел, някой има ли информация за него?
??-!!
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от Ilko »

Аз пък днес точно със Спринтер ЦДИ 2001г. се вързах (с двигател) с преходния кабел и с Ауто Ком.
sonchev
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 5:55 pm

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от sonchev »

при мен проблема е същия, не може да се свърже с мерцедес ц 180. 2000 куб.
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от dexter »

Преди време колегата Terzov m ме светна че тия кабели не са опроводени напълно, ставаше дума за кабел 38 пин за мерцедес, като го отвориш и има само 4 кабела запоени :shock: ...толкоз, купих си отделно от склад 66 букса 38 пин и обд опроводено напълно, извадих схема на буксата от адиасис и я опроводих , ма ме е страх да пробвам, намерих после в един руски сайт друго опроводяване за КТС ??? не знам аутокома с какво може да работи???
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от rangel1 »

dexter написа:Преди време колегата Terzov m ме светна че тия кабели не са опроводени напълно, ставаше дума за кабел 38 пин за мерцедес, като го отвориш и има само 4 кабела запоени :shock: ...толкоз, купих си отделно от склад 66 букса 38 пин и обд опроводено напълно, извадих схема на буксата от адиасис и я опроводих , ма ме е страх да пробвам, намерих после в един руски сайт друго опроводяване за КТС ??? не знам аутокома с какво може да работи???
Не се занимавай с глупости ами си направи един ръчен мултиплексор с галентни превключватели и индикация на кой пин от обдито съответния четец търси К линията и Л линия.
Това го бях замислил отдавна и щеше да бъде страшен униплексор за всичи европейски кочини и за почти всички масови кодочетци но така и ще си остане проект.
Дано си разбрал идеята.
terzov
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 7:16 pm

Re: К-т кабели за AUTOCOM - ВНИМАВАЙТЕ!

Мнение от terzov »

Ето така трябва да е опроводен 38 пиновия преходник за MB за да работи със Autocom CDP.

Код за потвърждение: Избери целия код

OBD - 38
1 - 4
2 - 6
3 - 8
5 - 1 
6 - 11 
7 - 12
8 - 15
9 - 16
10 - 19
13 - 30 
14 - 31
15 - 35
16 - 3
Публикувай отговор