Въпрос към колегите изпoлзващи bluetooth

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Въпрос към колегите изпoлзващи bluetooth

Мнение от tnikolov »

Искам да купя Bluetooth USB Adapter който доказано работи добре. Тези по магазините са пълен т...к.
Моля споделете кой какъв ползва, цена и откъде е купуван .
cvetan835
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 4:16 pm

Re: Въпрос към колегите изпoлзващи bluetooth

Мнение от cvetan835 »

Щом тези по магазините са пълен "т....к", специално произведен за теб ли искаш да е този който търсиш?
Не се заяждам, а просто ми е интересно какъв е проблема със тези, които си използвал (не си пояснил какви и на базата на какъв контролер са били...).
Защо не опиташ със Mini PCI-Express модул или пък ако е по-стар модела на лаптопа със Mini PCI BT модул?
В случая това е в пъти по-удачният вариант спрямо USB моделите, който се вижда че са доста малки и съответно не може да се мерят с miniPCI/miniPCI-e моделите......
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Въпрос към колегите изпoлзващи bluetooth

Мнение от ditex »

По магазините има и хубави. Bluetooth адаптера трябва да е class 1, това означава че връзката не е максимално 7 метра както при клас 2 а е до 100 метра ??. По мои наблюдения връзката е много добра до около 40-50 метра. Може да мине и през една стена но тогава разтоянието е по млко. Но има едно важно условие: и двете устройства които са чифтосани трябва да са клас 1. В противен случай връзката си е пак 3 метра. Такива има и доста евтини но съм постигал добри резултати само с устройства които съм купувал на цена 40 до 70 лева.
??-!!
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Въпрос към колегите изпoлзващи bluetooth

Мнение от tnikolov »

cvetan835 написа:Щом тези по магазините са пълен "т....к", специално произведен за теб ли искаш да е този който търсиш?
Не се заяждам, а просто ми е интересно какъв е проблема със тези, които си използвал (не си пояснил какви и на базата на какъв контролер са били...).
Защо не опиташ със Mini PCI-Express модул или пък ако е по-стар модела на лаптопа със Mini PCI BT модул?
В случая това е в пъти по-удачният вариант спрямо USB моделите, който се вижда че са доста малки и съответно не може да се мерят с miniPCI/miniPCI-e моделите......
Това което намерих в Технополис и Техномаркет беше единствено едно чудо наречено "Привилег Б3" за 8.90 лв. Драйверите се теглят от линк написан на парче хартия, след инсталацията ми излезе надпис че е демо версия и ползвам 50% от капацитета. С триста зора успях да го вкарам в USB-то, и то толкова трудно че не бих рискувал повторно - за 10.00 лв няма да си осакатявам лаптопа. Стартира си сам и като капак с него се зарежда автоматично и фейсбук.

Не ми е проблем да похарча 40-50 лв, просто искам да купя нещо което което да върши работа и да не се занимавам постоянно с него.
cvetan835
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 4:16 pm

Re: Въпрос към колегите изпoлзващи bluetooth

Мнение от cvetan835 »

Тогава може да си вземеш нещо за USB на Belkin или по-добрият вариант miniPCI/miniPCI-e ...........
Друг вариант не виждам... .. .
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Въпрос към колегите изпoлзващи bluetooth

Мнение от stoqn »

Ние сме с belkin добър е около 50 лева беше преди 3 години,добър захват има и през стена е хващал:)
Публикувай отговор