KTS

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

KTS

Мнение от Kirilpm »

Доста търсих из форума,но не намерих тема,в която да е разнищена тая техника,поне не това което ме интересува.Обмислям покупката в близко бъдеще,защото текущия ми тестер има пропуски в Европа,които ми пречат.За начало мисля да се спра на КТС 2ра ръка със софтуер набави си сам.Знам че ще има упреци откъм избора,но това ми позволяват финансите и количеството клиенти.Та съм се насочил към серия 500,най-вече към 570,при положение че ще го ползвам с приличен лаптоп не мисля че има смисъл да се дават пари за моделите с touchscreen.Интересува ме как стои въпроса с мултиплексорите,преходниците и кодировката им,сериите изи конект,как работи като осцилоскоп?При кои марки проявява слабости,най-вече сред европейските,знам че думата "универсално" не важи,въпроса е да покрива това което Snap On-a не може.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: KTS

Мнение от galin »

Перфектен избор! Аз работя с КТС 540 от три години и нямам никакви проблеми, мултиплексора е вграден отдолу на тестера с две щипки. Всичко що е европейско се чете без проблеми, малко куца на някой фордове ама те и фирмените им тестери не ги четат.. форд да го еба :lol:. За мен от уни тестерите това е най-доброто. Нитех ми правиха презентация на на Текса....пълен ташак като го сравних с КТС, колата беше Астра H CDTI. Този 570 мисля е с осцилоскоп, аз много исках такъв ама не ми стигнаха паричките.
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: KTS

Мнение от САКСО »

Аз пък съм на друго мнение,имах ТЕКСА,сега имам КТС...грам не съм очарован от него,в някой случай е много по зле от ТЕКСАТА...говоря като цяло а не за ОПЕЛ,защото за опел има ефтина и по-добра алтернатива...и КТС не е избора ми за тая марка...
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: KTS

Мнение от Kirilpm »

За Опел си карам с Snap On MTG2500,OpelScanner и OP COM най-новата и една по-стара весия не помня точно кой номер.При положение,че не се занимавам с програмиране на табла,имобилайзери и обучение на ключове,за основна диагностика ми вършат прекрасна работа,много малко опели идват,които да не мога да покрия.Проблемите ми са Пежо,Рено Ситроен Форд и Италианските и някой модели на мерцедес,там лекувам с Carsoft.Kофти е,че взех за универсален скенер американски продукт - с азиатци и американски няма ядове ама с европейските има пропуски,но в никакъв случай не е на нивото на КТС,хардуерно повече ми харесва,но при софтуера няма място за сравнение.За КТС ме гризе въпроса каква е кодировката на преходниците,съпротивление между крачетата съм чувал че има,върви ли направи си сам и дали ще работи с китайското творчество гледам доста видове продават братята китайци дори и мултиплексорни кутии за различните букси.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: KTS

Мнение от galin »

Kirilpm написа:За КТС ме гризе въпроса каква е кодировката на преходниците,съпротивление между крачетата съм чувал че има,върви ли направи си сам и дали ще работи с китайското творчество гледам доста видове продават братята китайци дори и мултиплексорни кутии за различните букси.
Няма какво да го мислиш бучиш ОБД буксата на КТС-а и приключваш, не ти трябват никви китайски глупости и творчесто, там всичко е измислено. Преходници аз имам само към опел 10 пина, щото правих много такива в началото. За БМВ и Бенц използвам Уни кабела с бананите и кабелчета с пинчета, ама всичко мина на ОБД вече. За мен лично е безмислено да наливам пари в преходници щото с фирмените букси почнаха да изчезват. Аз на стари бараки не се натискам много нерентабилно е само загуба на време.
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: KTS

Мнение от Kirilpm »

Ами във всеки случай ще ми трябват преходници поне за старите френски коли.Имам от другия тестер такива и извел от буксата мултиплексорна кутия на някои, та се чудя дали ще работят на КТС-а.Дали ще работи с преходници тип ОБД женско до някаква букса примерно 10 пин на опел,3 пин на фиат?При мен положението е такова,че повечето клиенти идват от доста време преди да се захвана с диагностика за ремонти по механиката и сега когато включвам диагностиката като услуга е малко кофти да натиря стар клиент да бие 30км до Бургас за да му изтрият една грешка.Някой който ползва КТС570 или друг подобен с осцилоскоп може ли да сподели впечатление от осцилоскопа?Текущия скенер вади под формата на графики,живи данни,които изчита от контролерите,което си е полезно,но отделен осцилоскоп вграден в скенера си е друга бира...
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: KTS

Мнение от Kirilpm »

Аз не мога да разбера как водя монолог и се самонавивам?С оглед на това,което си ми отговорил и съм се съгласил задавам други въпроси,които ме интересуват относно КТС,нали това е идеята на форума да питаш,да помогнеш на някой питащ?Съгласен съм,че с ОБД буксата ще чета много коли но при мен има и по-стари преди 97-8 година.За КТС няма самонавиване,изчетох тематите за pass thru и за акутоком и съм решил да се спра на КТС като варянт с по-надежден софтуер и с надеждата да му служи по-дълго време,някой може с право да ме разкритикува за избора и с право не съм широко запознат с функциите на този тестер, а и в спора се ражда истината.За всичко което казваш относно КТС съм съгласен питал съм и за проблемите с форда,доста колеги се оплакват,там поне съм доволен от другия тестер,но за ОП КОМ-а смятам,че го подценяваш сигурно ако си почнал с КТС си мислиш,че е да се качиш от мерцедес на каруца,но мога да заявя че ОП КОМ-а ми върши прилична работа вече 3-4 години,това беше един от първите кабели,които закупих,не е никак излишен особено ако се започва с ограничен бюджет.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: KTS

Мнение от bobolin4o »

Като собственик на KTS 570 от доста време, мога да кажа само едно - не съжалявам за нито един лев, даден за него.
Туй не закача, онуй закача, е има ли някакъв тестер, дето всичко закача? Като не мога аз, има колеги в града с друга техника. Между другото, забелязал съм, че не закача коли, които по принцип нямам желание да правя... :mrgreen:
Осцилоскопа е чудесен за диагностика на датчици (включително и синхронизацията им), управление на бенз. дюзи, управление на запалителни бобини, че и за проблеми в CAN шината ако щеш...
Блутута е на ниво, целия паркинг пред сервиза покрива без проблем...
Какво още може да се желае от тая машинка? Може би по-ниска цена...
Мойто мнение е да скачаш в чувала.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: KTS

Мнение от Kirilpm »

Спора за КТС или ОП КОМ ще се проточи дълго и мисля,че няма смисъл да се прави такова сравнение за мен в този случай всичко зависи от финансите.Днес ходих да гледам един КТС520 в действие доволен останах,боша се разбира с българската реч много удобен интерфейс,отидох с една кола която ми правеше чалъми в четенето на АБС (Мерцедес 200 ЦДИ) изчете му всичко.По късно докато "ловувах" из ибей ми попаднаха тези http://mercedes-user.com/memphis/bb/fil ... rd_905.jpg карти,някой може ли да поясни за какво служат,firmware? някакъв специален софтуер?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: KTS

Мнение от bobolin4o »

Прилича на КТС 500, не ти трябва.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: KTS

Мнение от Kirilpm »

САКСО написа:Хахахах абе колега Галин,за тебе КТС-а ли те прави майстор :?: точно това което ми описваш ми се е случвало многократно и ще продължава да ми се случва,в такъв момент само се смея и показвам че разликата не я прави кабела че бил КТС или ОПКОМ,разликата я прави главата на раменете ти :lol: радвам се че има колеги които ползват КТС,все пак трябва да има работа и за професионалистите 8)
Цитирам този път,за да не каже някой че чета между редовете.Това,че не коментирам всичко което пишете не значи,че не го чета,за неща от които не разбирам си мълча :) Ако модераторите сметнат за нужно да махнат последните ми коментари,според мен темата трябва да се развие в друга посока.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: KTS

Мнение от rudoni »

Колега , защо не идеш в Интер експо център където се правят изложенията на сервизно оборудвае и да видиш какви чудеса има!!!! Ама се искат парички или добър автопарк!Изглежда имаш и двете !?Поисках преди 5 години да си купя на изплащане един профи уред за 15хил евро на лизинг.А те ме питат -от къде сте! От Крумовград казвам. А те -политиката на фирмата е за дистребуция в населини места с жители над 30хил човека .Съжеляваме но не можете да ползвате нашите услуги!Сега ползвам отделни по марки скенери и такива направени и изпробвани от колеги (руснаци)устройства за диагностика коиито си изработвам сам по техни схеми . Но се изкуших от цената и си купих Ауто ком . Работи перфектно!По коментари "русите" хора - предпочитат го пред КТС! И сигурно има защо!
С нами Бог!

0886 224486
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: KTS

Мнение от Kirilpm »

Извинявам се за заблудата,в която съм ви оставил.Работя в едно село покрай Поморие и диагностиката едва сега я уча,нито автопарка е чуден 80% от колите са преди 2000,и то е ясно за това имат пари това карат хората,та и парите за ремонтите на повечето могат да им се сторят смешни,но ако работя на цени като в София или Бургас ще си седя вкъщи.Ако имах средствата въобще не бих се замислих и бих скочил на нов КТС,но за сега не мога да си го позволя и се ослушвам за втора ръка като разчитам на мнения от хора които са го ползвали,не тъговци които ще ми го захаросват половин час без да кажат нищо съществено.Аутоком-а също ме впечатлява от прочетеното и най-вече от цената и безплатното обновяване,благодаря за четивото което предлагаш,не се бях сетил да погледна и братушките какво казват,а често по принцип следя техния форум.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: KTS

Мнение от rangel1 »

Брей пак купон ако може и аз :oops:
Хора абе кво обсъждате като всички знаете че най доброто е КТСа (на мен че не ми харесва софта не означава че не е най добрия в много точки).
Другото което знаете всички е че няма такова нещо дето да разковава света :idea:
Е понеже аз не закачам коли но няма пък такъв идиот в форума да е ровил повече от мен за сравнения и спецификации (които са 90% верни)та да кажа и аз моето мнение напоследък :idea:
Ами нещо съм съм очаян от така наречените "дилърски китайчета"и от оригинални дилърчета :lol: (просто не струват а защо всеки го знае)
Просто си взимате КТС ,ДЕКсуперскан,КАРМАНА и АТС900 (смешно ви е за атса но има много козове повярвайте)около 15000лв и сте 6точки :lol:
Другото всичко е БОКЛУК с частично изключение на тексата (която е посредата)
mitkohamar
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:01 am

Re: KTS

Мнение от mitkohamar »

Ако се занимаваш само с автомобили вземи KTS.Добра инвестиция е. Ако работиш и по камиони, строителни и селскостопански машини по правилния избор според мен е тексата и по специално ndvigator TXT.По слаба е по техническа информация от KTS но пък покрива повече машини.
Публикувай отговор