Търся съвет...

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
miro
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 11:18 pm

Търся съвет...

Мнение от miro »

Здарвейте на всички, преди време реших да закупя диагностична апаратура, но ивестирах в друго. Сега имам възможност да закупя апаратура, но не мога да се ориентирам, тъй като се занимавам с ходова част и това е нещо ново за мен. Какво бихте ме посъветвали дали да инвестирам в маркова апаратура-BOSCH, TEXA, ADIA. Сега намирам изгодни кодочетци с ELM-327, 322 процесор и двуканален осцилоскоп D810 на BrainBee, и се чудя дали са равностойни на марковите. Или е най-добре да закупя цялостна система на BOSCH FSA-740?
Iordan.Dotchev

Мнение от Iordan.Dotchev »

Заповядай на панаира в Пловдив от 25-30.09.06.

Ще ни намериш на площ 3Е3 в 3та палата. Ще можеш да видиш уредите и да поговорим. С Бош можеш да имаш цялостно решение, включително и частите които ти трябват.

Ела, виж и избери

Поздрави
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Ако финансово не си притеснен и ще работиш различни марки автомобили Бош е добро решение.В последствие може да исползуваш и друга апаратура като помощна.
Разликата на апаратурата за дигностика не е толкова във възможностите и, а повече в поддръжката.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
tehna

Мнение от tehna »

Здравейте, както се казва аз съм абсолютен неспециалист в тази област и ако задавам глупави въпроси ви моля за извинение.
Мой роднина ме натовари със задачата да му търся средства за диагностика (например кодочетци), той има малък сервиз във Враца и ремонтира коли от 4 до 10 годишни. Колкото за пробата му купих кабел за VAG-COM, сега иска да му търся нещо подходящо за другите автомобили.
Изчетох всичко и в този форум, разбрах, че Адия и Бош са със сходна функционалност, но не мога да разбера каква е разликата във възможностите между Адия, Бош, BrainBee и подобни от ElmScan 5 Scan Tool например. Тоест какво могат те, което ElmScan не може. Ако не ви затруднява ви моля за съвет кое от посочените или друго би било полезно за такъв малък сервиз и къде мога да го открия в България а аз ще се постарая да се реванширам ако мога някак на форума.
miro
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 11:18 pm

Мнение от miro »

Здравейте, до колкото разбрах от всичко казано , разликата м/у Адиа и Бош май е в по-малките вазможности на Адиа /които се разширяват/ но с пълен комплект от кабели. Бош с по-обширен софтуер и възможности но някои кабели се купуват допълнително /дано има промоции и да разберем за тях :D /.Но цената на Бош е по-висока.BrainBee до колкото разбрах обслужва автомобили след 1996 г.ElmScan само хардуер без софт той май се тегли от нета дано братушките го имат поне на руски.
Публикувай отговор