Crypton Cudos 2

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Crypton Cudos 2

Мнение от Kirilpm »

Предлагат ми следния мотор тестер на много тънка цена http://i.ebayimg.com/t/CRYPTON-CUDOS-SY ... ~60_35.JPG .Сега прохождам в областта на диагностиката и мисля,че няма да ми е излишен има си монитор,принтер,газ анализатор,всички накрайници и сериозно съм се замислил да го взема искат му 700 лева докаран от Англия.Едва ли някой е работил с такава антика(89та),но за тея пари мисля,че ще ми помогне да се науча а и ще върши работа.
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Kirilpm »

Бях объркал раздела за това пуснах нова тема,един колега вече ме посъветва да не се хващам с тая антика,но все пак да споделя впечатления от работата днес,оставиха ми го да го пробвам 1 седмица и ако го харесам се пазарим за цената.Та проработи си машинката въпреки,че и личеше от доста време не е пипана.Работи под ДОС,провежда елементарни тестове алтернатор бобина кабели,не успях да извадя осцилограми на високото напрежение,но нямах и много време да се ровя,интерфейса е доста крив.Иначе газ анализатора е читав,хареса ми и се чудя дали само заради него не си струва разбира се парите ще са други.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от ipivan »

Аз преди 4-5 години си взех газанализатор,че съм газаджия.Сега го ползвам много рядко че карбураторни коли и такива с едноточкови инжекциони са на изчезване. :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Kirilpm »

http://i.ebayimg.com/t/CRYPTON-290-GAS- ... ~60_35.JPG Eто това представлява газ анализатора,който върви с мотор тестера
http://www.cryptontechnology.com/files/ ... alyser.pdf това намерих за него като информация.Интересува ме как стои въпроса с филтри и датчици за толкова години стоене кое се е скапало в него и ремонтира ли ги някой в България,филтрите ще си сменя ама другото чуствам че не е по моята специалност.Днес успях да подкарам и графичния режим на мотор тестера,доволен съм графиката на високото напрежение,която извади,позна че го ебавам с 1 различна свещ.Общо взето искам да го взема за да си покрия липсата на осцилоскоп поне отчасти,доста време имам мерак за едно от двете или мотор тестер или осцилоскоп,дали ще ми свърши работа този?Под свърши работа разбирайте проверка на датчик на хол, на колянов вал на разпределителен вал,сигнал към дюзи,може ли да хване тези неща?
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Kirilpm »

Някой може ли да даде отговор,дали ще върши работа като обикновен осцилоскоп?
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Markony »

Колега 700 лв са много пари.Никой няма да ти каже как да си изхарчиш парите,освен търговците дето се въртят наоколо.Хвани се бачкай,виж кое как...то нещата са подредени.Не те знам кой град си какво ще работиш,ама техника се купува като сметнеш как ще избиеш инвестицията...
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Kirilpm »

700 лева е цената която му иска,той не можа да го подкара пред мене и ми предложи ако го оправя да говорим за друга цена,аз смених прекъснатия захранващ кабел и тръгна,после само продухах захранването и пцто да изчистя праха.Та днес говорихме с него за 400 лева и мисля че още ще падне,просто в района няма на кой друг да го пласира.Знам че ще имам едни 150-200 лева разходи по газ анализатора но той ми е много важен,тук все още масово има коли с обикновено газово и мисля че ще ми е от полза за настройките,ще се избие за нула време.Мотор тестера също не ми е излишен,просто не мога да работя с такъв но имам желание да се науча,въпроса ми е дали ще ми върши работа за индуктивните датчици,т.е дали има вариант да се ползва като осцилоскоп и за ниското напрежение,има 3 торби кабели преходи и сонди с него но не е останало време да го разуча,само през почивните дни чета и пробвам.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Todio »

Не си хвърляй парите на вятъра. Не си наясно с газанализатора в какъв филм може да се вкараш. 150-200 лв. само обувки може да си купиш. Един кислороден датчик е само толкова, ами калибровка и то ако някой се хване да я прави, тези уреди искат калибриране на 200 дни. Седем месеца съм ходил по мъките и съм дал пари, колкото за нов, но ти си знаеш.
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Kirilpm »

А някой може ли да отговори на въпроса за мотор тестера,може ли да се ползва свободно като универсален осцилоскоп,освен зададените в програмата функции?Ако не може минавам на варианта който ми предложихте по горе прибирам сондите и литературата давам му 100-200 лева за тях и другото да си го кара на скрап
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Crypton Cudos 2

Мнение от Kirilpm »

Да не оставям темата недовършена.Нещата се развиха повече от добре при пазарлъка и го взех на прилична цена.Успях да се образовам малко по въпроса през свободното време и поработих с "новата" техника.Общо взето си е актуален за 89-91 :lol:
Та възможностите са следните:графика на ВН(отделна и парад),графика на НН,на алтернатор,на инжектори и индуктивни датчици като вградени функции.Отделно универсален осцилоскоп до 250 волта с няколко режима на работа 0-5,0-15,0-50,0-100 и 0-250,двуканален,записване и "замразяване" на графиката,амперметър,вакуумметър,температура на маслото и допълнително мултицет,има също и съпоставяне и наслагване на 2 отделни графики.Та общо взето останах доволен от машинката и вече се замислям дали ще ми трябва друг осцилоскоп освен вградения.След съвет на колега от форума бях се загледал в 2та по известни български варианта(да не става реклама),но мисля че със същия успех мога да се науча и с тази машинка?
Но не разбрах каква е играта с газ анализатора гледам кислородния датчик е 150 лева,филтрите около 30 общо,калибрацията ли е скъпата част?Едва ли ще го пусна в работа с някаква еталонна точност,но все пак ми е любопитно.
Публикувай отговор