MPPS - за начинаещи с него

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

MPPS - за начинаещи с него

Мнение от llcoola »

От скоро го имам това чудо и тепърва почвам да трупам опит с него. Ще се радвам на мнения от колеги притежаващи го вече как работи и как се работи с него относно чексума. Като програми в допълнение май най-масово използвани са екосейфа и волта, EGR ремувъра.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от galin »

Веднага се абонирам за темата да я следя, и аз искам да науча нещо повече за MPPS.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от rangel1 »

Е то без моя абонамент за къде :lol: (само дето не се сещам кой ще ни учи че всичко е секретно).
Иначе лично аз предпочитам първо да изуча теоретично нещата като игра с редактори и т. н. преди да погна играчките че много е лошо да си на марс пък всъшност да си на земята особенно когато е мръднало индигото :idea: Е то всичко е въпрос на стратегия и възможности разбира се.
Ще чакам с голям интерес някой по напред да сподели някоя тайна :roll:
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от plamenpenisa »

ще има много смъртни случаи.....
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от milennyc »

plamenpenisa написа:ще има много смъртни случаи.....
:lol:
Автодиагностика DIS , Отключване на Борд комютър, активиране на дневни светлини, . Продажба и адаптиране/пре програмиране на Дебитомери. Ремонт на ел. блока на ГНП(VP30, VP37 и VP44, ТДС, VE помпи) и реглаж и зацепване на помпи. Темпомат.0887771559
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от bobolin4o »

plamenpenisa написа:ще има много смъртни случаи.....
Без това не може... Не е въпроса дали ще убиеш някое ЕЦУ, а дали можеш да го съживиш след това.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от rockton »

bobolin4o написа: Без това не може... Не е въпроса дали ще убиеш някое ЕЦУ, а дали можеш да го съживиш след това.
-Така си е , едини' са по "трепането" - дру'ги сме по "реанимацията и съживяването" , за всичко трябва да си има хора!! :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от arabiata »

Аз мога да ви науча!!!/как става мъртвец компа от собствен опит/.Ако някой желае да ми пише! :lol:
Преди време.от недоглеждане кой файл качвам и автомобила умря,Но пък скоро благодарение на MPPSa съживих един уморен/също от моя милост/ комп на Ланчия с Галето,заради факта че му вкарах архивиран файл.
Така че колеги заповядайте при мен. :lol: Нищо няма да ви струва,но ако ви понабият разярени потърпевши....не отговарям.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от ivanovbg »

Не се притеснявай. Колкото повече си убил, толкова повече имат шанс да оживеят при опита следващия път :mrgreen:

А иначе MPPSa по презумпция си е бъгав убиец.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от rangel1 »

Тъй,тъй всичко що е китайски хард и кракнат софтуер е недъгаво :lol:
Защо все се подигравате с новобранците,да не би уважаеми господа вие да сте гении или сте се родили флашери и тунинг мастери или никога не сте трепали процесори :?: (да не давам примери)
Вместо да потскажете че 80% от гафовете се дължат на харда който е в главата на оператора веднага почвате да плюете ,тоя кабел е убиец,тоя софт е убиец.............................и така унищожавате желанието на всеки колега решил да се поразвие и да се пробва в така "много сложните"флашерски истории.
Недейте така бе колегоунищожители има колеги с потенциал но някое друго мнение от сорта "вече си убиец с тоя кабел или софт"ги отказва преди да са пробвали (всъщност това са и целите).
(Добре че съм дебела глава и не се връзвам ,сам трябва да разбера)
Така че колеги ентусиасти не се предавайте от раз може да ви потръгне,не се оставяйте да потънете в море от шарнири и бутала като мен :idea: Успех.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от bobolin4o »

Въобще не са сложни "флашерските истории".
Изразих мнение, че трабва да МОЖЕШ да смениш софта на дадения комп и без MPPS-а или сродните му устройства.
За по-старите контролери ти трябва програматор, за по-новите BDM, J-TAG... за най-новите е друга бира.
Сиреч да можеш да възстановиш "убития" комп, което неминуемо ще се случи рано или късно...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от llcoola »

колеги като говорите че кабела ги трепе екутата обяснете как .Според мен проблема е дали конкретно се коригира чек сума на новият файл преди да се запише, дали правилно си го нагласява мппса когато дава автоматични корекции или когато го направиш ръчно т.е там нали за някои модели екута изкача бутон за чексум преди да запишеш.Ако греша моля да бъда поправен все пак аз тепърва се уча с него . Става дума не за тунинг а единствено и само за дпф , егр и ограничението за скорост .Нека някой сподели който работи с него .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от ivanovbg »

Еми какво има за казване, то и при галето се случва ама рядко. След записа губиш комуникация и не палиш.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от llcoola »

е тогава защо толкова много хора си го купуват съдя по продадени бройки на една от фирмичките които го продават . Сподели при коя кола си имал проблеми :idea:
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: MPPS - за начинаещи с него

Мнение от plamenpenisa »

llcoola написа:е тогава защо толкова много хора си го купуват съдя по продадени бройки на една от фирмичките които го продават . Сподели при коя кола си имал проблеми :idea:
не ти се вярва колега..... дано когато го усетиш на гърба си да си натрупал вече опит да се оправиш
Публикувай отговор